Виробничі замовлення
Виробниче замовлення можна автоматично сформувати на підставі документа-Замовлення в системі Логістика /Облік збуту в модулі Журнал замовлень на відпуск.
При серійному виробництві Виробничі замовлення вручну створюється безпосередньо в реєстрі модуля Виробничі замовлення в системі Облік виробництва/ Конфігурація виробництва. Розглянемо створення виробничого замовлення у модулі Виробничі замовлення.
1. У полі Журнал обрати необхідний журнал (якщо налаштовані). При відсутності обрати Документи без журналу.
2. У реєстрі Виробничі замовлення встановити курсор у табличну частину та по пункту меню Реєстр / Створити або клавішею Insert створити Виробниче замовлення.
Поля Номер і Дата документу встановлюється автоматично, але дані можливо змінити вручну.
Виробниче замовлення має Статус: Чернетка (у період формування), Виконується (при виконанні замовлення). Встановити курсор на полі Статус та використовуючи клавішу F3 обрати статус.
У полі Найменування замовлення ввести довільне найменування для ідентифікації замовлення в системі.
У полі Тип замовлення по клавіші F3 обрати Внутрішній (у основному серійна продукція) або Зовнішній (замовлення сторонніх осіб).
7. У полі Підстава по клавіші F3 обрати відповідну: Відсутній, Замовлення на готову продукцію, Договір.
8. Обрати Відсутній - при серійному виробництві і відсутності замовлень. Якщо вибрати в полі Підстава - Замовлення на ГП (готову продукцію), по клавіші F3 з Реєстру замовлень на відпуск обрати необхідне замовлення . при виборі Договору обрати необхідний з реєстру виконуваних договорів. Специфікація виробничого замовлення автоматично заповнюється специфікацією з замовлення на відпуск або договору.
9. Встановити курсор у полі Замовник - для зовнішніх замовлень замовником є контрагент, для внутрішніх - структурний підрозділ. У полі Замовник вказується контрагент (якщо обирається підстава - Замовлення на ГП, то замовник вказується автоматично або по клавіші F3 з Довідника контрагентів) або структурний підрозділ з Довідника структурних підрозділів.
10. У полі Дата відвантаження зазначити необхідну дату та натиснути кнопку ОК.
11. У полі Рахунок витрат по клавіші F3 вибрати з Плану рахунків необхідний бухгалтерський рахунок та натиснути кнопку ОК.
12. Встановити курсор у табличну частину вікна та по пункту меню Реєстр / Створити або клавішею Insert провести вибір номенклатурних позицій. По клавіші F3 вибрати необхідну позицію . Якщо виробниче замовлення формується на підставі замовлення в автоматичному режимі , номенклатурні позиції формуються автоматично, при необхідності вносяться корективи у кількість.
13. Після вибору номенклатурних позицій необхідно заповнити вікно Введення/модифікація позиції. У ньому Артикул і Специфікація заповнюється автоматично, необхідно заповнити кількість, дату запуску, дату випуску. Після заповнення картки натиснути кнопку ОК.
Дата закінчення робіт - проставляється автоматично при присвоєнні документу статусу Закрито. Статуси можуть бути наступні: Чернетка, Виконується, Закрито. Статус Чернетка змінюється тільки на Виконується. Зміна в документі на статус Закрито проводиться тільки зі статусу Виконується.
14. Аналогічно проводиться заповнення всіх складових Виробничого замовлення.
15. Змінити Статус з Чернетки на Виконується.
Статус змінюється також з реєстру Виробничі замовлення по пункту меню Реєстр/Змінити статус. При порожній специфікації Виробничого замовлення неможливо змінити статус Чернетка на статус Виконується.
Для кожної позиції Специфікації виробничого замовлення при необхідності встановлюється індивідуальна Дата запуску у виробництво цієї позиції, Дата її випуску з виробництва і Дата закриття і ведеться історія заяви позиції. При плануванні і виробництві продукції враховуються тільки відкриті позиції специфікації виконуваного виробничого замовлення.
При груповому зміні статусу Виробничого замовлення на Виконується або Закрито прописуються відповідні Дата запуску або Дата закриття для позицій оброблюваних виробничих замовлень.