Картотека запасів на консигнації

Облік запасів, переданих на консигнацію або на відповідальне зберігання, ведеться у відповідних картотеках на спеціальних картках, за артикулами, атрибутами, партіями, консигнатор (місцями відповідального зберігання) і цінами передачі. Картки обліку створюються автоматично при передачі ТМЦ, за винятком режиму введення початкових залишків. Крім правил формування карток складського обліку, перерахованих раніше ключовою умовою формування карток запасів на консигнації/відповідальному зберіганні є консигнатор/місце відповідального зберігання, який визначається як одержувач в документах відвантаження.

Кількісна оцінка стану запасів проводиться в основній одиниці виміру, визначеної для конкретної номенклатури. Оскільки товар, переданий на консигнацію/відповідальне зберігання, фактично не змінює форми власності, вартісна оцінка запасів проводиться за собівартістю.

Згідно з позицією меню Вид / Види реєстру виконується визначення вигляду реєстру.

Відображення груп номенклатури вмикається по пункту меню Вид / Відображення груп.

Створення нового документа виконується за пунктом меню Реєстр / Створити або клавіша Ins.

Редагування документа виконується за пунктом меню Реєстр / Змінити або клавіша F4.

Видалення картки виконується за пунктом меню Реєстр / Видалити або клавіша F8.

Копіювання картки виконується за пунктом меню Реєстр / Копіювати або клавіша F5.

Згідно з позицією меню Вид / Сортувати по виконується сортування карток.

Згідно з позицією меню Вид / Встановити фільтр виконується фільтрація карток. Згідно з позицією меню Вид / Зняти фільтр припиняється дія фільтрації.

Згідно з позицією меню Правка / Знайти запис... виконується пошук карток. Згідно з позицією меню Правка / Знайти далі виконується продовження пошуку.

Вибір місця зберігання проводиться за пунктом меню Вид / Вибір складу або по комбінації клавіш Alt + S. Пропонується список місць зберігання, які дозволені для роботи даного користувача в налаштуванні доступу.

Згідно з позицією меню Вид / Відображати ціни виконується відображення цін:

  • У національної валюті;
  • У базовій валюті;
  • Податкова ціна.

Згідно з позицією меню Вид / Список карток (Активні, Архівні, З ненульовою кількістю, Всі картки) налаштовується вид реєстру карток.

Об’єднання карток обліку виконується по пункту меню Реєстр / Об’єднати картки.

Згідно з позицією меню Реєстр / Перерахунок залишків відкривається вікно Перерахунок залишків, в якому при натисканні на кнопку ОК здійснюється перерахунок залишків. Якщо відзначити параметр Перерахунок залишків з перерахунком собівартості, то перерахунок залишків запуститися з розрахунком собівартості.

У розрахунку собівартості товар, переданий на консигнацію/відповідальне зберігання, враховується двома способами:

  1. По-перше, можливий розрахунок загальної собівартості для товару, що знаходиться на власному складі, і товару, переданого на консигнацію з цього складу по об'єкту обліку, прив'язаного до місця зберігання для даної номенклатури;
  2. По-друге, можливий окремий розрахунок собівартості за власним і переданим на консигнацію товарів. При цьому в Довіднику номенклатури системи Загальні довідники для номенклатури і складу–здавача необхідно додатково вказати об'єкт обліку, який буде використовуватися на консигнаційному складі і складі товарів на відповідальному зберіганні.

Введення і корегування вступних залишків в картотеках запасів на консигнації/відповідальному зберіганні аналогічний введенню в картотеці складського обліку.