Налаштування довідника Прайс-лист в системі Облік комунальних послуг

Крім налаштування довідників у системі Загальні довідники для роботи у системі Облік комунальних послуг також необхідно налаштувати Прайс-листи.

Формування прайс-листів проводиться у системі Облік комунальних послуг/Довідники в модулі Прайс-листи.

У прайс-листах зберігаються датовані тарифи на послуги, що надаються з асортименту. Асортимент формується на підставі довідника номенклатури. На підставі одного асортименту можна формувати кілька прайс-листів. Тарифи з прайс-листів використовуються для формування рахунків на оплату комунальних послуг.

Формування асортименту комунальних послуг

В модулі Прайс-листи відкривається Реєстр прайс-листів й асортиментів, який містить три закладки: Прайс-листи, Асортимент, Прайс-листи покупців. На закладці Асортименти знаходиться перелік асортименту послуг, які надаються ЖЕК/ОСББ. Кожен асортимент (найменування) включає послуги, що створені в номенклатурному довіднику.

Створений асортимент відкривається по клавіші Enter, де на закладці Специфікація міститься перелік номенклатури даного асортименту.

У вікні Асортимент при встановлені позначки по пункту меню Вид/Відображення груп перелік номенклатур асортименту відображається в розрізі груп.

Для створення нового асортименту у вікні Асортимент по пункту меню Реєстр/Створити обирається пункт Роботи, послуги.

У вікні Асортимент на закладці Загальні автоматично зазначається Код асортименту, але, при необхідності, його можна змінити. У полі Найменування вказується найменування асортименту. Тип номенклатури зазначається автоматично, Спосіб формування обирається один з двох запропонованих.

На закладці Специфікація по пункту меню Реєстр/Створити відкривається вікно Вибір номенклатури. Обрана послуга з’являється в асортименті по клавіші Enter.

Аналогічно проводиться додавання відсутніх послуг у вже існуючих асортиментах. Якщо у переліку номенклатур відсутня необхідна послуга, то необхідно додати нову позицію або у вікні вибору або у модулі Номенклатура.

Формування прайс-листів

У Реєстрі прайс-листів й асортиментів на закладці Прайс-листи відображається перелік прайс-листів, які, наприклад, можуть бути створені для кожного будинку, що перебуває на балансі комунального підприємства. На початку роботи з системою перелік прайс-листів може бути відсутній.

Створення нового прайс-листа проводиться по пункту меню Реєстр/Створити, де обирається пункт Роботи, послуги.

У вікні Асортимент прейскуранту обирається потрібний асортимент послуг.

У Реєстрі прайс-листів й асортименту з’являється сформований Прайс-лист.

Для встановлення/зміни цін на послуги по клавіші Enter відкривається Прайс-лист, який містить дві закладки Загальні і Специфікація.

На закладці Загальні заповнюються наступні поля:

1 - Код зазначається автоматично, але, при необхідності, його можна змінити;

2 – поле Найменування заповнюється автоматично, але його можна змінити;

3 – поле Асортимент заповнюється автоматично, не змінюється;

4 – поле Тип номенклатури заповнюється автоматично, не змінюється;

5 – Місце зберігання для послуги не заповнюється;

6 – Валюта обирається зі списку;

7 – Філіал обирається зі списку (при його наявності);

8* – у полі Спосіб формування обирається або номенклатура або номенклатура й партія;

9* – у полі Розрахунок залишку за позицією обирається або за точним збігом атрибутів й партії або за частковим збігом атрибутів й партії;

– позначка у полі Базовий прайс-лист проставляється у разі необхідності;

– поле Програма розрахунку цін заповнюється при необхідності.

*заповнюється або поле 8 або поле 9, одночасно не заповнюються.

На закладці Специфікація відображається номенклатура згідно асортименту.

По пункту Вид/Відображення груп на закладці Специфікація відображаються послуги за групами.

Кожну послугу можна переглянути/змінити по клавіші F4 у вікні Позиція прайс-листа.

У вікні Позиція прайс-листа можна переглянути тарифи і встановити новий тариф послуги. По пункту меню Документ/Створити у вікні Коригування архіву цін встановлюється Дата, з якої буде діяти тариф, і у полі Ціна зазначається сам тариф.

Увага: Налаштування точності цін (до тисячних, до десятитисячних та ін.) в позиціях прайс- > листів здійснюється на закладці Параметри модуля Налаштування підсистеми Облік збуту.

Можливий варіант, коли послуга містить в собі декілька складових. В такому випадку є можливість внесення тарифу по послузі в розрізі її складових.

Для цього у вікні Прайс-лист по пункту меню Сервіс/Налаштування у вікні Налаштування прайс-листа необхідно поставити позначку у полі Використовувати ціни із складовими.

По пункту меню Документ/Створити у вікні Вибір введення ціни обираються Складові.

У вікні Складові ціни у табличній частині обираємо необхідну номенклатуру з Довідника номенклатур і проставляємо ціну. Перехід на наступний рядок здійснюється по клавіші Enter.

В даному випадку тариф по загальній послузі буде дорівнювати сумі тарифів всіх складових.

Увага: Для «головної» номенклатури та для її складових мають бути створені окремі позиції номенклатури.

За необхідності по клавіші F5 можна копіювати існуючий прайс-лист. При копіюванні категорія копіюється з обраного прайс-листа. На закладці Загальні змінюється код і найменування прайс-листа. На закладці Специфікація змінюються тарифи по послугах.

Для проведення імпорту складових тарифів для декількох номенклатур різних прайс-листів необхідно зайти у систему Сервіс у модуль Імпорт.

В модулі Імпорт обрати пункт Універсальний імпорт/Довідники/Імпорт прайс-листів/ Імпорт цін та складових. Попередньо необхідно налаштувати шаблон імпорту (див. окрему нотатку).