Помилки округлення в бухгалтерському обліку
Докладна інформація про параметри, що впливають на розрахунки в документах міститься в статтях на сайті розробника:
- Огляд параметрів, що впливають на розрахунки в документах закупівель і збуту: https://ispro.ua/uk/review/paramsrozrahunkuzakupsbyta
2. Відомість розрахунку собівартості запасів. Загальні рекомендації: https://ispro.ua/uk/review/raschetsobivartosti
У бухгалтерському обліку запасів нерідко виникають проблеми з округленням. Розрахунок собівартості проводиться з максимальною точністю, щоб уникнути великих помилок при визначенні вартості залишку.
Але, для методу оцінки запасів за собівартістю кожної одиниці іноді виникають помилки округлення в момент останнього списання/витраті по картці.
Для того, щоб відкоригувати копійки за такими документами, рекомендується скористатися відомістю собівартості. У ній є пункт меню Виправлення сум за документами руху (по СКЕ).
У бухгалтерському обліку суми документів і суми проводок записуються з точністю, встановленою для національної валюти (як правило, два знаки після коми). У результаті, на великому обсязі документів, можуть виникнути значні розбіжності.
Згідно П(С)БО, сумові різниці, що виникають в результаті помилок округлення, слід відносити на фінансові результати. Для виявлення суми різниці слід сформувати спеціальний звіряльний звіт (окремо по витратах і надходженню або за видами операцій), який показує точні суми оприбуткування/списання та суми, прийняті до обліку. На виявлену сумову різницю слід зробити проводку по бухгалтерській довідці в модулі Бухгалтерська довідка системи Бухгалтерський та податковий облік / Головна книга.