Створення податкових накладних на продаж з документів-підстав

Податкові накладні на продаж можна створювати безпосередньо при реєстрації документів на відвантаження товарів (робіт, послуг) або при створенні документів оплати, за умови отримання попередньої оплати від покупця.

Створення податкової накладної з документів відвантаження

Створення податкової накладної на продаж з документів відвантаження проводиться у системі Логістика / Облік збутом у модулях Видаткові товарні накладні, Рахунки-накладні на продаж та Акт виконаних робіт в залежності від номенклатури та технології обліку.

Розглянемо створення на прикладі видаткової товарної накладної, що створюється у модулі Видаткові товарні накладні. В інших модулях (Рахунки-накладні на продаж та Акт виконаних робіт) створення проводиться аналогічно.

Видаткова товарна накладна створюється по клавіші Ins в реєстрі документів.

Увага: Якщо в документі по відвантаженню не зазначена специфікація, то за цим документом податкова накладна не сформується.

Документ може бути просто створений і відображатись у реєстрі документів Видаткові товарні накладні, а також операція по цьому документу може бути проведена і відображена у головному журналі (складені бухгалтерські проводки).

Створені і не проведені операції відображаються у реєстрі документів синім кольором, а проведені операції відображаються жирним чорним шрифтом.

Для створення податкової накладної на підставі видаткової накладної у вікні Реалізація ТМЦ по пункту меню Реєстр/Сформувати зі списку обрати пункт Податку накладну.

У вікні Податкові накладні в табличній частині по пункту меню Документ/Створити обрати зі списку необхідне.

У вікні Податкова накладна за типом операції більшість полів вже заповнена автоматично.

Вручну потрібно заповнити поля:

  • Вид договору – вибрати зі списку.
  • Код зобов’язання (податкове зобов’язання) – обрати за потреби.
  • Тип документу - вибрати зі списку.
  • Підстава без ПДВ - обрати за потреби.
  • Номер і дата реєстрації – заповнити вручну.

В табличній частині на закладці Розрахунок відображається інформацію про документ підставу.

На закладці Специфікація інформація також формується автоматично.

Закрити податкову накладну та видаткову товарну накладну.

Перейти у систему Бухгалтерський та податковий облік / Книга покупок/продажів. В модулі Податкові накладні на продаж у реєстрі документів сформована податкова накладна відображається синім кольором.

Увага: Якщо видаткова товарна накладна була проведена (складені проводки), то у податковій накладній проводки складати не потрібно з метою уникнення подвоювання. Документ одразу записується у журнал продаж.

По пункту меню Реєстр/Запис в журнал купівель (продажів) податкова накладна реєструється у Журналі продажів.

Записаний до журналу документ відображається у реєстрі документів чорним кольором із станом К.

У модулі Журнал продажів у реєстрі документів сформована податкова накладна також відображається чорним кольором.

Податкові накладні на оплату

У випадку одержання від покупця попередньої оплати створення податкової накладної на продаж можна зробити на підставі документу оплати у системі Керування фінансовими розрахунками / Облік грошових коштів / Розрахункові та валютні рахунки в модулі Виписки банку, якщо оплата надійшла на рахунок в банку, або у групі модулів Каса в модулі Касові книги.

Для формування податкової накладної з виписки банку відкрити документ надходження грошових коштів на розрахунковий рахунок.

Увага: Якщо в документі по оплаті не зазначена Податкова модель, то за цим документом податкова накладна не формується.

Обрати пункт меню Операція/Створити податкову накладну.

У вікні Податкові накладні по пункту меню Документ/Створити зі списку вибрати необхідний тип податкової накладної.

У вікні Податкова накладна за типом операції більшість полів вже заповнена автоматично.

Вручну потрібно заповнити поля:

  • Вид договору – обрати зі списку.
  • Код зобов’язання (податкове зобов’язання) - зазначити за потреби.
  • Тип документу - вибрати зі списку.
  • Підстава без ПДВ – обрати зі списку за потреби.
  • Номер і дата реєстрації – зазначити вручну.

В табличній частині на закладці Розрахунок відображається інформацію про документ підставу.

Закладка Специфікація заповнюється за даними документу, на підставі якого відбулась оплата і який вказується при формуванні платіжного документу (договір, рахунок, акт тощо).

Закрити податкову накладну та документ оплати.

Перейти у систему Бухгалтерський та податковий облік / Книга покупок/продажів. В модулі Податкові накладні на продаж у реєстрі документів сформована податкова накладна відображається синім кольором.

Увага: Якщо документ оплати був проведений (складені проводки), то у податковій накладній проводки складати не потрібно з метою уникнення подвоювання. Документ одразу записується у журнал продаж.

По пункту меню Реєстр/Запис в журнал купівель (продажів) податкова накладна реєструється у Журналі продажів.

В реєстрі документів податкова накладна буде відображена чорним кольором із станом К.

В модулі Журнал продаж у реєстрі документів Журнал обліку продаж товарів (робіт, послуг) податкова накладна також буде відображена чорним кольором.

Формування та заповнення податкової накладної на підставі документа оплати в касу готівкою проводиться аналогічно податковій накладній по оплаті на рахунок в банку. Для цього у модулі Касова книга створюється документ Надходження грошових коштів у касу. Далі у вікні Надходження по пункту меню Операція/Створити податкову накладну відкривається вікно Податкова накладна і формується документ. Сформована податкова накладна з’являється у модулі Податкові накладні на продаж та у Журналі обліку продаж товарів (робіт, послуг).