Генерація звітів
Для генерації звіту або друкованої форми документа викликається вікно Вибір вихідної форми або Реєстр вихідних форм, вибирається найменування необхідного звіту і натисканням клавіші Enter підтверджується вибір.
Якщо відобразиться діалогове вікно для уточнення додаткових параметрів звіту (наприклад, період або валюта звіту) заповнюються або вибираються з довідників необхідні дані. Параметри звіту можуть бути обов'язковими або необов'язковими. До тих пір, поки не заповнені обов'язкові параметри, кнопка ОК залишається неактивною. Необов'язкові параметри призначені для різних вибірок (наприклад, вибір по контрагенту). Якщо параметр не заповнений, звіт виводиться для всіх значень даного параметра (в даному випадку - по всіх контрагентах).
Після обробки даних з'являється вікно Генератора звітів з готовим звітом - текстовим або графічним, в залежності від виду обраного шаблону.
Перегляд і друк звітів.
Генератор звітів відкривається спільно з вікном Комплексу. Тому, сформувавши звіт, його переглядають, і, при необхідності, є можливість переключитися в вікно Комплексу, запустити формування іншого звіту і знову повернутися в графічний генератор звітів. Генератор підтримує багатовіконність, тому можливий перегляд в ньому одночасно декількох готових звітів.
Графічний Генератор звітів не просто забезпечує власне генерацію звітів за готовими шаблонами з використанням призначених для користувача даних. З багатофункціонального інтерфейсу Генератора звітів доступні операції збереження сформованого звіту, відкриття будь-якого звіту з архіву звітів для перегляду, експорту звіту в формати Word і Excel документів, друку всього звіту, або окремих його частин.
Якщо осередок був визначений як редагований, то на екрані його вміст виділяється синім кольором.
Інтерфейс графічного Генератора звітів дозволяє редагувати текстову і графічну інформацію. Для цієї мети в звіт вбудована панель, що забезпечує основні функції редагування і викликається по кнопці Виклик редактора панелі Вид.
Існує можливість змінити шрифт і накреслення символів, орієнтир для вирівнювання рядків або чисел, обрамлення навіть для тих осередків звіту, які не були зазначені як редаговані при налаштуванні шаблону звіту. При цьому доступний весь набір Windows - шрифтів, встановлених на комп'ютері. При необхідності повністю видаляються окремі фрагменти звіту. Виділивши в осередку окремі символи, копіюють в буфер обміну, вирізають або видаляють їх, скориставшись контекстним меню, що відкривається натисканням правої кнопки миші. Символи з буфера обміну вставляються в інший фрагмент звіту, за допомогою того ж контекстного меню. Необхідні ділянки тексту звіту знаходять з використанням функції Пошук тексту, доступної через пункт меню Вікно або по клавіші F7.
Для друку звіту використовується панель Друк. На відміну від друку текстових звітів, при друку графічних звітів спеціальні настройки принтерів в Комплексі не мають значення, так як використовуються стандартні настройки Windows.
Якщо осередки шаблону виходять за робочу область листа, то при друку генератор видає попередження про те, що звіт буде надрукований в повному обсязі.
Встановлення шрифту для друку штрих-кодів в звітах.
Для встановлення шрифту досить перевстановити робочу станцію (після встановлення пакету) або вручну встановити в Комплексі шрифт EanGnivc.ttf. Шрифт знаходиться в папці WIN пакета. Встановлення шрифту в Windows: Пуск (Start) / Налаштування (Settings) / Панель управління (Control Panel) / Шрифти (Fonts) / Файл (File) / Встановити шрифт (Install New Font).