Шаблони

Разом з Комплексом ISpro розробниками поставляються шаблони основних звітів і друкованих форм. Набір цих шаблонів, як правило, достатній для початку роботи. Однак для обліку специфіки конкретного підприємства, необхідно налаштовувати готові і створювати нові шаблони. Новий шаблон створюється через Налаштування меню і на активній панелі Всі звіти по клавіші Ins (або по пункт меню Реєстр / Створити). У вікні Створення форми звіту обирається один з можливих Типів (Експорт, FastReport -Звіт, XML - звіт, Excel - звіт, Word -Звіт, Звіт OLAPі звіти Excel 2007,2010)

Звіт - вибирається вид створення звіту - Звіт Fast Report

З запропонованого списку (викликається по клавіші F3) обирається Шаблон. Список можливих шаблонів залежить від системи і модуля, де проводиться налаштування звіту. Важливо зробити правильний вибір, оскільки саме обраний шаблон визначає спосіб складання звіту, список доступних даних і набір вбудованих запитів.

За кнопці ОК, в залежності від обраного Типу, запускається текстовий або графічний дизайнер звітів або ж спеціальний режим настройки експорту даних.

За комбінацією клавіш Shift + Ins при використанні елементів готового шаблону, курсор встановлюється на звіт, який слід взяти за основу (або вибирається пункт меню Реєстр / Породити...). Вибирається Тип звіту, який необхідно породити за зразком вибраного шаблону, вказується його Найменування. Всі елементи шаблону-зразка копіюються в новий шаблон. Далі в ньому проводяться необхідні зміни.

Виклик Дизайнера звітів для редагування готового шаблону здійснюється з панелі Всі звіти в Настройці меню звітів по клавіші F4 або з вікна Вибір вихідної форми по клавіші F4. Редагуються (і видаляються) тільки шаблони звітів, налаштовані користувачем. У списку шаблонів вони виділені синім кольором. Шаблони, що поставляються розробником (в списку відзначені чорним кольором), не коригуються і не видаляються.

Для того щоб навчитися проектувати шаблони, необхідно представляти структуру шаблону і процес формування звіту з шаблону.

Завдання звіту - вивести сукупність даних, відповідних даної задачі, в наочній, зручною для аналізу формі.