Відпустки

У пункті Відпустки про надані відпустки працівнику.

Примітка: Планові дані по відпустці створюються в модулі Графік відпусток.

Записи у пункт Відпустки особової картки працівника потрапляють автоматично при створені наказів для типових операцій 006 Надання чергової відпустки, 007 Надання навчальної відпустки, 008 Надання соціальної відпустки для догляду до 3-х р., 009 Надання післяпологової неоплачуваної відпустки, 010 Надання відпустки без збереження, 011 Відкликання з відпустки, 012 Перенесення відпустки через хворобу, 019 Вихід із відпустки для догляду за дитиною, 029 Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, 085 Надання чергової відпустки (групова) (модуль Накази ).

У пункті Відпустки , у верхній частині вікна, заповнюється поле Дата початк. відпускного періоду для розрахунку періоду надання відпустки (по пункту меню Правка / Викликати довідник, за допомогою клавіші F3 або шляхом натискання кнопки календаря () лівою клавішею миші).

Дані у пункті Відпустки розміщенні на вкладках: Надані відпустки, Баланс відпусток, Пільги, До вступу, Графік відпусток.

Мал. 1. Пункт Відпустки модуля Особові картки працівника
Пункт Відпустки модуля Особові картки працівника

На вкладці Надані відпустки зберігається інформація про фактично надані відпустки співробітнику. По пункту меню Реєстр / Створити (клавішаIns або за допомогою іконки на панелі інструментів – ) відкривається вікно створення відпустки, в якому заповнюються поля:

  • Початок періоду, Кінець періоду – розраховуються виходячи з Дати прийому або Дати початкового відпускного періоду. Заповнюється із Календаря (викликається по пункту меню Правка / Викликати довідник, по клавіші F3 або шляхом натискання кнопки календаря () лівою клавішею миші);
  • Вид відпустки – з довідника видів оплат здійснюється вибір виду відпустки (викликається по пункту меню Правка / Викликати довідник, по клавіші F3 або шляхом натискання кнопки вибору () лівою клавішею миші);
  • заповнюються поле Дата початку і одне з полів Дата кінця або Тривалість, Використано, Компенсувати, Дні в дорозі;
  • Наказ – вказується відповідний наказ (викликається по пункту меню Правка / Викликати довідник, по клавіші F3 або шляхом натискання кнопки вибору () лівою клавішею миші).

Для виду відпустки Навчальна відпустка заповнюються поля: Характер сесії (заповнюється з призначеного для користувача довідника Тривалість навчальної відпустки), Рік початку і кінця навчального року, Сплачено днів (кількість днів навчальної відпустки, оплачуваних в навчальному році). Для кожної відпустки в нижній частині вікна відображається наказ (розпорядження) про відпустки.

На вкладці Баланс відпусток відображаються записи щодо запланованих видів відпусток для працівника у відповідності до налаштувань відпусток, наявних у співробітника пільг, невикористаних відпусток з попереднього місяця роботи (вкладка До вступу). У нижній частині окремими рядками відображені записи надання відпустки по кожному періоду (інформація зі вкладки Надані відпустки). На цій вкладці по пункту меню Вид / По періодах (комбінація клавіш Alt+1) або пункту меню Вид / По видах відпустки (комбінація клавіш Alt+2) відображаються дані по балансу відпусток працівника на зазначену дату для таких видів:

  • надання відпустки або компенсація (план до розрахункової дати, факт – повністю);
  • резерв відпусток (план до розрахункової дати, факт до розрахункової дати, відпустки, що переходять через розрахункову дату – повністю);
  • графік відпусток (план до розрахункової дати, факт до розрахункової дати, відпустки, що переходять через розрахункову дату – до розрахункової дати).
Примітка: При плануванні відпустки із методом розрахунку 54 Додаткова відпустка на дітей слід враховувати, що із планування не виключаються періоди відпустки з методами розрахунку 43 Оплачувана післяпологова відпустка та 57 Неоплачувана післяпологова відпустка.

На вкладці Пільги вказується вид пільги, а також відзначають дату початку і закінчення її дії. Створюється пільга по пункту меню Реєстр / Створити (клавішаIns або за допомогою іконки на панелі інструментів – ).

На вкладці До вступу заносяться записи щодо невикористаних відпусток із зазначенням кількості невикористаних днів. Створюється запис по пункту меню Реєстр / Створити (клавішаIns або за допомогою іконки на панелі інструментів – ).

Система автоматично відстежує надання співробітнику відпусток, а також автоматично формує запис за кількістю днів невикористаної відпустки. Інформація, яка зберігається на закладці використовується при додаванні виду оплати Відпустка в розрахункові листі підсистеми Облік праці та заробітної плати.

Вкладка Графік відпусток відображає дані заповненого графіку на вказаний рік у модулі Графік відпусток (група модулів Планування підсистеми Облік кадрів). Записи на вкладці Графік відпусток доступні тільки для перегляду, їх коригування відбувається в модулі Графік відпусток.

Для розрахунку відпускного періоду від наведеної дати початку стажу існує параметр в розділі Облік кадрів / Параметри / Налаштування / Довідники / група Відпустки. У налаштуванні відпусток, вікно Вид відпустки, на вкладці Тривалість, якщо зазначений розрахунок тривалості тільки в залежності від стажу (сторінка 1), то на сторінці 2 можна вказати параметр Вважати початок відпускного періоду від приведеної дати початку стажу (у цьому випадку початок відпускного періоду буде відповідати приведеній даті початку зазначеного стажу).

Мал. 2. Налаштування довідників Групи відпусти
Налаштування довідників Групи відпусти
Увага: Якщо в налаштуванні відпустки в розділі Параметри включений параметр Відпускний період з початку року, то в розділі Тривалість на сторінці 2 параметр Вважати початок відпускного періоду від приведеної дати початку стажу буде недоступний.

Для основної відпустки задається тривалість і прописується умова застосування даної тривалості відпустки. Наприклад, на підприємстві прийнято по колдоговору для робітників відпустку 24 календарних дня, для службовців – 28 календарних днів. Припустимо, що на підприємстві заведений довідник категорій працівників з кодами: 1 – робочі, 2 – службовці. Тоді для відпустки з тривалістю 24 дня умова застосування має вигляд:

if LK_KAT = 1 then

OTP_VALID = 1

else

OTP_VALID = 0

end if

Для відпустки з тривалістю 28 днів:

if LK_KAT = 2 then

OTP_VALID = 1

else

OTP_VALID = 0

end if

Тривалість відпустки може також змінюватися залежно від зазначеного стажу працівника (підсистема Облік кадрів / Параметри / Налаштування / закладка Довідники / група Відпустки, на стор. 2 закладки Тривалість).

Додаткові відпустки пов'язані з пільгами відпустки. Наприклад, пільга "Чорнобилець" вибирається у додатковій відпустці "Додаткова відпустка ЧАЕС" і вказується тривалість відпустки 16 днів. Таким чином, для тих працівників, у яких вказана діюча пільга "Чорнобилець", у балансі відпусток буде плануватися запис по відпустці "Додаткова відпустка ЧАЕС"" на 16 днів.

Для відпусток, які розраховуються з використанням стажу, у пункті Відпустка (на вкладках Надані відпустки, Баланс відпусток, До вступу) існує поле Стаж для дод. відпустки, в якому вказується кількість років стажу до кожного запису такої відпустки. Розрахунок стажу проводиться відповідно до налаштування відпустки в розділі Облік кадрів / Параметри / Налаштування / Довідники / Відпустки на закладці Тривалість – залежно від виду стажу, відповідності кількості років і днів відпустки. Також поле Стаж для дод. відпустки додано в типову операцію 006 Надання щорічної відпустки.

Розрахунок днів компенсації невикористаної відпустки для працівників, у відпустці яких виконане налаштування (проставлена позначка) Мінімальна тривалість відпустки залежно від віку (заповнена таблиця в нижній частині вікна), відбувається пропорційно до відпрацьованого часу.

Увага: Для заповнення стажу по відпустках, які були надані раніше, необхідно виконати спеціальну функцію по картці працівника (див. Керівництво Адміністратора, Спеціальні функції в Комплексі) – заповнити стаж для дод. відпусток на вкладці Надані відпустки (пункт Відпустки модуля Особові картки працівника). Після виконання спецфункцій на вкладці Надані відпустки будуть вказані стажі (кількість років) по кожному запису такої відпустки. На вкладці До вступу, якщо є записи про відпустки залежно від стажу, необхідно самостійно вказати стаж.

Існує можливість контролю створення типової операції в наказі на надання чергової відпустки з матеріальною допомогою до відпустки (див. опис модуля Накази).