Формування штатного розпису

При вході в модуль у лівій частині вікна відображається реєстр штатних розписів, а в правій вказуються:

  • номер штатного розкладу;
  • найменування;
  • штатних позицій;
  • штатних одиниць;
  • вакансій;
  • ФОП;
  • Всього по окладу/тарифу;
  • Всього по надбавках до посадового окладу;
  • Дата і ПІБ співробітника, який створив штатний розклад;
  • Дата і ПІБ співробітника, який змінив штатний розклад;
  • Інформація про наказ, який затвердив штатний розклад (Дата, ПІБ, Номер, Найменування).

При створенні Проекту штатного розкладу встановлений контроль дублювання Номеру документа. Якщо користувач вказує номер проекту штатного розкладу, який вже використаний раніше, то система проінформує повідомленням про дублювання номера.

Статус штатного розкладу вказується в заголовку в квадратних дужках.

Кожен з пунктів стану штатного розкладу з'являється після проведення відповідної операції.

У меню Вид проставляється відмітка Розраховувати підсумки автоматично, яка дозволяє встановлювати необхідність розрахунку підсумкових даних в автоматичному режимі або за потребою.

Вікно Штатний розклад призначене для створення проектів, зберігання діючих і архівів штатних розкладів і змін штатних розкладів по підприємству.

Підсумкові дані за штатним розкладом по всьому підприємству відображаються в правій частині вікна каталогу штатних розкладів.

При створенні штатного розкладу формується новий локальний довідник підрозділів. Після введення в дію штатного розкладу даний довідник коригує довідник підрозділів (підсистема Загальні довідники). При введенні в дію нового штатного розкладу вводиться в дію і новий довідник підрозділів. Старий довідник підрозділів зберігається з метою коректного відображення архівних даних Особових карток і Особових рахунків.

Нормалізації довідника підрозділів при закритті змін штатного розкладу при відключеному контролі хронології:

  • якщо при закритті зміни до штатного розкладу є більш пізні зміни до ШР, і в зміні, що закривається, присутні операції ліквідації підрозділів, то буде видано повідомлення про помилку;
  • при закритті зміни, якщо вона містить операції створення підрозділу, і є більш пізні (за датою) зміни до штатного розкладу, то створювані підрозділи додаються в більш пізні довідники підрозділів;
  • при відкликанні такої зміни додані підрозділи не вилучаються з подальших версій довідника підрозділів.

При створенні штатного розкладу по пункту меню Реєстр / Створити вводяться:

  • Номер штатного розкладу;
  • Найменування штатного розкладу;
  • Планова дата введення в дію.

Штатний розклад формується на підставі поточного стану:

  • Довідника підрозділів;
  • Особових карток.

Створення штатного розкладу передбачає створення проекту (відкритого) штатного розкладу. Переведення проекту штатного розкладу в статус Закритий (введення в дію) виконується по пункту меню Реєстр / Провести (комбінація клавіш Alt + F5). Після цього створюється проект наказу на введення в дію Штатної розстановки. Вказується Вид наказу, Дата введення в дію, Підпис, Тема, Преамбула. За потреби можна встановити позначку не формувати операції Звільнення.

У штатному розкладі (Проекті) після вибору штатної позиції на закладці Штатні позиції для масової зміни окладів використовується пункт меню Реєстр / Зміна окладів ШП по введених параметрах. Якщо у вікні Змінити оклад штатної позиції не обраний параметр Округляти до цілих, то округлення суми виконується згідно з налаштуваннями (Оклад / Тариф: для окладу 2 знаки після коми, для Тарифу - 4).

Після створення проекту наказу його необхідно затвердити в модулі Накази. Після чого наказ за штатним розкладом необхідно провести по особових картках і особових рахунках.

Після цього штатний розпис набуває статусу Діючий.

При проведенні штатного розкладу відбувається перевірка коректності штатної розстановки. За підсумками перевірки формується протокол роботи. При наявності помилок штатний розклад не проводитися.

Можливе відкриття штатного розкладу - по пункту меню Реєстр / Відкликати документ. Закритий штатний розклад не відкривається, якщо по ньому існує закрита штатна позиція. Видалення закритого штатного розкладу неможливо.

Штатний розклад зі статусом Відкритий виділений в каталозі синім кольором. Штатний розклад зі статусом Закритий виділено сірим кольором, а штатний розклад зі статусом Діючий виділено чорним кольором.

Зміна властивостей штатного розкладу виконується по пункту Реєстр / Змінити, видалення - за пунктом меню Реєстр / Видалити. Видалення зі статусом Діючий неможливо.

Система дозволяє створювати кілька «відкритих» змін до штатного розкладу. Причому наступний проект зміни створюється на основі попереднього. При цьому дозволене коригування та видалення будь-якої позиції в Зміні до штатного розпису.

Існує можливість створити кілька змін на одну дату по різних підрозділах. Також можливе створення нового підрозділу більш ранньою датою, ніж остання зміна штатного розкладу.

У штатному розкладі в статусі Проект по комбінації клавіш Alt + P відбувається переміщення працівників з підрозділу в підрозділ.

При виконанні операції Зміна діючого штатного розпису / Зміна штатної позиції - якщо для обраної штатної позиції була зазначена ознака Керівник підрозділу, то така ознака переноситься на закладку Нові значення операції.

Допускається створення довільної кількості проектів штатного розкладу з метою підбору оптимального співвідношення набору штатних позицій і Фонду оплати праці. Копіювання штатного розкладу проводиться за пунктом меню Реєстр / Копіювати.

Всі штатні розклади, що діяли на підприємстві, зберігаються в архіві.

У каталозі Штатного розкладу є можливість викликати спецфункції, які дозволяють Включити коригування діючого штатного розпису, Змінити дату введення діючого штатного розпису, Відновити / Відкоригувати позиційний номер підрозділів та ін. Детально про роботу зі спецфункціями див. Керівництво адміністратора, Додаток А.