Налаштування полів і реєстрів користувача

Однією з можливостей Комплексу є створення полів користувача до заданих в Комплексі довідників і картотек, створення довідників користувача.

Поля користувача використовується у тих випадках, коли полів заданих у Комплексі недостатньо для відображення даних чи їх специфічних характеристик (наприклад, потрібно вказувати розмір форменого одягу).

Якщо в полі користувача потрібно задати можливість вибору з переліку значень, то створюється довідник користувача, який підключається до цього поля. Також доступ до такого довідника виконується з призначених для користувача програм, які використовуються в Комплексі.

У модулі Поля користувача (система Адміністратор)надається можливість додавання до довідників і картотек полів і реєстрів, визначених користувачем.

Налаштування полів і реєстрів користувача проводиться в комбінованому реєстрі, на лівій панелі якого виводиться список баз даних Комплексу, а на правій – список полів користувача і список реєстрів користувача, налаштованих для поточної бази даних.

У модулях Комплексу поля користувача можна побачити одним зі способів:

  • у документі на вкладці Поля користувача
  • по пункту меню Правка / Поля користувача (комбінація клавіш Alt+H чи за допомогою іконки на панелі інструментів –).

По пункту меню Реєстр / Очистити поля користувача (комбінація клавіш Alt+A) модуля Поля користувача проводиться очищення значень полів користувача, які не прив’язані до документів. Наприклад, після відновлення резервної копії, створеної з вибірковим збереженням без картотек і документів, відновлюються всі поля користувача. Використання пункту меню Очистити поля користувача дозволяє видалити ті значення полів користувача, які не прив’язані до документів.

Для створення поля користувача курсор встановлюється в списку лівій панелі на базу даних і, праворуч, у секції Поля користувача по пункту меню Реєстр / Змінити (клавіша F4 чи за допомогою іконки на панелі інструментів ) виконується створення / відкриття / редагування нового запису. У вікні поля користувача дані розміщенні на вкладках: Поля користувача, Реєстри користувача, Доступ до полів і реєстрів, Налаштування виду.

Див. також Створення поля користувача.

Робота з полями користувача із калькуляції.

Створення реєстру користувача .

Довідник користувача