Зміна вартості
Даний тип руху використовується для оформлення документів, пов’язаних зі зміною первісної вартості і зносу основного засобу.
Основними причинами зміни вартості є реконструкція, часткове списання, часткове надходження та інші дії над об’єктом ОЗ, що змінюють його первісну вартість і знос.
Документом підставою є: Акт Списання, Прибутковий складський ордер, Акт виконаних робіт. Інформацію про причини зміни вартості також відбивається в поле Примітка.
Якщо користувач створює документ зі зміною нарахованого зносу, то перед його формуванням необхідно розрахувати амортизацію за поточний період, і закрити відомість, щоб амортизація за поточний період потрапила в картку. Це необхідно для правильного формування залишкової вартості до і після формування документа.
Створення документу в модулі Документи руху ОЗ доступне тільки при роботі через тонкий клієнт.
Створюється документ по пункту меню Реєстр / Створити(по клавіші Ins або за
допомогою іконки на панелі інструментів – ).
Документ руху зміни вартості створюється для конкретного об’єкта обліку. Введення нового документа руху здійснюється у вікні Зміна вартості.
У верхній частині вікна, як і для всіх документів руху, заповнюються поля: номер документа, дата створення, примітка, бал. вартість ОПО.
Далі вказується об’єкт обліку ОЗ – у полі Картка по клавіші F3 (по пункту меню
Правка /
Викликати довідник або шляхом натискання кнопки зі стрілкою ()), вибирається значення. Решта
полів (інвентарний номер, найменування, МВО, і підрозділ, центр витрат
і центр відповідальності) заповнюються автоматично.
У нижній частині вікна поля Первісна вартість і нарахований знос до зміни заповнюються автоматично, а суму змін первісної вартості користувач заносить вручну, причому сума змін нарахованого зносу розраховується пропорційно зміні первісної вартості. Якщо документ формується без зміни нарахованого зносу, необхідно самостійно обнулити суму змін нарахованого зносу або очистити поле по клавіші Пробіл.
У документі Зміна вартості є можливість змінювати кількість для кількісних карток і МНМА. Це необхідно для проведення операції надходження основних засобів на вже існуючу картку (шляхом збільшення кількості). При цьому первісна вартість і вхідний знос розраховуються автоматично (пропорційно), але його при необхідності можна змінювати.
Крім того, необхідно заповнити поля Зміна бухгалтерського і податкового, управлінського СКВ. Зміни вносяться для СКВ загальний або щозалишився.
Тип зміни – збільшення або зменшення (в разі зі зміною кількості – допускається тільки збільшення). Залежно від встановленого типу визначається напрямок (прихід чи витрата) даного руху. Це особливо важливо при формуванні звітів по руху. Також використання даного параметра при формуванні проводок дозволяє створити одну типову операцію зі зміни вартості.
При збереженні документа зміни первісної вартості, вхідного зносу і зносу всього відображаються в картці і потрапляють в архів змін. Причому весь змінений нарахований знос після збереження документа потрапляє в поле вхідного зносу картки, а на вкладці Зміни з’явиться запис по вхідному зносу.
Балансова вартість об’єкта податкового обліку приймає одне з таких значень: не змінюється, зменшується, збільшується.
Створення
документу на зміну вартості ОЗ. Налаштування
У документах Зміни вартості за допомогою програми калькуляції заповнюються поля користувача картки основного засобу. По пункту меню Документ/Калькуляція / Программа або Виконання програми (по клавіші Ctrl+F3) виконується створення чи виконання програми калькуляції.
По пункту меню Документ / Проводки (по комбінації клавіш Alt+Еабо за допомогою
іконки на панелі інструментів – ) виконується проведення документа.
По пункту меню Документ / Поля користувача (по комбінації клавіш Alt+Набоза
допомогою іконки на панелі інструментів – ) виконується заповнення полів користувача.
У документі Зміни вартості за пунктом меню Сервіс/Налаштування налаштовуються параметри:
- Для картки кількісного обліку, якщо формуємо документ-підставу Акт Списання і необхідно збільшити кількість цим актом списання в документі Зміна вартості, то зазначається параметр Підтягувати кількість з документа-підстави для кількісних карток;
- Якщо відзначений параметр Заборона коригування при наявності документа-підстави, то проводити зміну даних в документах Зміни вартості заборонено;
- Знос без копійок.
- Якщо параметр Не заповнювати автоматично суму зміни зносу не відзначений – не будуть заповнюватися поля Сума зміни: Зносу, Податк. Аморт., Управл. амортиз.