Резервне копіювання даних за допомогою Комплексу

Створення резервних копій є стратегічним компонентом захисту даних. Але найважливішим, фундаментальним елементом всієї стратегії зберігання даних має стати планування резервного копіювання. Рекомендується щоденне створення резервної копії. Необхідно зберігати не менше 5 щоденних резервних копій. Обов'язкове також створення резервної копії по завершенню місяця. Важливо відзначити, що недостатньо одного лише резервного копіювання, необхідно іноді перевіряти відновлення бази даних з резервної копії. Для профілактики слід відновлювати базу даних в тестову, і лише при успішному завершенні процесу відновлення, робити це в поточну базу (при необхідності).

Модуль Резервне копіювання призначений для створення резервних копій баз даних Комплексу, з можливістю їх повторного відновлення.

В системі Адміністратор в модулі Резервне копіювання за пунктом меню Реєстр / Вибрати пристрій... у вікні Вибір пристрою вибирається пристрій (логічне найменування диска), на якому розміщуються резервні копії, і на яке будуть записані новостворювані. Комплекс перевіряє заданий диск на наявність раніше сформованих архівів і виводить повну інформацію про знайдені резервних копіях. Зміна обраного пристрою здійснюється за пунктом меню Реєстр / Вибрати пристрій ... У цьому модулі створюються нові резервні копії, відновлюються будь-які з виявлених на вибраному пристрої або видаляються зайві копії.

Для автоматичного пошуку створених резервних копій необхідно, щоб резервні копії Комплексу знаходилися на диску в кореневому каталозі BPRO_ARC. Якщо такий каталог не існує, то він створюється автоматично при створенні резервної копії.

Крім того, файли резервних копій можуть знаходиться в будь-якому каталозі і вибір каталогу проводиться за пунктом меню Реєстр / Вибрати папку.

В модулі Резервне копіювання по пункту меню Реєстр / Перевірити цілісність або по клавіші F3 здійснюється перевірка цілісності резервної копії. Цілісність даних вважається збереженою, якщо дані не зруйновані. Цілісність перевіряється автоматично при створенні резервної копії.

При успішній перевірці резервної копії на цілісність даних, виводиться відповідне повідомлення. Для перегляду протоколу перевірки натисніть на кнопку Протокол, що відкриває вікно структури протоколу.

Оновлення реєстру резервних копій здійснюється за пунктом меню Реєстр / Оновити або по комбінації клавіш Ctrl + F2.

Згідно з позицією меню Реєстр / Перевірити цілісність (клавіша F3) відкривається протокол структури резервної копії. У протоколі відображено: код підприємства, ім'я таблиці, опис таблиці, кількість записів в таблиці в розрізі кожного підприємства, яке є в копії.

При необхідності за пунктом меню Реєстр / Параметри встановлюються параметри резервного копіювання.

При встановленні параметра Використовувати програму формування імені файлу архіву по кнопці Редагувати програму відкривається вікно редактора програм. Стандартне ім’я файлу резервної копії має 10 цифрових символів, які випадковим чином задаються при створенні і має розширення .000. У редакторі програм створюється програма формування ім'я файлу резервної копії. Параметр Замінювати існуючий файл без запиту – дозволяє (при необхідності) замінювати файл з існуючим ім'ям без запиту про необхідність заміни. Повний шлях до файлу при завданні імені програмою не може перевищувати 255 текстових символів.

В поле Приклад імені файлу відображається вид назви файлу.

В резервну копію можна поміщати також будь-яку інформацію, яка для потрапляння в резервну копію має знаходиться в корені серверної частини в каталозі USER_DATA.

Для автоматизації процесу створення резервних копій необхідно створити завдання в планувальнику (пункт меню Сервіс / Планувальник). Періодичність резервного копіювання вибирається адміністратором. Рекомендується зберігати не менше 5 щоденних резервних копій.

До складу резервної копії заносяться дані (таблиці) схеми, яка використовується для роботи з Комплексом.

Якщо не здійснюється щоденне резервне копіювання, рекомендується перед встановленням пакетів оновлення обов'язково зробити резервне копіювання. Це робиться для можливості відновлення поточного стану Комплексу при виникненні проблем після встановлення пакетів оновлень.

Вибіркове збереження даних рекомендується використовувати при необхідності, наприклад для програміста, який буде створювати звіти для конкретної системи і буде відновлювати резервну копію в окрему базу даних (підприємство).

Резервні копії без персональних даних в списку резервних копій виділені жирним шрифтом.

У модулі Резервне копіювання по комбінації клавіш Alt + G зберігається структура резервної копії, на якій встановлений курсор. Результат зберігається в каталозі TMP на станції у вигляді ім'я файлу копії з розширенням TXT.