Вимоги до обладнання та мережі

Кабельна система виконується кабелем 5-ї категорії UTP, FTP.

Підключення здійснюється за допомогою patch-панелей, patch-кордів, розеток.

Для роботи ISpro рекомендується використовувати однотипне обладнання (мережеві карти, комутатори, маршрутизатори та ін.), наприклад: 3Com, Intel, NetGear, D-Link.

Мінімальний стандарт роботи локальної мережі - Fast Ethernet (100 Mbit). Рекомендований стандарт роботи локальної мережі - Gigabit Ethernet (1 Gbit).

Сервер Комплексу, сервер аплікацій ISpro, сервер бази даних і робочі станції повинні знаходитися в одній локальній обчислювальній мережі. Рекомендована пропускна здатність 1 Гбіт/с і вище. Канал зв'язку повинен забезпечувати з'єднання по протоколу TCP до заданого порту.

Необхідна пропускна здатність каналу залежить від інтенсивності роботи і виконуваних операцій. Допускається використання каналу з невисокою пропускною здатністю для операцій, наприклад, традиційний метод введення документів, аналізу даних і отримання звітів. Однак, для роботи з файлами вкладень (їх завантаження, розвантаження, перегляду), формування складних звітів, запитів, які повертають великі обсяги інформації на робочу станцію, вимоги до каналу зв'язку зростають.

У наступній таблиці наведені необхідні параметри каналу передачі інформації за часом відгуку. Дані параметри залежать від кількості користувачів і характеризують загальну якість каналу зв'язку.

Таблиця – Параметри каналу передачі за часом відгуку

Необхідний час відгуку (ping), мс Характеристика
0-15 Комфортне значення (рекомендується)
15-50 Граничне значення. У верхній межі діапазону вже помітно уповільнення роботи Комплексу
51-100 Не рекомендується. Комплекс ще працює, але користувачі відчувають великий дискомфорт.
101 та вище Не підтримується (з такими параметрами каналу стабільність роботи Комплексу не може бути гарантована)

На швидкість передачі інформації між сервером Комплексу, сервером СКБД і робочими станціями може впливати безліч факторів. Зокрема, кількість проміжних компонентів, якість і стан проводів, наявність програмного забезпечення на проміжному устаткуванні і параметри його налаштування та ін. Тому, слід враховувати, що вимоги до пропускної здатності каналу повинні відповідати зазначеним параметрам для кожного сервера і ПК, що використовується для роботи з Комплексом.

При виборі серверного обладнання особливу увагу слід звернути на швидкості роботи дискової системи (наприклад, максимальне збільшити кеш RAID-контролера), а також обсягу ОЗУ на сервері баз даних. Що стосується бренду виробника, то у виборі немає ніяких обмежень. Кожне підприємство вибирає ту марку, яка раніше себе добре зарекомендувала в даному місці. Комплексом ISpro успішно використовуються бренди Dell, Hewlett-Packard, IBM, Supermicro, локальні (місцеві) виробники серверної техніки і багато інших.