Вимоги до обладнання та мережі
Кабельна система виконується кабелем 5-ї категорії UTP, FTP.
Підключення здійснюється за допомогою patch-панелей, patch-кордів, розеток.
Для роботи Комплексу ISpro рекомендується використовувати однотипне обладнання (мережеві карти, комутатори, маршрутизатори та ін.), наприклад: 3Com, Intel, NetGear, D-Link.
Мінімальний стандарт роботи локальної мережі - Fast Ethernet (100 Mbit). Рекомендований стандарт роботи локальної мережі - Gigabit Ethernet (1 Gbit).
Сервер Комплексу, сервер застосунків ISpro, сервер бази даних і робочі станції повинні знаходитися в одній локальній обчислювальній мережі. Рекомендована пропускна здатність 1 Гбіт/с і вище. Канал зв'язку повинен забезпечувати з'єднання по протоколу TCP до заданого порту.
Необхідна пропускна здатність каналу залежить від інтенсивності роботи і виконуваних операцій. Допускається використання каналу з невисокою пропускною здатністю для операцій, наприклад, традиційний метод введення документів, аналізу даних і отримання звітів. Однак, для роботи з файлами вкладень (їх завантаження, розвантаження, перегляду), формування складних звітів, запитів, які повертають великі обсяги інформації на робочу станцію, вимоги до каналу зв'язку зростають.
У наступній таблиці наведені необхідні параметри каналу передачі інформації за часом відгуку. Дані параметри залежать від кількості користувачів і характеризують загальну якість каналу зв'язку.
Таблиця – Параметри каналу передачі за часом відгуку
Необхідний час відгуку (ping), мс | Характеристика |
0-15 | Комфортне значення (рекомендується) |
15-50 | Граничне значення. У верхній межі діапазону вже помітно уповільнення роботи Комплексу |
51-100 | Не рекомендується. Комплекс ще працює, але користувачі відчувають великий дискомфорт. |
101 та вище | Не підтримується (з такими параметрами каналу стабільність роботи Комплексу не може бути гарантована) |
На швидкість передачі інформації між сервером Комплексу, сервером СКБД і робочими станціями може впливати безліч факторів. Зокрема, кількість проміжних компонентів, якість і стан проводів, наявність програмного забезпечення на проміжному устаткуванні і параметри його налаштування та ін. Тому, слід враховувати, що вимоги до пропускної здатності каналу повинні відповідати зазначеним параметрам для кожного сервера і ПК, що використовується для роботи з Комплексом.
При виборі серверного обладнання особливу увагу слід звернути на швидкості роботи дискової системи (наприклад, максимальне збільшити кеш RAID-контролера), а також обсягу ОЗУ на сервері баз даних. Що стосується бренду виробника, то у виборі немає ніяких обмежень. Кожне підприємство вибирає ту марку, яка раніше себе добре зарекомендувала в даному місці. Комплексом ISpro успішно використовуються бренди Dell, Hewlett-Packard, IBM, Supermicro, локальні (місцеві) виробники серверної техніки і багато інших.