Проведення налаштувань для роботи у підсистемі Планування закупівель
Для планування закупівель у системі Логістика / Облік закупівель використовується підсистема Планування закупівель, яка містить два модулі: Заявки на закупівлю і Плани закупівель.
.png)
Для роботи у підсистемі необхідно провести ряд налаштувань у системах Загальні довідники і Логістика. У системі Загальні довідники / Структура організації необхідно заповнити Довідник Закупівельні організації. Закупівельна діяльність - процес, метою якого є отримання товарів, робіт, послуг певної якості в необхідній кількості в потрібний час і за мінімальною ціною. Закупівельна організація - це організаційна одиниця підприємства, що обговорює умови закупівель з постачальниками і несе відповідальність за ці транзакції.
.png)
В Реєстрі закупівельних організацій по пункту меню Реєстр / Створити відкривається вікно Закупівельна організація.
.png)
.png)
Заповнюємо обов’язкові поля Код і Найменування. Для подальшого відображення закупівельника у переліку закупівельних організацій при формуванні заявки на закупівлю встановити позначку у полі Активна.
.png)
Параметр За замовчуванням для плану закупівель проставляється за бажанням, якщо на підприємстві є основний закупівельник і більшість заявок на закупівлю буде формуватись саме по ньому. Такий закупівельник буде автоматично зазначатись у Заявки на закупівлю, але при необхідності його можна буде змінити вручну безпосередньо у заявці. Поле Коментар заповнюється за необхідності. Наприклад, у корпоративній установі закупівлю проводить тільки центральний офіс, в такому випадку проставити на такій закупівельній організації параметр За замовчуванням. Якщо кожна установа з структури корпорації проводить закупівлю, параметр не проставляти в жодній, але всі установи внести у довідник.
.png)
В Реєстрі закупівельних організацій закупівельники із позначкою Активні (див. вище) відображаються синім кольором. Закупівельники з відсутньою позначкою Активні відображаються червоним кольором. Закупівельник за замовчуванням відображається жирним синім шрифтом. Зміна параметру на активний і неактивний, а також зміна параметру за замовчуванням проводиться за обраним закупівельником по пункту меню Реєстр / Змінити.
.png)
Видалення закупівельників з Реєстру закупівельних організацій проводиться по пункту меню Реєстр / Видалити. Наступні налаштування проводяться в підсистемі Логістика / Облік запасів у модулі Налаштування.
.png)
На закладці Довідники повинні бути сформовані Місця зберігання, тобто склади. Цей довідник також використовується при створенні Заявки на закупівлю, коли обирається місце майбутнього оприбуткування ТМЦ.
.png)
Далі проводимо налаштування у підсистемі Логістика / Облік закупок у модулях Налаштування і Керування доступом.
.png)
В модулі Налаштування на закладці Довідники в розділі Журнали можна створити журнали по Заявках на закупівлю.
.png)
Праворуч у вікні обрати ЗнЗ Заявки на закупівлю і по пункту меню Реєстр / Створити у вікні Журнал документів призначаємо Код і Найменування журналу. На даному прикладі такі журнали дозволять формувати Заявки на закупівлі в розрізі структурних одиниць підприємства.
.png)
На закладці Нумерація для Заявок на закупівлю і Планів закупівель можна встановити Термін дії номеру і задати Автонумерацію.
.png)
На закладці Параметри є дві закладки Закупівля і Планування. На закладці Закупівля обрати Податкову модель за замовчуванням зі списку, Точність цін і зазначити інші параметри за необхідності.
.png)
На закладці Планування можна відмінити контроль над датою потреби в заявках на закупівлю.
.png)
У модулі Керування доступом на закладці Параметри є можливість призначення певному користувачу право на затвердження Заявки на закупівлю і право на редагування даних в такій заявці. Якщо таких прав у користувача немає, то ці параметри не відмічаються.
.png)
Після проведення налаштувань створення заявок на закупівлю і планів закупівель проводиться у відповідних модулях підсистеми Логістика / Облік закупок / Планування закупівель.