Акт взаємозаліку

Формування Акту взаємозаліку відбувається у системі Керування фінансовими розрахунками / Розрахунки з контрагентами у модулі Документи інвентаризації розрахунків.

В полі Журнал обрати відповідний журнал, у разі його відсутності обрати Документи без журналу. У полі Тип документу обрати-Акт взаємозаліку. Встановити курсор в табличну частину вікна та створити акт по клавіші Insert або за допомогою пункту меню Реєстр/Створити .

У документі Акт взаємозаліку заповнити поля:

  • Дата – за замовчуванням в полі підставляється поточна дата, при необхідності її можна змінити;
  • Номер – заповнюється користувачем або автоматично, при відповідній настройці автонумерації даного виду документа .
  • Дебітор – обирається з Довідника контрагентів;
  • Кредитор – обирається з Довідника контрагентів. Можливий вибір одного контрагента дебітором та кредитором;
  • Валюта – заповнюється за замовчуванням основною валютою обліку. Для зміни значення, валюта обирається з довідника валют. Одночасно вибирається тип курсу валюти;
  • Сума – вводиться сума документу;
  • Призначення – вводиться довільний текст або вибирається з довідника
  • Призначення. Акти взаєморозрахунків;

Відмітка Не враховувати в картотеці взаєморозрахунків –вказує на необхідність врахування в картотеці взаєморозрахунків, якщо відмічена – то акт не враховується в картотеці взаєморозрахунків.

Відмітка Не враховувати розрахунках за договором –вказує на необхідність врахування в розрахунках за договором, якщо відмічена – то акт не враховується в в розрахунках за договором.

Обрати закладку Документи дебітора . Встановити курсор в табличну частину вікна та обрати документ по клавіші Insert або пункту меню Документ/Створити.

У вікні Рознесення суми платежу у полі Документ обрати відповідний тип документу. У полі Номер обрати номер документу. В результаті чого поле Сума сплати заповниться автоматично. Натиснути кнопку ОК.

Провести аналогічні дії на закладці Документи кредитора. Зберегти документ натиснувши на іконку .

Для застосування проводок натиснути на піктограму Д/К(синього кольору). Вибрати Типову операцію. Натиснути кнопку ОК.

Провести документ до Головної книги натиснувши на піктограмуД/К (зеленого кольору).

Закрити вікно Акт взаємозаліку. Документ з’являється в реєстрі в вікні Відомість інвентаризації розрахунків з контрагентами.