Відновлення касових видатків бюджетної установи на відшкодування орендарем комунальних послуг

Відновлення касових видатків проводять у випадках, коли на реєстраційний рахунок установи надійшло відшкодування вартості телефонних розмов, комунальних послуг, які спожиті орендарем,або повернули кошти,помилково чи надмірно сплачені,тощо.

Розглянемо процедуру відновлення касових видатків на відшкодування орендарем комунальних послуг.

Формування Рахунку до одержання та Акту виконаних робіт

Відновлення касових видатків на відшкодування орендарем комунальних послуг розпочинається з виставлення установою-орендодавцем Рахунку до одержання та Акту виконаних робіт (наданих послуг).

Для формування рахунку до одержання необхідно зайти в підсистему Логістика / Облік збуту в модуль Рахунки до одержання.

Сформувати Рахунок до одержання (детальний порядок формування рахунку до одержання розглянуто в окремій нотатці).

На основі сформованого Рахунку до одержання створити Акт виконаних робіт (детальний порядок формування акту виконаних робіт розглянуто у окремій нотатці).

Формування виписки банку про отримання відшкодованих орендарем коштів за комунальні послуги

При отриманні від орендаря відшкодованих коштів на реєстраційний рахунок установи на відновлення касових видатків сформувати виписку банку в підсистемі Керування фінансовими розрахунками/ Розрахункові й валютні рахунки в модулі Виписки банку.

Детальний порядок формування банківської виписки розглянуто в окремій нотатці.

У полі Призначення клавішею F3 з довідника Підстави. Банк. Надходження обрати найменування відповідної підстави – Відшкодування…. та натиснути кнопку Обрати.

Увага: Кошти, отримані на відновлення касових видатків, зараховують на витратний рахунок.

Для коректного відображення у документообігу по документах-підставах в таблиці Документ по пункту меню Операція/Створити або клавішею Ins проводиться зазначення документу підстави.

По пункту меню Операція/ Рознесення по статтям або комбінацію клавіш Alt+S провести рознести суму операції по КЕКВ.

Увага: Кошти, отримані на відновлення касових видатків зараховують на КЕКВ 0000.

Для подальшої роботи над відновленням касових видатків необхідно сформувати платіжне доручення на відновлення касових видатків за відповідним КЕКВ.

Створення платіжного доручення на відновлення касових видатків

Для формування платіжного доручення необхідно зайти в підсистему Керування фінансовими розрахунками/Розрахункові й валютні рахунки в модуль Платіжні документи.

Детальний порядок формування платіжних документів розглянуто в окремій нотатці.

Увага: У полі Одержувач та Контрагент вказати свою організацію.

Поле Призначення платежу заповнити таким чином:

  • зазначити КПКВК по державному бюджету;
  • зазначити КЕКВ;
  • зазначити «відновлення касових видатків по … на КЕКВ …».

Увага: Перерахування коштів здійснюється із КЕКВ 0000 на необхідний КЕКВ.

Формування виписки банку про відновлення касових видатків

Після перерахування коштів із КЕКВ 0000 на необхідний КЕКВ у підсистемі Керування фінансовими розрахунками / Розрахункові й валютні рахунки у модулі Виписки банку формується виписка банку про відновлення касових видатків.

Формування регістрів бухгалтерського обліку

На підставі даних розрахункових документів на відновлення касових видатків – виписки з рахунку та платіжного доручення проводки щодо відновлення касових видатків відображаються у Картці аналітичного обліку касових видатків, Картці аналітичного обліку фактичних видатків та меморіальних ордерах.

Формування карток аналітичного обліку

Формування карток (книг) аналітичного обліку проводиться у підсистемі Бухгалтерський та податковий облік/Головна книга у модулі Регламентована звітність.

Детальний порядок формування карток (книг) аналітичного обліку розглянуто в окремій нотатці.

У разі необхідності перевірки сум відновлення касових видатків у картці, потрібно встановити курсор на Первинний розрахунок.

У вікні Розрахунок форми … обрати необхідну суму відновлення касових видатків та відкрити її, натиснувши на клавішу Enter.

Відкриється вікно Параметри розрахунку чарунки, в якому видно з яких сум відновлення касових видатків по рахунках складається загальна сума.

Формування меморіальних ордерів

Формування меморіальних ордерів відбувається в підсистемі Бухгалтерський та податковий облік / Головна книга у модулі Меморіальні ордери.

Детальний порядок формування меморіальних ордерів розглянуто в окремій нотатці.

У разі необхідності перевірки сум відновлення касових видатків у меморіальному ордері встановити курсор на суму відновлення касових видатків, і натиснувши клавішу Enter розкрити інформацію по складовим такої суми.

Відкрити вікно Проводки по аналітиці, в якому відображається з яких операцій складається сума відновлення касових видатків. При необхідності коригування сум зміни вносяться у відповідні документи чи операції. Меморіальний ордер після змін повинен відображати нові дані.