Створення специфікації договору
Створення специфікації договору проводиться в системі Керування фінансовими розрахунками / Ведення договорів / Картотека обліку договорів в картці договору. Специфікація може вноситись безпосередньо при створенні картки договору (структурного типу) або бути відтермінована по часу.
Вибрати договір, в якому необхідно створити специфікацію. По клавіші Enter зайти до картки договору.
Специфікація передбачає створення операцій по договору. В Картці договору на закладці Специфікація створюються операції договору. Зробити активною табличну частину. Натиснути праву кнопку миші та вибрати пункт Створити операцію або натиснути по клавіші Insert. У додатковому контекстному меню (склад якого залежить від налаштування договору) вибрати необхідну операцію.
Частіше створюються дві операції – Покупка товарів та послуг/Отримання товарів та послуг та Оплата. У кожного типу договору перелік операцій може бути свій.
У полі Відбудеться із запропонованого списку вибрати На конкретний проміжок дат (варіант використовується найчастіше).
Варіанти:
- На конкретний проміжок дат – обирається, якщо є початкова і кінцева дата виконання операції;
Параметр На конкретний проміжок дат використовується у випадках, коли є необхідність щомісячного формування документів зі зміною суми. Наприклад: оренда з урахуванням індексу споживчих цін.
- Періодично – обирається, якщо є періодичність виконання операції (Щодня, Щотижня, Щодекади, Щомісячно, Щокварталу, Щорічно);
Параметр Періодично та параметр Щомісячно у полі Період використовується у випадках, коли є необхідність щомісячного формування документів з фіксованими сумами. Наприклад, послуги інтернету.
- Залежно від операції – обирається, якщо терміни виконання операції залежать від виконання якої-небудь іншої операції договору;
- Залежно від зовнішньої події – обирається, якщо терміни виконання операції залежать від виконання якої-небудь події;
- По датам специфікації – обирається, якщо період дії задається безпосередньо у специфікації.
Встановити курсор у табличну частину вікна.
Клавіша Insert викликає довідник для ТМЦ, але вибір проводиться по одній позиції. По пункту меню Правка / Викликати довідник (клавіша F3) для ТМЦ або Викликати довідник послуг (комбінація клавіша Alt+F3) для послуг може проводитись вибір групи номенклатурних позицій.
При виборі групи позицій зручніше вводити дані в режимі таблиці, який вибирається по пункту меню Вид / Режим введення / Таблиця.
У вікні Вибір номенклатурних позицій вибрати необхідну позицію. При режимі введення Таблиця дані ввести в колонку Введення. При режимі введення Діалог, натиснути клавішу Enter.
У вікні Модифікація рядка документа заповнити:
- Аналітику(при наявності)
- Зазначати необхідну кількість.
- Вказати необхідну ціну.
- Вибрати податкову модель.
- Натиснути кнопку ОК.
У результаті виконаних дій (при обох варіантах внесення позицій) у вікні Вибір номенклатурних позицій заповниться поле Вибрано позицій та поле На суму.
Закрити вікно по комбінації клавіш Ctrl+Enter або по клавіші Esc.
В табличній частині вікна з’явиться обрана номенклатурна позиція.
Після закриття вікна операція Отримано товарів та послуг(надходження) відобразилась на закладці Специфікація.
Створення операції типу Оплата.
Вибрати пункт Створити операцію у контекстному меню або по клавіші Insert.
У додатковому контекстному меню (склад якого залежить від налаштування договору) вибрати операцію Оплата.
У вікні з назвою операції Оплата в полі Підстава вибрати підставу – операцію Покупка товарів та послуг / Отримання товарів та послуг(надходження).
Створена операція відобразиться на закладці Специфікація. Зберегти, натиснувши по піктограмі . Закрити вікно.
Після створення специфікації створення чернетки договору закінчується. Далі договір потрібно затвердити (змінити статус).