Створення мережі в ручному варіанті
Створення мережі проводиться як у випадку ведення одної установи так і у випадку ведення групи установ. При веденні груп установ необхідно створити групи/підгрупи (Створення груп/підгруп для мережі установ).
Для групи установ кожну установу створювати у відповідній групі. Для створення мережі бюджетних установ необхідно на вкладці Мережа установ встановити курсор в табличну частину вікна та по пункту меню Реєстр/Створити або клавішею Ins відкрити вікно Організація.
На закладці Підприємство заповнюються поля:
-
Дата відкриття установи ввести дату відкриття установи;
-
ввести код ЄДРПОУ;
-
Код установи по Мережі ввести код мережі;
- Найменування установи ввести скорочену назву установи, у нашому випадку – ВСП ФК;
- Повне найменування установи ввести повну назву установи, у нашому випадку – ВСП Фаховий коледж
- Рівень розпорядника, у нашому випадку Розпорядник по клавіші F3із запропонованого списку обрати необхідний рівень розпорядника коштів – Розпорядник третього рівня;
- Область по клавіші F3 з довідника обрати область (місто), наприклад м. Київ;
- Територіальне казначейство по клавіші F3 з довідника обрати необхідний територіальний орган казначейської служби, у нашому випадку ГУДКСУ у м. Києві;
- КВК з довідника КВК ДБ (код відомчої класифікації державного бюджету) необхідний код, у нашому випадку – МОН України;
- Найменування контрагента заповнення не обов’язково, вибирається з довідника контрагентів.
Створена установа відобразиться у реєстрі мережі установ у статусі Додана, а при зміні (коригуванні) у статусі – Змінена. Такі записи виділяються червоним кольором.
Встановити курсор на створену установу та по пункту меню Реєстр/Змінити або клавішею F4 відкрити документ.
Заповнення вкладок створеної мережі
На вкладках КВВ, КПКВ, КДБ та Цільова програма по клавіші Ins відкрити довідник Коди бюджетної класифікації, в яких клавішею Пробіл відзначити:
- на вкладці КВВ– код відповідального виконавця та натиснути кнопку ОК;
- на вкладці КПКВ– код (коди) програмної класифікації видатків та натиснути кнопку ОК;
- на вкладці КДБ – код (коди) доходів бюджету спеціального фонду;
- на вкладці Цільова програма – код (коди) цільової програми;
За необхідності внесення даних групі підприємств (зазвичай при централізованому обліку) клавішею Пробіл відзначити необхідні установи, у яких будуть однакові КПКВ видатків державного бюджету або КТКВМБ (коди тимчасового класифікатора витрат місцевого бюджету), КДБ спеціального фонду та Цільова програма.
По пункту меню Реєстр/Групове заповнення/Додати або Замінити провести заповнення вкладок.
На вкладці КПКВ по клавіші Ins відкрити довідник Коди бюджетної класифікації, відзначити клавішею Пробіл необхідні КПКВ та натиснути кнопку ОК.
Аналогічно заповнити вкладки КДБ та Цільова програма. У вікні Додавання реквізитів підтвердити додавання або зміни реквізитів, натиснувши кнопку ОК.
На вкладці Рахунки відобразяться розрахункові рахунки (тип – казначейські рахунки ОРК) введені в Картці підприємства (або в картці структурної одиниці при централізованому обліку).
Якщо рахунки не з’явились перевірити заповнення реквізитів таких рахунків. В ручному режимі додавання рахунку проводиться по клавіші F3. Обрати необхідний рахунок та натиснути кнопку ОК.
Після заповнення усіх вкладок натиснути кнопку ОК. По пункту меню Реєстр/Прийняти зміни або по клавіші F2 зберегти створену установу. Підтвердити прийняття змін натиснувши кнопку ОК.
- Після прийняття зміни запис змінює колір з червоного на темно-синій.