Робота з картотекою податкових зобов'язань і податкового кредиту
Для узагальнення інформації по нарахованих податкових зобов’язаннях та отриманому податковому кредиту в системі Бухгалтерський та податковий облік/Книга покупок/продажів призначено два відповідних модуля: Картотека податкових зобов’язань і Картотека податкового кредиту.
Модулі Картотека податкових зобов'язань і Картотека податкового кредиту призначені для перегляду поточних податкових зобов'язань або поточного податкового кредиту по контрагентах в розрізі документів-підстав, а саме: рахунків, рахунків-накладних, договорів, а також операцій та всіх податкових накладних, що створені на даний час. Потрібний параметр формування реєстру обирається в полі Підстава.
Вид реєстру за підставою Договором.
Вид реєстром за підставою Рахунок.
Вид реєстру за Контрагентом.
Формування реєстрів за документом-підставою, а саме договір, рахунок, рахунок-накладна або за операцією, проводиться на підставі даних податкових накладних, що відображені в полі Підстава. Якщо поле Підстава не заповнено в податковій накладній, то формування реєстру по таких накладних можливо лише за контрагентами.
Поточне податкове зобов'язання/податковий кредит по контрагенту (поле Поточне сальдо) визначається як сальдо сум відвантажень і оплат, розраховане за податковими накладними. Дані для розрахунку беруться в податковій накладній на закладці Розрахунок. Сума зі знаком мінус «-» означає, що сальдо по даному контрагенту отримано в результаті перевищення сум відвантажень над сумами оплат, з «+» означає, що сальдо по даному контрагенту отримано в результаті перевищення сум оплат над сумами відвантажень.
Меню Реєстр містить наступні команди для роботи із Картотекою податкових зобов’язань або Картотекою податкового кредиту.
Згідно з позицією меню Реєстр/Змінити здійснюється редагування поля Залишок. Обираємо в реєстрі потрібного контрагента і по пункту меню Реєстр/Змінити відкривається вікно Введення сальдо, де вручну коригуємо/вводимо Сальдо по залишку або Вхідне сальдо. Натискаємо кнопку ОК.
Згідно з позицією меню Реєстр/Оновити сальдо здійснюється оновлення сальдо по картках податкових зобов'язань/податкового кредиту. Спочатку отримує повідомлення про час оновлення, а після оновлення повідомлення про його завершення.
За пунктом меню Реєстр/Зведена таблиця відкривається вікно Представлення даних, в якому обирається вид даних для проведення аналізу, наприклад Olap куб. Натискаємо кнопку ОК.
В результаті маємо можливість побудови таблиць для проведення аналізу даних (закладка Куб).
А також представлення даних у вигляді діаграми (закладка Діаграма).
Згідно з позицією меню Реєстр/Імпорт залишків здійснюється імпорт залишків по податкових зобов'язань/податковому кредиту.
За пунктом меню Реєстр/Експорт поточного подання здійснюється експорт відібраних в поточному вигляді записів в формат Excel.
В меню Вид по пункту Сортувати по є можливість сортування даних в реєстрі податкових зобов’язань/податкового кредиту в певному порядку.
Після вибору цього пункту меню відкривається вікно Сортування, де ліворуч по клавіші F5 обирається потрібне поле реєстру, яке буде вже відображено праворуч, наприклад Поточне сальдо. Сортування за цим параметром буде проведене за зростанням сальдо. Натискаємо кнопку ОК.
Отримуємо реєстр в розрізі контрагентів із зростанням поточного сальдо.
По пункту меню Вид/Види реєстру є можливість вибрати реєстр із вже існуючих, а також створити реєстр із набором потрібних полів. У вікні Вибір виду реєстру по клавіші F5 відкривається вікно Налаштування запиту: Картотека податкових зобов’язань або Картотека податкового кредиту і на закладці Структура в частині ліворуч по клавіші F5 виділяємо потрібні поля. Після чого вони відображаються праворуч. Натискаємо кнопку ОК. Результатом буде реєстр з набором полів, які потрібні для роботи із картотекою.