Створення подорожнього листа вантажного автомобіля
Створення подорожнього листа для вантажного автомобіля можливо здійснювати як у модулі Подорожній лист, так і автоматично на підставі створеного завдання в модулі Завдання водіям в системі Облік автотранспорту.
-
- По пункту меню Сервіс /Налаштування перевірити/провести налаштування (встановити відмітки) .
Встановити відмітку Використовувані види подорожніх листів і програм розрахунку параметрів за замовчуванням у пункті Вантажний автомобіль та обрати вид подорожнього листа.
Встановити відмітку Використовувати Ins при введенні завдання водієві, обравши один з пунктів: Зовнішні ТТН (якщо ТТН зовнішня) чи Власні ТТН(якщо формується ТТН на підприємстві).
Про решту налаштувань див. нотатку Налаштування параметрів для подорожніх листів.
У вікні Реєстр подорожніх листів виконати наступні дії:
- У полі Журнал вибрати необхідний журнал (якщо проведено налаштування) або
обрати Документи без журналу.Примітка: Вид журналу Всі журнали використовується тільки для перегляду. Створювати документи в цьому журналі неможливо.
- Встановити курсор в табличній частині вікна та по пункту меню Реєстр / Створити або по клавіші Insert створити подорожній лист.
-
Із запропонованого списку вибрати необхідний тип автомобіля (Вантажний) та натиснути клавішу Enter.
Примітка: Всі поля жовтого кольору обов’язкові для заповнення. - Документ Подорожній лист має наступні закладки: Заголовок, Робота, Паливо, Вантаж, Завдання, Графік, які підлягають заповненню.
- Закладка Заголовок:
- у полі Подорожній лист № заповнити номер вручну або номер встановлюється автоматично, якщо налаштована автонумерація;
- у полі Дата зазначити дату (автоматично зазначається поточна), за необхідності можливо змінити, використовуючи календар, натиснути кнопку ОК;
- у полі Держ.номер по клавіші F3 обрати автомобіль (інформація про автомобіль заповнюється автоматично);
- при використанні причепа у полі Причіп по клавіші F3 обрати причіп;
- автоматично заповнюється і поле Водій (який закріплений за автомобілем), якщо відсутній чи необхідно замінити, то у полі Водій по клавіші F3 чи (F4 при заміні), обрати водія у вікні Список водіїв, натиснути клавішу Enter. При необхідності ввести водія 2 аналогічно;
- при необхідності заповнити поле Автопідприємство по клавіші F3 обрати необхідне підприємство;
- у полі Режим роботи по клавіші F3 обрати графік роботи;
- якщо є супроводжуючий, у полі Супроводж.1 зазначити вручну прізвище та ініціали.
Закладка Робота:
- Поля Виїзд із гаража, Час за графіком та час фактично встановлюється вручну, Дата автоматично зазначається поточною, але можливо внести зміни.
- Поле Показники спідометра заповнюються автоматично з попереднього Подорожнього листа, якщо попередній подорожній лист закритий. Якщо це перший подорожній лист, то внести дані вручну.
- Поле Повернення в гараж. Показники спідометра заповнюється на підставі показників спідометра при повернені в гараж та використовується для розрахунку пробігу автотранспорту та використанню палива.
- Пробіг загальний по спідометру - Розрахунок проводиться автоматично
- У полі З вантажем необхідно вказати вручну пробіг з вантажем.
- У полі Вага вантажу вручну вказати вагу вантажу.
- Показники в полях Тонно-кілометри та Час в дорозі розраховуються автоматично.
- Якщо була робота спецобладнання, то в полі Кількість підйомів вказати вручну, Робота спецобладнання – вручну вказати години.
14. Закладка Паливо. Встановити курсор у табличній частині вікна і та по пункту меню Документ / Створити або використовуючи клавішу Insert провести вибір палива.
- 15. У полі Паливо по клавіші F3 обрати вид палива (якщо не налаштовано автоматичне перенесення).
16. Залишок на початок встановлюється із попереднього Подорожного листа, або внести вручну, при створенні першого подорожнього листа.
17. У полі Вимога вручну вказати необхідну кількість палива.
18. Якщо паливо отримано по талонам, за готівку, то на підставі видачі вручну вказати отриману кількість палива та натиснути кнопку ОК.
19. Якщо отримання проводилось по відомості чи на заправках на підставі договору див. нотатки Створення відомості видачі палива чи Облік видачі палива від контрагента на заправках).
- 23. Закладка Вантаж. Встановити курсор у табличній частині вікна, по клавіші Insert обрати необхідну ТТН, якщо є сформована по цьому автомобілю ТТН при формуванні рахунку-накладної на продаж (Реалізація ТМЦ) (див. нотатку Створення рахунку-накладної на продаж).
- 24. Натиснути клавішу Enter.ТТН на основі рахунку-накладної зареєстрована.
- 25. Закладка Завдання. Для формування завдання чи додавання маршруту, встановити курсор в табличну частину вікна та по пункту меню Документ / Створити або по клавіші Insert обрати, наприклад, додавання точки маршруту.
- 26. У полі Контрагент по клавіші F3 обрати необхідного контрагента та натиснути кнопку ОК.
- 27. На закладці Основні вказати час прибуття та вибуття, час завантаження-розвантаження, автоматично розраховуються решта часу.
- 28. На закладці ТТН встановити курсор в табличну частину вікна та по комбінації клавіш Ctrl+Enterобрати ТТН.
- 29. Якщо створена по доставці ТТН в модулі Рахунок-накладна на продаж (підсистема Логістика/ Збут запасів), і там підтягнутий в документах подорожній лист, то ТТН підтягується в подорожній лист автоматично.
- 30. Вся інформація по ТТН і подорожньому листу відображається у модулі Облік талонів замовника (див. нотатки Облік талонів замовника).
- 31. Закладка Графік формується в автоматичному режимі на підставі інформації подорожного листа.
- 32. Подорожні листи зі статусом Відкритий – синього кольору, зі статусом Закритий – чорного кольору.
- 33. По пункту меню Реєстр/ Закрити подорожній лист чи комбінації клавіш Alt+F5 провести закриття подорожнього листа чи групи листів, встановивши відмітки проти них.
- 34. Подорожній лист має статус закритий.
- 35. Друк звітів подорожніх листів здійснюється в реєстрі подорожніх листів. Відзначити потрібні подорожні листи і натиснути комбінацію клавіш Ctrl + F9.