Облік виробництва. Серійне виробництво

Облік серійного виробництва починається з формування виробничого замовлення в системі Облік виробництва / Конфігурація виробництва модуль Виробниче замовлення

У реєстрі Виробничих замовлень створюється Виробниче замовлення на готову продукцію відповідно до плану чи договору на відпуск серійної готової продукції.

При створенні Виробничого замовлення (серійний метод) обирати:

  • Тип замовлення - Внутрішній,
  • ПідставаВідсутній,
  • ЗамовникВнутрішній
  • Структурний підрозділ (з довідника Структурних підрозділів).

Методика заповнення виробничого замовлення подана у розділі Закладка Параметри.

Всі решта операцій здійснюються у модулях системи Облік виробництва / Управління цехом чи групи модулів Додаткові.

1. Для планування виробництва та ведення обліку виробленої продукції в розрізі підрозділів, ділянок, змін використовується модуль Завдання виробництва. Завдання виробництву визначає асортимент, обсяги виробництва для кожного робочого центру на обліковий період (день, декаду, місяць). Завдання може формуватися на підставі Плану виробництва по підрозділах автоматично або вручну. Методика заповнення Завдання виробництву подана у розділі Завдання виробництву.

2. Отримання запасів зі складу для потреб виробництва (для цехів чи інших підрозділів) може здійснюватися відповідно до Лімітно-забірної карти чи Вимоги на відпуск матеріалів (залежить від особливостей виробництва чи облікової політики ).

Відпуск запасів на виробництво за лімітно-забірними картками проводиться у системі Облік виробництва/Керування цехом у модулі Лімітно-забірні карти (та в системі Логістика/Облік запасів/Запаси на складах у модулі Лімітно-забірні карти). При формуванні Лімітно-забірної карти використовуємо створене Виробниче замовлення.

Методика заповнення Лімітно-забірної карти подана у користувацькій нотатці «Лімітно-забірна карта (виробництво)».

Відпуск матеріалів на потреби виробництва може проводитись відповідно до Вимог на відпуск матеріалів.

Формування Вимоги на відпуск матеріалів проводиться у системі Облік виробництва/Керування цехом у модулі Вимога на відпуск матеріалів ( та в системі Логістика/Облік запасів/Запаси на складах у модулі Вимога на відпуск матеріалів)

Методика заповнення Вимоги на відпуск матеріалів подана у користувацькій нотатці «Вимога на відпуск матеріалів».

3. Наряд-завдання призначене для обліку операцій з виробництва готової продукції в розрізі підрозділів, обліку фактичного використання матеріалів, формування нарядів, надає можливість визначення кількості виготовленої продукції та трудовитратах за кожною операцією, а також здійснювати розрахунок незавершеного виробництва.

Методика формування Наряду-завдання виробництву подана у користувацьких нотатках «Наряд-завдання виробництву Формування», «Наряд-завдання виробництву. Картка обліку виробітку. Акт виконаних робіт», «Наряд-завдання виробництву Формування операцій за етапами виконання робіт з виготовлення продукції».

4. У процесі виробництва виникає необхідність здійснювати заміну матеріалів (складових компонентів). Методика налаштування заміни матеріали та формування Акту заміни матеріалів подана у розділіАкти заміни матеріалів.

5. Для повернення матеріалів на склад чи іншим підрозділам використовують Накладні на повернення матеріалів.

Методика заповнення Накладної на повернення матеріалів подана у користувацькій нотатці «Накладні на повернення матеріалів».

6. Заключним етапом виробничого процесу є формування Звіту виробництва. Формування показників Звіту здійснюється залежно від обраних при налаштуванні у системі Облік виробництва / Конфігурація виробництва в модулі Налаштування на закладці Довідники / Робочі центри у вікні Налаштування робочого центру закладки Звіт виробництва.

Формування Звіту виробництва проводиться у системі Облік виробництва/ Керування цехом в модулі Звіт виробництва .

Методика формування звіту та отримання інформації подана у користувацькій нотатці «Звіт виробництва».