Облік виробництва. Позамовне виробництво. Спрощений варіант
Облік позамовного виробництва (спрощений варіант) починається з формування замовлення на основі укладеного договору. Формування замовлення на відпуск проводиться в Журналі замовлень модуля Журнал замовлень на відпуск системи Логістика /Облік збуту.
Методика формування замовлення та його реєстрація в Журналі замовлень на відпуск з подальшим формуванням Виробничого замовлення подана у користувацькій нотатці «Журнал замовлень на відпуск»
У реєстрі Виробничі замовлення проводиться реєстрація виробничих замовлень, створених на основі замовлення на відпуск готової продукції. Методика заповнення виробничого замовлення подана у користувацькій нотатці «Виробниче замовлення».
При невеликому виробництві чи з простим технологічним процесом для ведення обліку є можливість використовувати групу модулів системи Облік виробництва/Додаткові (значно спрощений облік).
1. Отримання запасів зі складу для виготовлення продукції може здійснюватись відповідно до Лімітно-забірної карти чи Вимоги на відпуск матеріалів (залежить від особливостей виробництва чи облікової політики )
Відпуск запасів на виробництво за лімітно-забірними картами проводиться у системі Облік виробництва/Керування цехом у модулі Лімітно-забітні карти (а також в системі Логістика/Облік запасів/Запаси на складах у модулі Лімітно-забірні карти). При формуванні лімітно-забірної карти використовуємо створене Виробниче замовлення на основі замовлення.
Методика заповнення Лімітно-забірної карти подана у користувацькій нотатці «Лімітно-забірна карта (виробництво)».
Відпуск матеріалів на потреби виробництва може проводитись відповідно до Вимоги на відпуск матеріалів.
Формування Вимоги на відпуск матеріалів проводиться у системі Облік виробництва/Керування цехом у модулі Вимога на відпуск матеріалів (та в системі Логістика/Облік запасів/Запаси на складах у модулі Вимога на відпуск матеріалів)
Методика заповнення Вимоги на відпуск матеріалів подана у користувацькій нотатці «Вимога на відпуск матеріалів».
2. Для повернення матеріалів на склад чи іншим підрозділам використовують Накладні на повернення матеріалів.
Методика заповнення Накладної на повернення матеріалів подана у користувацькій нотатці «Накладні на повернення матеріалів».
3. Формування Акту комплектації здійснюється в системі Облік виробництва / Додаткові модулі модуль Виробнича комплектація. Модуль Виробнича комплектація є реєстром актів комплектації.
У модулі є можливість зареєструвати видачу зі складу необхідних для виконання матеріалів, здійснювати контроль за їх використанням відповідно до Специфікації на продукцію (попередньо створеної в підсистемі Облік виробництва / Конфігурація виробництва) і здачу на склад готової продукції.
За кожним Актом комплектації є можливість відстежити наявність та використання матеріалів у розрізі асортименту готової продукції, за кожним замовленням, а також кількість виготовленої готової продукції і використання матеріалів у цілому.
Методика формування Акту комплектації подана у користувацькій нотатці «Виробнича комплектація».
4. Формування Звіту виробництва проводиться у системі Облік виробництва/ Керування цехом в модулі Звіт виробництва Звіт дозволяє контролювати випуск і реалізацію асортименту продукції за кожним замовленням.
Методика формування звіту та отримання інформації подана у користувацькій нотатці «Звіт виробництва».