Формування акту комплектації при виготовленні продукції кухні в їдальні
Перед формуванням Акту комплектації, при виготовленні блюд кухні та ведення обліку використання продуктів харчування, повинні бути заповнені ряд довідників: номенклатури, прас-листів, одиниць виміру, готової продукції, сформовані специфікації на продукцію, проведені налаштування місць зберігання, об’єктів обліку та інші налаштування в системах Загальні довідники, Логістика та Облік виробництва.
Формування Акту комплектації здійснюється в системі Облік виробництва / Додаткові модулі модуль Виробнича комплектація. Модуль Виробнича комплектація є реєстром актів комплектації.
.png)
По пункту меню Реєстр / Вид / Вибрати підрозділ.
Обрати необхідний підрозділ та натиснути кнопку ОК.
.png)
На полі Журнал обираємо конкретний журнал (якщо налаштовано) або Документи без журналу.
.png)
У Реєстрі актів комплектації встановити курсор у табличну частину і по пункту меню Реєстр / Створити або по клавіші Insert створити Акт виробничої комплектації.
.png)
Закладка Документ:
У полі Акт виробничої комплектації № заповнити номер вручну або номер проставляється автоматично, якщо налаштована авто нумерація.
У полі Від зазначити дату (автоматично зазначається поточна), за необхідності можливо змінити, використовуючи календар та натиснути кнопку ОК.
Підрозділ заповнюється автоматично (обраний в момент формування реєстру).
У полі Контрагент по клавіші F3 обрати Відсутній (якщо відсутній конкретний замовник) чи Контрагент (виготовлення продукції за конкретним замовленням).
У полі Місце зберігання Продукції по клавіші F3 обрати конкретний підрозділ, де виготовляється продукція кухні.
.png)
У полі МВО по клавіші F3 обрати прізвище МВО (у підзвіті якої є продукція кухні) та натиснути кнопку ОК.
.png)
Місце зберігання комплектуючих:
1) Якщо обираємо склад підприємства з якого на кухню відпускаються продукти щоденно напряму на виготовлення продукції - страв.
У полі Комплектуючі по клавіші F3 обрати підрозділ, де зберігаються продукти харчування для виготовлення продукції (блюд кухні) наприклад склад.
У полі МВО по клавіші F3 обрати прізвище МВО та натиснути кнопку ОК.
.png)
У полі Підстава по клавіші F3 обрати один з варіантів: Без підстави, Виробниче замовлення, Замовлення на видачу.
Реквізити закладки Документ / Акту виробничої комплектації заповнені.
.png)
Перейти на закладку Специфікація. Закладка Специфікація складається з двох таблиць. У верхній відображається фактично виготовлена готова продукція, а в нижній складові блюда, на якому встановлено курсор у верхній таблиці.
Встановити курсор у верхній таблиці та по пункту меню Документ / Створити або по клавіші Insert обрати Артикул по клавіші F3.
.png)
Обрати необхідну продукцію.
.png)
У вікні Модифікація комплекту вказуємо специфікацію, фактичну кількість порцій (блюд), ціна (якщо в довіднику Прайс-листів заповнено), сума розраховується.
.png)
У верхній таблиці відображається готова продукція, а в нижній – продукти харчування (матеріали), що використані на її виготовлення (матеріали автоматично підтягуються із специфікації на кожен вид продукції, за нормами на одиницю виготовлення).
У нижній таблиці встановити курсор на конкретну складову та використовуючи клавішу F4 можна внести корективи у фактичне використання складових матеріалів.
.png)
Перейти на закладку Матеріали. У автоматичному режимі відображено у загальному наявність продуктів харчування та їх потреба на виготовлення готової продукції. При недостатності, конкретні матеріали будуть червоного кольору. До проведення їх списання матеріали відображені синім кольором, у колонці списання кількість матеріалів відсутня.
.png)
Перейти на закладку Ордери. По пункту меню Документ / Створити складські ордери чи комбінації клавіш Ctrl + O провести формування складських ордерів. Зберегти внесенні зміни. Переглянути Протокол формування ордерів.
.png)
Для проведення та збереження внесених змін натиснути кнопку Так.
.png)
Переглянути протокол формування ордерів.
.png)
Сформовано ордери на оприбуткування готової продукції у їдальні (кількість порцій) та списано матеріали зі складу.
.png)
Після проведення ордерів на закладці Матеріали записи відображаються сірим кольором. У колонці Списано – відображено фактично використані продукти харчування (матеріали)
.png)
Записи на закладці Специфікація також стали сірого кольору.
.png)