Формування Рахунку-накладної на продаж на основі плану виробництва та замовлення на відпуск

На виробничих підприємствах постійною потребою є автоматизація обліку планування виробництва готової продукції на основі замовлень покупців, складених відповідно до укладених договорів. Крім того, планування забезпечення матеріалами в достатній кількості для виготовлення продукції кожного підрозділу і в розрізі замовлень. А основним є автоматизація планування реалізації готової продукції на основі замовлень. Планування виробництва продукції на основі замовлень, контроль за виготовленням продукції, забезпечення виробництва матеріалами та реалізації готової продукції здійснюється у системі Облік виробництва / Планування виробництва у модулі Зведений план виробництва (див. нотатку Формування щоденного плану виробництва, контроль за його виконанням і забезпеченням матеріалами ). Разом з тим у модулі є можливість створити Замовлення на відпуск для автоматичного формування Виробничого замовлення та Рахунку-накладної на продаж. Розглянемо порядок формування Рахунку -накладної на продаж.

У полі Період встановити період . По пункту меню Реєстр / Створити або клавішеюInsertстворити запис плану. У полі Номер зазначити довільний номер замовлення та у полі Назва довільну назву документу. Дата встановлюється автоматично .Натиснути кнопку ОК.

Примітка: Дату змінити неможливо. Крім того, планувати чи оформляти замовлення попередніми датами неможливо).

Запис автоматично вноситься в Планування виробництва. Встановити курсор на замовлення та натиснути клавішу Enter.

Вікно Планування виробництва має закладки: Найменування / Дата відвантаження, Дата відвантаження / Найменування, Завдання / Продукція, Продукція / Замовлення.

По пункту меню Документ / Створити замовлення або клавішеюInsert створити документ.

Примітка: Поля жовтого кольору обов’язкові для заповнення
У полі Замовлення № заповнити номер вручну або номер проставляється автоматично, якщо налаштована авто нумерація . У полі Від зазначити дату (автоматично зазначається поточна), за необхідності її можна змінити, використовуючи календар та натиснути кнопку ОК.

У полі Покупець по клавіші F3 обрати покупця та натиснути кнопку ОК.

Частина реквізитів заповнюється в автоматичному режимі. Необхідно уточнити договір чи типове замовлення покупця на основі договору.

Поле Типове замовлення - по клавіші F3 обрати певне замовлення та натиснути кнопку ОК (Якщо створено договір із щоденним відпуском).

У полі Підстава обрати запис Договір. Якщо було сформовано типове замовлення на основі договору, то в полі Підстава заповнюється договір та його номер автоматично.

Для вибору конкретного договору в полі по клавішіF3 обрати договір з Довідника виконуваних договорів.

Закладка Реквізити вікна Замовлення на відпуск заповнена.

  • На закладці Специфікація по пункту меню Документ / Створити або клавішеюInsertстворити запис. У полі Артикул по клавіші F3 обрати певну номенклатурну позицію готової продукції . У вікні відображено вільні залишки, які можна реалізувати.

Зазначити Кількість та якщо необхідно Ціну, натиснути кнопку ОК. Аналогічно зробити по решті номенклатури.

Специфікацію сформовано.

По пункту меню Документ / Відкрити виробниче замовлення або комбінація клавіш Ctrl +Z відкрити замовлення.

У автоматичному режимі формуються:
  • Рахунок-накладна на продаж
  • Виробниче замовлення. (подальше використання Виробничого замовлення див. окремі нотатки).

Для завершення формування Рахунку-накладної на продаж перейти в систему Логістика / Облік збуту в модуль Рахунки-накладні на продаж. Документ внесено в реєстр Рахунки-накладні на продаж.

Відкрити документ, закладка Реквізити . За необхідності внести уточнення у певні поля.

Перейти на закладку Специфікація -вона заповнена.

По пункту меню Документ / Сформувати/ Складський ордер або комбінації клавіш Ctrl +О сформувати складський ордер.

Сформовано Видатковий ордер , натиснути кнопку ОК.

Сформувати Податкову накладну.

Документ Реалізація ТМЦ сформовано.

На закладці Розрахунки зазначено документ на відвантаження.

У вікні Рахунки-накладні на продаж відображено суму відвантаженої готової продукції.