Заповнення довідника операційно-трудових нормативів

Довідник операційно-трудові нормативи (ОТН) призначений для внесення інформації про операції та операційно-трудові нормативи для виробничих процесів , має ієрархічну структуру і дозволяє довільним чином групувати виробничі операції.

Формування Довідника ОТН здійснюється в системі Облік комунальних послуг/ Довідники в модулі Довідник ОТН.

У лівій частині вікна модуля Довідник ОТН розміщені групи операційно-трудових нормативів (реєстр довідників за видами робіт), у правій частині вікна - операції, що включаються до відповідної групи/підгрупи. Довідник має складну ієрархію з великим ступенем вкладеності підгруп. Його можна доповнювати групами нормативів і створювати нові операції в групі/підгрупі.

Для створення нової групи/підгрупи у лівій частині вікна по пункту меню Реєстр/Створити або по клавіші Insert обрати пункт Додати групу і далі вибрати Додати групу поточного рівня або Додати групу підлеглого рівня.

Заповнити дані групи.

  • поле Номер групи вказати вручну;
  • поле Найменування групи - довільне;
  • параметр Розцінка визначається за одним із способів завдання нормативних розцінок на операції, що входять в цю групу: Сумою або Коефіцієнтом від базової суми;
  • Поле Базова сума активізується, коли обирається спосіб розцінки за коефіцієнтом від базової суми.

У правій частині вікна створити виробничу операцію. По пункту меню Реєстр/Створити або по клавіші Insert в необхідній групі/підгрупі обрати пункт Додати операцію.

Заповнити дані операції.

  • Поле Код операції зазначається довільно;
  • Поле Дод. Код (додатковий код) заповнити при необхідності;
  • У полі Найменування зазначити довільне найменування операції;
  • У полі Сезонність вибрати з довідника сезонів і періодів (сформований в модулі Налаштування);
  • Поле Довідник обрати заздалегідь і вже з цього довідника обрати необхідне. У прикладі вибраний Довідник операційно-трудових нормативів;
  • У полі Розцінка сума нормативної розцінки на операцію ввести вручну або розраховується автоматично. Розрахунок автоматично проводиться в наступних випадках:
    • коли при створенні групи, до якої належить операція, зазначається базова сума, а у картки операції встановлюється коефіцієнт;
    • при встановленні норми часу у полі Норма часу,годин та тарифної ставки у полі Тарифна ставка, а також у полі Програма обрана відповідна програма, наприклад, програма розрахунку вартості послуги, де норма часу множиться на тарифну ставку.
  • У полі Од. виміру вибрати з довідника одиниць виміру;
  • У полі Норма часу, годин зазначити для відповідної розцінки;
  • У полі Професія обрати з довідника професій;
  • У полі Розряд – зазначити розряд, що визначає ступінь кваліфікації працівника, необхідної для виконання операції.
  • У полі Тарифна сітка обрати з Довідника тарифних сіток (налаштована у підсистемі Облік праці й заробітної плати). Тарифна ставка – заповнюється автоматично на підставі Довідника тарифних сіток з урахуванням зазначеного розряду. Якщо довідник не підтримується, то значення тарифу вводиться вручну. У разі, коли дані довідника Операційно-трудові нормативи використовуються при розрахунку планової собівартості продукції або в технологічних картах, поле Тарифна ставка є обов'язковим для заповнення;
  • У полі Програма розрахунку обрати найменування програми розрахунку значень полів (обрати зі списку);
  • Поле Коментар заповнити у разі необхідності;
  • Поле Опис заповнити у разі потреби. Бажано надавати опис операції для подальшої комфортної роботи.

Наведено приклад розрахунку розцінки при встановленні у картки групи параметру Сумою. Тобто, поле розцінка у картки операції розраховується автоматично шляхом множення норми часу на тарифну ставку.

У випадку встановлення у картки групи параметру Коефіцієнтом від базової суми, поле Базова сума становиться активним і потрібно там зазначити суму.

Якщо вносити зміни в методику визначення розцінки у вже існуючий групі (редагування групи), після будь-якої зміни буде повідомлення про обробку підлеглих груп після зміни. Для проведення обробки встановити позначку. У разі відмови від оброки позначка не встановлюється.

За умови встановлення розцінки за коефіцієнтом у вікні Створити/Змінити операцію у полі Базова сума відображається попередньо встановлена сума (поле неактивне), а у полі Коефіцієнт проставити необхідне значення. В полі Розцінка автоматично проводиться розрахунок розцінки.

При створенні/редагуванні операцій можна по пункту меню Сервіс/Налаштування встановити додаткові параметри налаштувань призначених для користувача:

Параметр Автоматичне виконання програми розрахунку при зміні параметрів операції проводиться автоматичний розрахунок розцінки за виконану операцію.

Параметр Автоматичне коректування норм часу в специфікаціях на продукцію.

При встановленні відмітки Успадковувати права доступу від батьківської групи при створенні групи підлеглого рівня (параметр включений) - доступ отримують всі користувачі, у яких є доступ до батьківської групи даної підгрупи, якщо відмітка відсутня (параметр відключений), то при створенні підгрупи доступ до неї отримує тільки користувач, який її створив.

У полі Довідник обирається один з аналітичних, системних або призначених для користувача довідників. Обраний довідник відображається у картці операції.

Для проведення групової обробки операцій (розрахунку програм) використовується пункт меню Реєстр/Глобальне коригування або комбінація клавіш Alt + G.

Для переміщення однієї групи/підгрупи в іншу групу /підгрупу необхідно у реєстрі лівої частини вікна встановити відмітку біля групи/підгрупи для перенесення та обрати групу, куди необхідно перенести (встановити курсор).

По пункту меню Реєстр/Перемістити в групу або комбінація клавіш Shift+Ins виконати переміщення операційно-трудових нормативів з групи в групу.