Специфікація на продукцію для формування калькуляції на блюда кухні

Перед створенням Специфікації на продукцію необхідно сформувати ряд довідників: Довідники номенклатури у системі Загальні довідники / Номенклатура й ціни в модулі Довідник номенклатури (за кожною номенклатурою сировинного набору з продуктів харчування та блюд кухні), Довідник одиниць виміру, у системі Облік виробництва / Конфігурація виробництва в модулі Операційно-трудові нормативи.

Створення специфікації здійснюється в системі Облік виробництва / Конфігурація виробництва в модуль Специфікація на продукцію. Модуль є реєстром специфікацій.



На полі Журнал обрати певний налаштований журнал або Документи без журналу.

Примітка:
Вид журналу Всі журнали використовується тільки для перегляду. Створювати документи в цьому журналі неможливо.

У пункті меню Вид / Поточне представлення даних обрати : Виробнича чи Рецептурна.

Для зручності представлення специфікацій обрати пункт меню Вид / Відображення груп.



У реєстрі Специфікацій на продукцію встановити курсор спочатку на групу, наприклад Товари в їдальні, далі в табличну частину вікна (праворуч) та по пункту меню Реєстр / Створити або клавішею Insert створити Специфікація на продукцію.



У полі Номер / Найменування по клавіші F3 провести вибір номенклатури.





  • У полі Номер специфікації вручну зазначити номер специфікації.

У полі Тип партії обрати між Фіксована чи Потрібна.



  • При виборі Фіксована – відкривається поле – Розмір. У якому виставити фіксовану кількість.
  • Специфікація на продукцію має наступні закладки: Компоненти, Маршрутизація, Заміни, Лом, Брак, Відходи, Характеристики, Постачання, Ідентифікатори, Вкладення. Заповнення починати із закладки Маршрутизація.

Перед тим, як заповнити норми витрат матеріалів необхідно на закладці Маршрутизація заповнити всі операції пов’язані з виготовленням блюд кухні та підрозділи, які задіяні у її виготовленні. Попередньо необхідно сформувати операції у системі Облік виробництва / Конфігурація виробництва в модулі Операційно-трудові нормативи.

Якщо не заповнена закладка Маршрутизація з операціями, обрати Компонент неможливо.

На закладці Маршрутизація встановити курсор в табличну частину та по пункту меню Документ / Створити або клавішеюInsert обрати код операції.



  • Здійснити заповнення реквізитів вікна Опис операції .
    • Номер операції заноситься автоматично;
    • У полі Операція по клавіші F3 відображається назва обраної операції;
    • Час на підготовку та Час на операцію заповнюється в автоматичному режимі, якщо заповнено інформацію в Довіднику операційно-трудових нормативів.

У полях Підрозділ і Ділянка по клавіші F3 обирати підрозділ та аналогічно ділянку, якщо передбачена наявність ділянок. Натиснути кнопку ОК.



Після заповнення закладки Маршрутизація перейти до заповнення закладки Компоненти. Встановити курсор в табличну частину та по пункту меню Документ / Створити або клавішею Insert обрати із запропонованого Матеріал чи Напівфабрикат.



Проводимо заповнення реквізитів вікна Опис компонента.



У полі Найменування клавішею F3 обрати необхідну номенклатуру.



Заповнити Норму витрат на продукцію та кількість одиниць (1 чи 10 чи 100 чи інша).



  • Відсоток браку, Норму на відходи. Норма витрати матеріалу задається двома способами: у вигляді коефіцієнта або у вигляді формули. Встановити відмітку та внести корективи вручну;
  • У полі Операція клавішею F3 обрати операцію, якщо операція підв’язана під компонент вона автоматично заповнюється.

Таким чином проводиться заповнення всіх складових компонентів Специфікації. Можна визначити додаткові параметри та натиснути кнопку ОК.



Специфікація включена до реєстру. Модуль Специфікація на продукцію дозволяє підтримувати кілька специфікацій на один вид продукції. Специфікація має один з чотирьох статусів: Основна, Діюча, Архівна та Проектна.