Створення платіжної інструкції вручну
Створення платіжної інструкції вручну проводиться в системі Керування фінансовими розрахунками / Облік грошових коштів / Розрахункові й валютні рахунки в модулі Платіжні документи.

Для створення платіжної інструкції виконуємо наступні дії.
В полі Журнал обрати журнал з необхідним рахунком, за прикладом налаштований і обраний журнал Платежі в національній валюті. Якщо такі журнали відсутні (не налаштовані), то обрати Документи без журналу.

В полі Тип документу зі списку обрати Платіжна інструкція.

Верхня частина Журналу платіжних документів буде мати наступний вигляд.

Перейти по пункту меню Реєстр / Створити (клавіша Ins або піктограма на панелі інструментів) для
створення платіжної інструкції.

У вікні Платіжна інструкція, заповнити поля Номер, Дата – зазначити необхідний номер та обрати потрібну дату (в залежності від налаштувань поле Номер може заповнюватися автоматично). Якщо за документом проводиться сплата авансу, то, за необхідності, відмітити параметр Передплата.
Поле ЦВ (Центр відповідальності) заповнюється у випадку наявності такого атрибуту на підприємстві/в установі. Поле Вид операції є актуальним лише для бюджетних установ і обирається з випадаючого списку: За видатками \ Перерахований залишок \ Отриманий залишок \ Відновлення касових видатків \ За виплатою готівки. По-замовчанню відображається За видатками.
Дані про платника, а саме поля Платник, Рахунок, Код, Банк заповнюються автоматично. За необхідності банківський рахунок можна змінити. Поле Кореспондуючий рахунок може заповнюватись як автоматично так і вручну, підлягає редагуванню. Поле Фактичний платник заповнюється з довідника контрагентів у випадку, коли платіж здійснюється іншою особою ніж та, що зазначена в полі Платник. Поле Код фактичного платника заповнюється автоматично після обрання такого платника.
Одержувач обирається з довідника контрагентів, а поля Рахунок, Код, Банк заповнюються автоматично після обрання одержувача. Поле Кореспондуючий рахунок може заповнюватись як автоматично так і вручну, підлягає редагуванню. Поле Фактичний одержувач заповнюється з довідника контрагентів у випадку, коли платіж отримує інша особа ніж та, що зазначена в полі Одержувач.

В полі Сума вписати суму можна вручну, а також заповнити його на підставі рахунку або договору. Для цього в полі встановити курсор миші і натиснути кнопку F4. У вікні Вибір документів обрати зі списку Підстава потрібне. В табличній частині буде відображений перелік відповідних документів. Обрати потрібний документ подвійним натиском лівої кнопки миші або по клавіші Enter або натиснути кнопку ОК. Сума з документу автоматично відобразиться в полі Сума. В полі праворуч від суми буде зазначений документ-підстава.

Податкова модель, за необхідності, обирається з випадаючого списку. Поле Податки заповнюється у випадку наявності інших податків в сумі платежу крім ПДВ (більш детально див. за посиланням Створення платіжного документа).
Поле Призначення заповнюється вручну або з довідника по клавіші F3 або пункту меню Правка / Викликати довідник. Якщо платіжний документ створюється для проведення сплати податків, зборів інших платежів до бюджету, то в даному полі на закладці Реквізити достатньо зазначити в довільній формі, що це податковий платіж.

Закладка Додатково є полями користувача, яка додається за потреби і містить перелік полів з додатковою інформацією, яка не відображена на інших закладках.

Закладка Процес також використовується у разі потреби і відображає процес руху документу, за умови попередніх налаштувань у системі Документообігу.
Закладка ISO20022 заповнюється в разі створення платіжної інструкції для сплати податків. Порядок заповнення див. за посиланням +Заповнення закладки ISO20022.