+Створення платіжного документа

Перед створенням документу в полі Журнал обрати потрібний журнал, якщо вони попередньо налаштовані. В іншому випадку обрати Документи без журналу. Праворуч, в полі Тип документу, обрати потрібний документ.

Примітка: У режимі Всі журнали документи доступні тільки для перегляду.

Створення платіжного документа проводиться по пункту меню Реєстр / Створити (клавіша Ins або за допомогою піктограми на панелі інструментів ???).

За замовчуванням, поля, що мають відношення до поточного підприємства, з яким працює користувач (наприклад, назва організації/підприємства, дані розрахункового рахунку), заповнюються автоматично. Внесення даних в інші поля платіжного документа здійснюється користувачем вручну, або за допомогою вибору значень з відповідних довідників.



залежності від типу, новий платіжний документ містить такі поля:
  • Номер – поля заповнюється користувачем або автоматично відповідно до налаштувань нумерації даного виду документа;
  • Дата – за замовчуванням в полі підставляється поточна дата, її можна змінити. Обмеження на значення цього поля не накладається;
  • параметр Передплата ставиться у разі здійснення передплати;
  • ЦВ – поле заповнюється у разі ведення обліку за ЦВ по клавіші F3 (по пункту меню Правка / Викликати довідник або шляхом натискання на кнопку (???)) шляхом вибору центру відповідальності з довідника;
  • Вид операції обирається з випадаючого списку: За видатками \ Перерахований залишок\ Отриманий залишок \ Відновлення касових видатків \ За виплатою готівки. По-замовчанню відображається За видатками. Є актуальним лише для бюджетних установ!
  • Дані про платника, а саме поля Платник, Рахунок, Код, Банк заповнюються автоматично. За необхідності банківський рахунок можна змінити. Поле Кореспондуючий рахунок може заповнюватись як автоматично так і вручну, підлягає редагуванню. Поле Фактичний платник заповнюється з довідника контрагентів у випадку, коли платіж здійснюється іншою особою ніж та, що зазначена в полі Платник. Поле Код фактичного платника заповнюється автоматично після обрання такого платника.
  • Одержувач обирається з довідника контрагентів, а поля Рахунок, Код, Банк заповнюються автоматично після обрання одержувача. Поле Кореспондуючий рахунок може заповнюватись як автоматично так і вручну, підлягає редагуванню. Поле Фактичний одержувач заповнюється з довідника контрагентів у випадку, коли платіж отримує інша особа ніж та, що зазначена в полі Одержувач.
  • Сума – заноситься повна сума документа до оплати. По клавіші F3 в даному полі викликається документ підстава, та після вибору документу сума вноситься до поля. Друга частина поля заповнюється автоматично номером обраного документу;
  • Податкова модель автоматично зазначається та, що встановлена в налаштуваннях. Поле доступно для редагування, потрібна податкова модель обирається з випадаючого списку;
  • поле Податки – заповнюється за замовчуванням, згідно з налаштуванням податкової моделі для даного виду документа. При необхідності коригування або доповнення списку по пункту меню Документ / Податки проводиться доповнення або зміна переліку податків. У таблиці податків створюються всі податки по документу, використовуючи довідник податків. При необхідності вказується один і той же податок двічі з різними ставками. В якості оподатковуваної суми, за замовчуванням, пропонується сума документа, при цьому, сума податку розраховується автоматично за формулою вилучення. Всі суми можна змінювати. Загальна сума податків, отримана в рядку Разом, відображається в екранній формі платіжного документа в рядку Податки;
  • Призначення - поле містить інформацію про призначення платежу. Дане поле заповнюється з інтегрованого довідника Підстави. Банк. Платежі по клавіші F3 або по пункту меню Правка / Викликати довідник. При виборі підстави із застосуванням розрахункових полів проводиться автоматичний їх розрахунок. Для редагування тексту або створення тексту без використання довідника викликається вікно редагування поля по клавіші F4. У вікні розподіляється текст по рядках, і розставляються перенесення слів. Якщо платіжний документ створюється для проведення сплати податків, зборів інших платежів до бюджету, то в даному полі на закладці Реквізити достатньо зазначити в довільній формі, що це податковий платіж.

Закладка Процес також використовується у разі потреби і відображає процес руху документу, за умови попередніх налаштувань у системі Документообігу.

Закладка ISO20022 притаманна лише Платіжній інструкції і призначена для внесення структурованих даних щодо платежів до бюджету у відповідності до вимог Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148.

Закладка містить наступні поля:

  • Вид оплати - Код виду сплати;
  • Тип (поле заповнюється у разі сплати за оренду державного майна, зазначається код класифікації доходів бюджету);
  • Рахунок - Номер рахунку (поле заповнюється у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС);
  • Сума податку (поле заповнюється у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС);
  • Інформація щодо документів, які є підставою для здійснення платіжної інструкції (поле заповнюється при поверненні (перерахуванні) сум грошових зобов’язань, коштів єдиного внеску, авансових платежів (передоплати), грошової застави митних, інших платежів, пені на бюджетний/небюджетний/єдиний рахунок або рахунок платника, відкритий у надавача платіжних послуг, Казначейство, ДПС та територіальні органи ДПС, Держмитслужба та митниці);
  • Інформація про податкове повідомлення (рішення) (поле заповнюється у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС);
  • Додаткова інформація запису.

Поля закладки заповнюються з відповідних довідників у вигляді випадаючих списків за стрілкою або по клавіші F3 при відсутності стрілки в полі. Поля, де стрілка відсутня, доступні для заповнення вручну. Після збереження документу, такі записи автоматично додаються у відповідний довідник і, в подальшому, доступні для вибору.

Структурована форма призначення платежу в документі Платіжна інструкція відображається у друкованій формі документу. Детальний порядок створення Платіжної інструкції зі структурованою формою призначення див. в Користувацьких нотатках за посиланням Створення платіжної інструкції ручне.

Примітка: Існує можливість заповнення реквізитів закладки ISO20022 калькуляцією

За необхідності можна створити додаткову закладку, яка містить поля користувача. Вона додається за потреби і містить перелік полів з додатковою інформацією, яка не відображена на інших закладках.

Примітка: При використанні в Комплексі модуля Кошторис заходів в платіжній інструкції з'являється поле Кошторис заходів для вибору даних.

В Користувацьких нотатках окремо розглядається порядок створення платіжного документу на перерахування коштів на ПДВ-рахунок Формування платіжних доручень на ПДВ-рахунок.