Касові книги

У групі модулів ведеться облік готівкових коштів.

Модуль Касові книги призначений для створення операцій руху грошових коштів.

Робота з модулем можлива через тонкий та веб-клієнт.

Мал. 1. Модуль Касові книги через веб та тонкий клієнт
Модуль Касові книги через веб та тонкий клієнт

Реалізація модулю Касові книги в web версії Комплексу знаходиться у розробці.

При роботі з модулем через тонкий або веб-клієнт, користувачу доступні функції: створення, перегляду, редагування, пошуку, фільтрування та сортування даних.

Облік руху та наявності грошових коштів у модулі Касові книги ведеться за рахунками обліку. Всі операції згруповані по датам за замовчуванням (пункт меню Вид / Групування по датах або комбінація клавіш Alt + 1). Комплекс розраховує вхідний залишок, сумарні обороти і вихідний залишок за кожен день. Підсумкові дані представлені в валюті, вказаній в поле Підсумки у валюті.

Записи в журналі подаються в хронологічному порядку.

При використанні бюджетної каси в діалоговому вікні створення і редагування вхідного залишку окремо по бюджетним і власним коштам, в т.ч. в розрізі валют для валютної каси.

При проведенні документів автоматично відбувається рознесення аналітики з аналітичної картки балансового рахунку. При наступному вході в підсистему запам’ятовується вигляд реєстру, встановлений раніше.

У Комплексі пропонується альтернативний групуванню по датах вид відображення реєстру – у вигляді списку всіх операцій. Перемикання на цей вид проводиться за пунктом меню Вид / Список операцій (комбінація клавіш Alt + 2). Дану форму відображення зручно використовувати для пошуку конкретної операції по контрагенту або за номером документа.

Реалізована можливість перегляду і коригування номера листа Касової книги по пункту меню Реєстр / Змінити (по клавіші F4 чи за допомогою іконки на панелі інструментів –???). При запуску перерахунку залишків, відбувається перерахунок аркушів касової книги.

Описаний далі функціонал доступний при роботі з модулем через тонкий клієнт.

Якщо встановлено параметр по пункту меню Реєстр / Відображати стан по проводках, при вигляді Групування по датах у пункті меню Вид, буде відображатися стан проведення документів (якщо всі операції за дату проведені, вона відображається чорним жирним шрифтом), якщо ні – синім кольором.

Мал. 2. Модуль Касова книга через тонкий клієнт. Відображення стану проводок
Модуль Касова книга через тонкий клієнт. Відображення стану проводок

Перерахунок залишків по операціям здійснюється по пункту меню Реєстр / Перерахунок залишків (комбінація клавіш Ctrl + F3). Даний пункт меню призначений для перерахунку даних при зміні початкових залишків в початковій даті. Залишки по всім наступним датам перераховуються автоматично. Взагалі під час роботи залишки перераховуються автоматично.

Формування звітів модуля Касові книги здійснюється за день, по пункту меню Звіт / Формування звіту (комбінація клавіш Alt + F9). По пункту меню Реєстр / Налаштування меню звітів (комбінація клавіш Shift + F4) обираються звіти.

Здійснюється наскрізна нумерація сторінок касової книги, що друкується на базі налаштованого шаблону звіту. При наявності за один день більше одного аркуша в касовій книзі, на друк виводяться листи, пронумеровані за зростанням. Однак, коли створюється в касовій книзі дата Вхідний залишок на наступний день, то в полі Номер листа, користувач самостійно коригує номер, з огляду на кількість аркушів за минулу дату.

Див. також: