Загальна характеристика системи

Система Облік автотранспорту призначена для:

 • Обліку наявності та роботи автотранспорту, в тому числі надання транспортних послуг;
 • Обліку палива і паливно-мастильних матеріалів (далі ПММ);
 • Облік роботи водіїв;
 • Обліку пробігу автомобільних шин;
 • Обліку акумуляторів;
 • Планування технічного обслуговування автомобілів.

Основним документом системи є Подорожній лист, на підставі якого організовано облік.

Для обліку роботи автотранспорту призначені кілька модулів: Заявки на перевезення, Облік транспортних послуг.

Для організації обліку автомобільних шин в системі створений модуль Облік пробігу шин, в ньому зберігається необхідна інформація про встановлення і зняття шин. У картці автомобільної шини автоматично (з закритих подорожніх листів) розраховується пройдений пробіг з моменту встановлення шини на робоче колесо.

Крім цього в системі існує можливість обліку акумуляторів на основі інвентарних карток.

Система Облік автотранспорту тісно пов'язана з іншими системами Комплексу:

 • Загальні довідники - надається можливість підтягувати прайс-листи (формування цін на паливо, що відпускається), довідник контрагентів, номенклатурний довідник;
 • Логістика. Управління збутом- підготовка вантажу в подорожніх листах проводиться на підставі товарних накладних на відвантаження. Реквізити ТТН заповнюються на підставі даних подорожніх листів;
 • Логістика. Управління запасами - передбачена видача палива за відомістю з автоматичним формуванням видаткового ордера на складі;
 • Облік основних засобів - довідник автотранспорту може бути сформований на підставі картотеки основних засобів, дані про пробіг використовуються при нарахування зносу автотранспорту;
 • Облік персоналу. Облік праці й заробітної плати - можуть використовуватися графіки роботи та види оплати, налаштовані в підсистемі Облік праці й заробітної плати. Для розрахунку оплати праці водіїв, дані із закритих подорожніх листів експортується в підсистемуОблік праці й заробітної плати..

Структура системи

Модуль Налаштування призначений для налаштування параметрів роботи системи, заповнення довідників та журналів, створення типових операцій, встановлення параметрів нумерації документів, створення проводок, налаштовуються загальні параметри системи.

Модуль Керування доступом призначений для управління правами доступу за ролями та користувачами до документів, журналів, в межах системи, а також містить параметри відображення та роботи з документами та налаштування відображення вкладок..

Модуль Картотека автотранспорту призначений для створення та роботи з картками автотранспортних засобів.

Модуль Картотека водіїв призначений для створення та роботи з картками водіїв.

Модуль Подорожні листи призначений для створення та роботи з подорожніми листами.

Модуль Облік видачі палива призначений для створення відомості видачі палива та його рознесення за автотранспортними засобами.

Модуль Облік видачі мастильних матеріалів призначений для створення відомості видачі мастильних матеріалів та їх рознесення за автотранспортними засобами.

Модуль Облік роботи водіїв призначений для обліку подорожніх листів (пачками) в розрізі водіїв.

Модуль Таксування ремонтів призначений для обліку ремонтів автотранспортних засобів. Дані документів потрапляють в розрахунок заробітної плати.

МодульОблік транспортних послугпризначений для створення відомості обліку транспортних послуг на автоперевезення.

Модуль Облік пробігу шинпризначений для створення та роботи з картками обліку роботи автомобільних шин, в яких відображаються всі переміщення, пробіг та розрахункові норми.

Модуль Облік акумуляторів призначений для створення та роботи з картками обліку акумуляторів, в яких відображаються дані експлуатації, переміщення та пробігу.

Модуль Завдання водіям призначений для створення завдання водію на автоперевезення.

Модуль Заявки на перевезення призначений для створення заявок від замовників на здійснення автоперевезення.

Модуль Імпорт пачок подорожніх листіввикористовується для налаштування здійснення завантаження файлів подорожніх листів. роботи з пачками Подорожніх листів, згрупованих за видами оплати роботи водіїв.

Модуль Облік талонів замовника призначений для створення та обліку талонів замовника транспортних послуг. що надаються замовникові.

МодульОблік роботи автотранспортупризначений для обліку роботи автотранспортних засобів.

Модуль Облік витрати палива призначений для формування відомостей витрат палива за період.

Модуль Планування ТО призначений для планування проведення техобслуговування. На підставі періодичності проведення ТО, ремонтного циклу, середньодобового пробігу автомобіля за період, графіка роботи ремонтних бригад, які проводять ТО і набору автомобілів, які кожна бригада може обслуговувати.

Модуль Довідник ремонтних бригад призначений для створення ремонтних бригад, за якими закріплюються автотранспортні засоби. Бригади проводять техобслуговування автомобілів і використовується при плануванні проведення техобслуговування.

Модуль Довідник відстаней призначений для створення таблиці відстаней між точками. Завдання відстані між точками маршрутів перевезення вантажів, який використовується для роботи автотранспорту.

Модуль Довідник маршрутівпризначений для створення маршрутів перевезення вантажів, включаючи додавання точок до маршруту, який використовується для роботи автотранспорту.

Модуль Щоденний нарядпризначений для формування нарядів на виїзд за маршрутом по днях.

Модуль Розклад руху за маршрутами призначений для створення графіку руху за маршрутами, де відображаються точки маршруту та рейси.

Модуль Облік передачі палива призначений для створення відомості передачі палива, де відображено рознесення/списання палива.

Модуль Журнал обліку господарських операцій призначений для відображення документів в розрізі груп з формування проводок за операціями та їх відображення по документах.

Модуль Звітипризначений для формування звітів системи.