Завдання водіям

Модуль Завдання водіям призначений для формування добового плану перевезень і являє собою список завдань водіям за певну дату. Дата вибирається в правому верхньому куті вікна або через календар, що викликається по клавіші F3, або за пунктом меню Реєстр / Вибір дати (комбінація клавіш Alt + D).

Завдання водієві формується як на основі заявок, так і самостійно з подальшою прив'язкою заявок в завданнях. Завдання може формуватися абсолютно самостійно і не містити заявок.

Створення завдання проводиться по клавіші Alt + Ins або за пунктом меню Реєстр / Створити.

У шапці документу Завдання водію передбачено:
  • Завдання № - номер завдання залежно від налаштування проставляється автоматично або вручну;
  • Дата від - підтягується дата, яка обрана в реєстрі завдань водіям;
  • Коментар - інформаційне поле, необов'язкове для заповнення;
Завдання на відміну від заявки містить конкретніші дані (по точках маршруту) і розбивається на закладки: Заголовок, Заявки, Маршрути і вантаж, Причепи і Поля користувача.

Вкладка Заголовок містить наступні параметри:

  • Маршрут - заповнюється автоматично, якщо використовується маршрут централізованої доставки; в іншому випадку поле залишається незаповненим;
  • Виїзд і Повернення – час і дата виїзду та повернення встановлюється виходячи з даних точок маршруту;
  • Швидкість - вводиться вручну або розраховується автоматично на підставі даних по точках маршруту;
  • Водій - заповнюється шляхом вибору з довідника водіїв по клавіші F3;
  • Державний номер - державний номер автомобіля (підтягується автоматично);
  • Марка підтягується автоматично, може редагуватися;
  • Гаражний № - гаражний номер автомобіля (підтягується автоматично);
  • Колона - колона (підтягується автоматично);
  • Замовник вводиться через довідник контрагентів або автоматично підтягується з першої заявки; може редагуватися. З цього замовнику відбувається фільтрація і сортування завдань. Якщо в завданні підтягнуто кілька заявок з різними замовниками, то ця інформація зберігається в точках маршруту.

Для створення завдання меню Документ/ Створити обрати: Маршрут чи Рядок маршруту

Вікно Точки маршруту заповнюється аналогічно правилам, описаним при формуванні заявки. Відмінність полягає в тому, що на другий вкладці Додатково у відомостях про причеплення - перепричеплення причепів вводиться конкретний причіп. Маршрут може формуватися автоматично з заявки (вкладка Заявки), автоматично зі стандартного маршруту (вкладка Маршрути і вантаж) або вручну по клавіші Ins.
Примітка: Розрахунок часу повернення відбувається автоматично, якщо вказана швидкість, час виїзду, час стоянки по кожному пункту маршруту та відстань між точками маршруту. В цьому випадку Комплекс автоматично проставляє час прибуття і час відправлення по пунктам маршруту.
Примітка: Якщо заповнені поля Виїзд і Повернення, то Комплекс автоматично розрахує швидкість руху відповідно до інформації по кожному пункту маршруту (відстань між точками маршруту, час стоянки).

Підтягування ТТН в завдання водієві здійснюється в прив'язці до точки маршруту. Для перегляду і редагування списку накладних, прив'язаних до точки, використовуються комбінація клавіш Alt + T (у вікні точок маршруту вкладки Заголовок). Далі по клавіші Ins підтягується список ТТН, що входять до реєстрів видаткових товарних накладних або рахунків-накладних з фільтрацією по вантажоодержувачу, маршруту і дату виїзду. Одна ТТН відповідає тільки одному завданню.

По клавіші F4 відкривається вікно змісту ТТН. Вантажовідправник за замовчуванням приймає значення з першої точки маршруту, але підлягає редагуванню. Номер поїздки автоматично підтягується з ТТН і редагується. У нижньому вікні міститься інформація про вагу вантажу по класах. Запис не редагується.

У вікні Товарно-транспортні накладні по комбінації клавіш Alt + Ins відкривається вікно формування ТТН, яка не входить в вище перераховані реєстри. Оскільки мова йде про зовнішні накладних, то номер є довільним. Вантажоодержувач - це контрагент точки маршруту; поле не редагується. Вантажовідправник за замовчуванням приймає значення точки маршруту. Вручну по клавіші Ins необхідно ввести Клас вантажу, Вага нетто і брутто, Код вантажу. Для перегляду і редагування списку зовнішніх ТТН, прив'язаних до точки маршруту, також використовуються комбінація клавіш Alt + T. Далі редагування накладної проводиться по клавіші F4.
Примітка: Одна ТТН не може бути присутньою в різних завданнях.

На закладці Заявки вказується список заявок, на основі яких формується завдання. Прив'язка існуючих заявок до завдання і коригування списку здійснюється по клавіші F4. При підтягуванні заявки всі крапки її маршрутів і маршрути доповнюють списки вкладок завдання.

На закладці Маршрути і вантаж міститься список маршрутів, підтягнутих в завдання. Він може бути відредагований, тобто маршрут може бути видалений з автоматичним видаленням точок з цього маршруту, або змінений. При заміні маршруту точки всіх раніше введених маршрутів, а також створені вручну, будуть видалені і замінені на точки цього нового маршруту.

Подорожній лист, пов'язаний із завданням водію, формується тільки з модуля Завдання водіям по комбінації клавіш Alt + F5 або по пункту меню Реєстр / Сформувати подорожні листи. Для групового формування дорожніх листів з реєстру завдань відповідні завдання відзначаються клавішею Пробіл і потім проводиться формування подорожніх листів. Вся інформація з завдань віддається в відповідні поля подорожнього листа.

Завдання водієві має два статусу – Закрито і Відкрито. Якщо за завданням водієві сформований подорожній лист, то воно автоматично закривається, при видаленні подорожнього листа з завдання - відкривається. Зміна статусу завдання водієві вручну неможливо. Закрите завдання заборонено видаляти і редагувати. Закриті завдання відображаються в реєстрі чорним кольором, відкриті - синім.

По клавіші F5 здійснюється копіювання документа. При необхідності встановлюються позначки Не переносити маршрут і Враховувати графік роботи водія. Після аналізу графіка роботи водія при попаданні на вихідний день завдання не буде копіюватися.

При наявність причепів на закладці Причепи шляхом вибору з довідника автотранспорту (клавіша F3) заповнюються поля Причіп 1 і Причіп 2.

Закладка Поля користувача доступна, якщо поля попередньо налаштовані в модулі Адміністратор (див. Керівництво адміністратора).

По пункту меню Сервіс / Налаштування вказується дату яку вважати як дату виїзду зазначивши кількість днів від поточної та Журнал ПЛ за замовчуванням.