Заявки на перевезення

Модуль Заявки на перевезення призначений для реєстрації заявок зовнішніх замовників на автоперевезення. Для цього в Комплексі існує реєстр заявок за певну дату. Дата, за яку збираються заявки, вибирається в верхньому правому куті вікна.

Формування запису проводиться по клавіші Ins або меню Реєстр / Створити.

При створенні заявки в вікні Заявка на перевезення заповнюються поля:

  • Заявка № - номер заявки вводиться користувачем вручну чи в автоматизованому режимі;
  • Дата заявки - підтягується дата, яка була вказана в реєстрі (не може бути відредаговано);
  • Коментар - інформаційне поле, необов'язкове для заповнення.

На закладці Заголовок заповнюються поля:

  • Виїзд - вказується час і дата можливого виїзду за даною заявкою; не обов'язково для заповнення;
  • Повернення - вручну вводяться дані про передбачуване повернення; не обов'язково для заповнення;
  • Швидкість - допускається редагування даних.

При виборі стандартного маршруту автоматично заповнюються наступні поля:

  • Кількість автомобілів - вводиться вручну; при автоматичному формуванні завдань формується таке ж кількість завдань водіям;
  • Марка автомобіля - допускається редагування через довідник по клавіші F3.

При редагуванні коду основного маршруту ці поля не змінюються; тому в разі необхідності зміни вносяться вручну.

  • Замовник - вибирається з довідника контрагентів по клавіші F3;
  • Маршрут - заповнюється автоматично, якщо використовуються маршрути централізованого постачання; при цьому підтягується код першого маршруту на вкладці Маршрути. Даний маршрут буде основним. По ньому відбувається фільтрація і сортування заявок.

Заповнити поле Підстава обрати: Відсутній чи Договір із довідника договорів, що виконуються. Договір № і від заповнюється автоматично. Обрати Форму оплати: Безготівкові, Готівка, Бартер, Комбінована. Поле Сума оплати.

Характеристика вантажу: Для заповнення поля Тип вантажу по клавіші F3 обрати у вікні Вибір виду вантажу та заповнити поля: Вага, Кількість місць, Об'єм, Довжина, Ширина, Висота.

Якщо перший маршрут буде видалений, то його місце займе наступний обраний. Це поле є обов'язковим для заповнення.

Маршрут формується двома способами:

Перший спосіб - шляхом створення набору рядків маршруту на закладці Точки маршруту вікна Заявка на перевезення вручну. По клавіші Ins, створюються рядки маршруту, вводяться так звані точки маршруту (вікно Точка маршруту). Кожна точка маршруту прив'язана до певного контрагенту (адресою) (поля Контрагент і Адреса) і складається з двох вкладок - Основні відомості та Додатково.

Закладка Основні відомості включає наступні поля:

  • Прибуття - вказується передбачуваний час і дата прибуття в дану точку маршруту;
  • Вибуття - аналогічна інформація вводитися про від'їзд;
  • Кількість їзди;
  • Час стоянки - час стоянки в даній точці маршруту. Якщо маршрут вибраний з довідника маршрутів централізованого постачання, дані вносяться автоматично. При цьому якщо в довіднику було зазначено тільки час стоянки, це значення підтягується в заявку в інші причини. Якщо точка маршруту сформована вручну, то час стоянки вводиться самостійно (включає поля Вантаження–Розвантаження, Перепричеплення причепів, Інші причини, Всього);
  • Відстань до попередньої точки - якщо точка маршруту відноситься до маршруту централізованого постачання, то відстань заповнюється автоматично; якщо точка сформована вручну, то його необхідно заповнити;
  • Клас дороги - клас дороги до попередньої точки маршруту. Дані вводяться вручну, або автоматично підтягуються з маршруту централізованого постачання.

Закладка Додатково призначена для введення додаткових відомостей про причепленні або перепричеплення додаткових причепів і про час роботи спецобладнання. Якщо точка маршруту відноситься до централізованого маршруту, то дані на цю вкладку потрапляють автоматично; якщо точка маршруту створена вручну, то відомості заповнюються користувачем.

Другий спосіб створення маршруту - вибір маршруту централізованого постачання з Довідника маршрутів системи Загальні довідники. На закладці Маршрути розташований список всіх маршрутів, підтягнутих в дану заявку. Кожен маршрут створюється по клавіші Ins (при цьому в меню вибирається пункт Маршрут) і з зазначеного довідника вибирається потрібний маршрут. На вкладці Точки маршруту автоматично прописуються пункти проходження по зазначеному маршруті. Введений маршрут може бути вилучений користувачем з автоматичним видаленням точок цього маршруту, або відредагований шляхом зміни точок маршруту. Якщо в заявку підтягується інший маршрут, у вікні Зміна маршруту пропонується 2 варіанти - Пункти нового маршруту: Додати до існуючих або Замінити. При заміні маршруту точки всіх раніше введених маршрутів (в тому числі і створені вручну) замінюються на точки нового маршруту. При доповненні точки другого маршруту розташовуються нижче точок першого маршруту. У разі необхідності зміни порядку проходження по маршруту, використовуються комбінації клавіш Ctrl + вгору і Ctrl + вниз.

Оформлена заявка може мати три статуси - Чернетка, В роботі, Закрита.

Статус Чернетка заявка має на етапі формування і в разі, якщо немає прив'язаного до неї завдання водієві.

Статус В роботі заявка отримує, якщо по ній сформовано хоча б одне завдання водієві.

Статус Закрита присвоюється, якщо робота з заявкою закінчена. Цей статус призначається автоматично, якщо по ній автоматично сформовані завдання. Також заявка закривається вручну через команду системного меню Реєстр / Закрити заявки або по комбінації клавіш Alt + F5.