Технологія обліку забракованої продукції в системі Облік виробництва

У процесі виготовлення продукції виникають виробничі проблеми при яких частина продукції може бути зіпсована на одному із процесів. Брак може бути поправний і непоправний. Якщо продукція зіпсована і не підлягає виправленню. Такий брак підлягає списанню на витрати підприємства чи за рахунок особи, яка допустила його виникнення. А на забраковану продукцію, що підлягає виправленню, необхідно затрати додаткові матеріали та працю працівників. Розглянемо технологію обліку забракованої продукції.

Забракована продукція може з’явитись на будь-якому етапі виробничого процесу (див. Технологія обліку від замовлення покупця до наряд-завдання виробництву).

1. При формуванні Наряд-завдання (модуль Наряд-завдання системи Облік виробництва/Керування цехом) по процесам виробництва, виявляється бракована продукція на одному із них.

При формуванні наряд-завдання на виготовлення продукції з частковим чи повним браком необхідно враховувати етап на якому вона була забракована, вид браку, чи було додаткове використання матеріалів на його виправлення, чи нараховувалась заробітна плата (див. нотатку Наряди-завдання виробництву, Наряд-завдання виробництву не автоматичне формування, Акт на виробничий брак).

2. Формування та дооформлення Акту на брак здійснюється в модулі Акт на виробничий брак системи Облік виробництва/Керування цехом.

Примітка: Якщо визначено винуватців допущення браку, або після додаткових матеріальних і трудових витрат забракована продукція придатна для використання та реалізації формується Прибутковий складський ордер (див. нотатку Акт на виробничий брак).

Якщо продукція непридатна, а необхідно списати матеріали, що використані на виготовлення забракованої продукції, формують Видатковий ордер, (див. нотатку Формування Акту на виробничий брак (списання матеріалів)).