Технологія налаштування ведення обліку в системі Облік виробництва

Для ведення обліку необхідно провести налаштування в системі Облік виробництва, системі Логістика, системі Облік персоналу та заповнити Загальні довідники. Технологія налаштування потребує наступного проведення робіт.

1. Налаштування Загальних довідників (якщо попередньо не були налаштовані).

Для роботи обов’язкове одноразове заповнення даних в загальних довідниках.

У системі Загальні довідники до обов’язкових включаються:

  • Картка підприємства;
  • План рахунків;
  • Довідник контрагентів;
  • Види валют;
  • Контактні особи;
  • Види податків;
  • Довідник посад;
  • Довідник професій;
  • Список працівників;
  • Календар.

Створення вищезазначених довідників дивись нотатки Створення контрагентів у Комплексі, Створення працівника в системі Загальні довідники, Заповнення довідника Календар.

Крім того необхідно створити довідник центрів відповідальності та центрів витрат.

При формуванні Аналітичних довідників і картотеки сформувати необхідні аналітичні довідники: Готова продукція, Доходів і витрат (створити відповідно до статей доходів і витрат підприємства) та інші.

При формуванні робочого Плану рахунків передбачати деталізацію рахунків та аналітику яка необхідна для накопичення інформації. Для підприємств виробництва залежно від організації виробництва і облікового процесу (ведення обліку та списання запасів в робочих центрах - цехах) передбачити – тип «місце зберігання або робочий центр».

Картки номенклатури формуються на кожне найменування запасів, включаючи матеріали, готову продукцію, тару, цінні відходи. Крім того картки номенклатури необхідно сформувати на послуги, якщо такі надаються. До готової продукції можна підв’язати тару, особливо якщо продукція реалізується з використанням зворотної тари (див. нотатки Створення нової номенклатурної позиції, Створення нової номенклатурної позиції для ведення обліку запасів в розрізі партій, Налаштування обліку зворотної тари).

Створення Прайс-листів необхідно почати із формування Асортименту до цього прайс-листа. При формуванні прайс-листа встановлюються або вносяться ціни до конкретних видів продукції чи інших запасів із зазначенням терміну їх дії. Створити прайс-листи можна для конкретної групи чи конкретних покупців (див. нотатку Формування прайс-листів на продукцію).

2. Налаштування в системі Логістика (якщо попередньо налаштування не були проведені).

У системі Логістика/Облік запасів в модулі Налаштування на закладці Довідники/Матеріально-відповідальні особи (МВО) створити МВО з працівників, Довідники /Місця зберігання - передбачити структурні підрозділи із Довідника структурних підрозділів, МВО – матеріально-відповідальні особи структурних підрозділів). На закладці Об’єкти обліку сформувати за конкретними об’єктами Запаси, Готова продукція тощо – склад центральний, склади чи комори структурних підрозділів (цехів, виробництв), якщо передбачено обліковою політикою.

Примітка: При формуванні об’єктів обліку з обліком по структурних підрозділах передбачити у полі Тип: - Готова продукція (див. нотатки Налаштування довідників Матеріально-відповідальна особа та Місця зберігання, Створення об’єкту обліку для обліку запасів, Картотека запасів у виробництві).
3. Створити Картотеку складського обліку в модулі Картотека складського обліку системи Логістика/Облік запасів./Запаси на складах (якщо попередньо не було створено).

На початку налаштування системи виникає необхідність формування картотеки складського обліку запасів. Створення картотеки складського обліку проводиться у модулі Картотека складського обліку системи Логістика/Облік запасів/Запаси на складах. (див. нотатку Введення початкових залишків запасів). Попередньо в системі Загальні довідники створити номенклатурні номери.

4. Провести налаштування в модулі Налаштування та створити довідники: Графіків і режимів роботи, Тарифних сіток і Тарифних ставок та Операційно-трудових нормативів у системі Облік персоналу / Облік праці й заробітної плати/ Параметри (якщо попередні налаштування не були проведені).

У системі Облік персоналу / Облік праці й заробітної плати / Параметри в модулі Налаштування обрати системи оплати праці для працівників.

Примітка: При налаштуванні системи оплати праці для працівників обрати ту систему оплати праці за якою буде працівникам нараховуватись, провести контроль, що саме ця система повинна бути вказана в особовому рахунку працівника (особливо це стосується працівників з відрядною оплатою праці).

Заповнити Довідник графіків і режимів роботи, Довідник тарифних ставок, які використовуються при передачі даних для обліку заробітної плати працівників виробництва (див. нотатки Графік позмінної роботи працівників виробництва).

5. Налаштування в системі Облік виробництва.

Примітка: У модулі Налаштування системи Облік виробництва/Конфігурація виробництва на закладці Параметри (на 2 стор.) необхідно обрати Виробництво: Промислове або Громадське харчування.

На закладці Довідники заповнити довідники Види виробництва (див. нотатку Види виробництва), Матеріально-відповідальні особи (див. нотатку Матеріально-відповідальні особи).

На закладці Довідники заповнити довідник Робочі центри, провести налаштування на закладках:

  • Властивості;
  • Ділянки;
  • Режим роботи - перед заповненням, на закладці Параметри, повинна стояти позначка біля параметру Дозволити коригування робочого календаря за минулі періоди;
  • Звіт виробництва - при налаштуванні враховувати період звіту, списання матеріалів, налаштувати необхідні параметри щодо списання матеріалів. Крім того, налаштувати показники, що будуть подаватись у самому звіті.

Для заповнення див. нотатки Робочі центри, Звіт виробництва, Закладка Параметри).

На закладці: Довідники налаштувати Причини браку, Калькуляція, Аналітика, Константи, Журнали (див. нотатку Причини браку).

6. Провести формування інших довідників та інших налаштувань у системі Облік виробництва.

У системі Облік виробництва/ Конфігурація виробництва створити довідник Операційно-трудових нормативів за видами продукції та операціями з її виготовлення (див. нотатку Операційно-трудові нормативи у виробництві).

У модулі Довідник бригад системи Облік виробництва/ Конфігурація виробництва створити в розрізі підрозділів бригади із працівників, які працюють над виконанням однієї роботи та яким нарахування зарплати проводиться по бригадних нарядах.

Сформувати Робочий календар (див. нотатку Формування робочого календаря).

У системі Облік виробництва/ Конфігурація виробництва створити специфікації на продукцію (див. нотатки Формування специфікації на продукцію, Технологія формування специфікації на продукцію).

Розрахункова специфікація в процесі робочого циклу (див. нотатку Розрахункова специфікація).

У системі Облік виробництва/ Конфігурація виробництва автоматично формується інформація у модулях Технологічна карта, Схема вживаності матеріалів, (див. нотатки Формування технологічної карти на готову продукцію).

Після формування всіх необхідних довідників та проведення необхідних налаштувань:

  • визначається доступ працівників до кожного з модулів у системі Облік виробництва;
  • проводяться роботи з планування виробництва Облік виробництва/Планування виробництва (див. нотатку Формування зведеного плану виробництва);
  • ведення поточного обліку виробництва проводиться в системі Облік виробництва/Керування цехом.