Створення розрахунку коригування на купівлю: повернення авансу

Загальний порядок створення Розрахунку коригування на купівлю розглянуто в окремому файлі Створення розрахунку коригування на купівлю: загальний порядок. В даному файлі розглядається порядок створення розрахунку на проведення коригувань у випадку повернення авансових платежів (передоплати) постачальником.

Попередня оплата постачальнику може проводитись у повній сумі вартості товарів, робіт, послуг, а також частково (аванс).

У випадку перерахування повної суми передоплати постачальнику часткове повернення такої передоплати може виникати в наступних випадках:

  • зміна ціни придбаних товарів, робіт, послуг;
  • зміна кількості придбаних товарів, робіт, послуг.

Складання Розрахунку коригувань на купівлю тоді проводиться в наступному порядку:

при зміні ціни - по коду 101. Зміна ціни (файл Розрахунок коригування на купівлю зміна ціни );

при зміні кількості - по коду 102. Зміна кількості (файл Розрахунок коригування на купівлю зміна кількості ).

У випадку перерахування 100 відсотків суми передоплати і її повного повернення постачальником, а також перерахування часткової суми передоплати (авансу) і повернення постачальником отриманої суми Розрахунок коригування на купівлю складається за кодом 103. Повернення товару або авансових платежів.

При стопроцентній передоплаті та її поверненні постачальником коригування проводиться за рахунок повного анулювання кількості.

Аналогічно проводиться складання розрахунку на повернення постачальником часткової попередньої оплати. Особливістю у попередньо складеній податковій накладній за частково перерахованою передоплатою є відображення у графі 6 «Кількість (об’єм, обсяг)» дробового значення, що відповідає коефіцієнту оплати, наприклад 0,25 (25% передоплати) або 0,5 (50% передоплати) тощо.

Так при поверненні повної суми передоплати (авансу) від постачальника у підсистемі Бухгалтерський та податковий облік / Книга покупок/продажів в модулі Розрахунок коригувань на купівлю створюється новий розрахунок. На закладці Специфікація виділити необхідний для коригування рядок. По клавіші Ins відкривається вікно Коригування. В полі Причина зі списку обрати код 103. Повернення товару або авансових платежів. Натиснути кнопку ОК.

Увага: В довіднику Причин коригування збережені коди 302-304, які вже не діють з 01.10.2021 р. Це зумовлено виникненням потреби редагування/створення розрахунків коригування в минулих періодах.

У вікні Коригування нижче в рядку Кількість в частині Відхилення +/- зазначити кількість, що належить до повернення, із знаком від’ємно. Результат розраховується автоматично. Натиснути кнопку ОК.

У вікні розрахунку на закладці Специфікація з’явились записи із знаком від’ємно.

Формування бухгалтерських проводок. Для формування бухгалтерських проводок необхідно зробити наступні дії:
  • На панелі інструментів обрати іконку ДТ/КТ синього кольору.

  • У вікні Введення/Модифікація проводок по документу у полі Типова операція обрати зі списку операцій необхідну типову операцію, а саме Коригування податкового кредиту з ПДВ.

  • Обрати на панелі інструментів іконку ДТ/КТ зеленого кольору.

  • Провести операцію по документу по кнопці ОК.

Закрити документ. У реєстрі документів Розрахунки коригування на купівлю сформований і проведений розрахунок відображається жирним шрифтом із статусом Проведений.

Одночасно Розрахунок коригування з'являється в податковій накладній, по котрій виконується коригування, на закладці Коригування.

Також Розрахунок коригування буде відображений в реєстрі документів Журнал обліку придбання товарів (робіт, послуг) із типом Корегування (Корр.).

Друк документу. Для виведення документу на друк необхідно у реєстрі документів відкрити потрібний розрахунок коригування подвійним натиском лівої кнопки миші або клавішею Enter. По пункту меню Документ/Друк обрати необхідний звіт та задати відповідні параметри для формування звіту.

У формі, призначеної для друку, відкоригована позиція відображається наступним чином: