Створення рахунків до одержання та формування з них видаткових накладних і актів виконаних робіт
На підставі рахунків до одержання в системі можна створювати видаткові накладі та акти виконаних робіт. Створення рахунків до одержання відбувається у системі Логістика / Облік збуту в модулі Рахунки до одержання.
В реєстрі Рахунків до одержання перейти по пункту меню Реєстр / Створити або клавіші Ins і створити Рахунок до одержання. На закладці Реквізити заповнити наступні поля:
- номер рахунку, дата і Постачальник проставляються автоматично;
- поля Склад, Прайс-лист, Покупець, Адреса, Вантажоодержувач, Умови розрахунків, Підстава, Оплата відкрити по трикутнику в кінці рядка або по клавіші F3 та заповнити їх з довідників;
- поле Разом до сплати можна заповнювати вручну або воно заповниться автоматично після заповнення Специфікації;
- в полі Аванс зазначити відсоток попередньої оплати, при необхідності;
- Термін оплати можна вказати вручну або він підтягнеться з документу- підстави;
- поле Знижка заповнити у разі застосування пільг до цього контрагента.
На закладці Специфікація курсор встановити у табличну частину та перейти по пункту меню Правка/ Викликати довідник (для ТМЦ) або Викликати довідник послуг.
Відкриється вікно Вибір номенклатурної позиції, де обрати потрібну номенклатурну позицію (клавіша Enter або подвійний клік лівої кнопки миші). У вікні Модифікація рядка документа прописати Кількість, зазначити Ціну, Сума розрахується автоматично. Натиснути кнопку ОК. Повторити такі дії з кожною номенклатурою, якщо їх декілька. Після цього закрити вікно Вибір номенклатурних позицій.
Обрана номенклатура буде відображена на закладці Специфікація.
Перейти на закладку Розрахунки. Пройти по пункту меню Документ / Сформувати / Накладну або Акт виконаних робіт для створення відповідного документу.
Система видасть повідомлення про створення накладної або акту. Натиснути кнопку ОК.
На закладці Розрахунки буде відображена інформація про накладну (акт).
Накладну або акт можна відкрити безпосередньо на закладці для подальшого створення складського ордеру (для видаткової накладної), формування бухгалтерських проводок і проведення операції до Головної книги.
Також операції створення складського ордеру (для накладних), формування бухгалтерських проводок і проведення операції до Головної книги можна здійснити у відповідних модулях підсистеми Облік збуту: Видаткові товарні накладні та Акти виконаних робіт.