Створення документів закупівлі в Плані закупівель
Порядок створення Плану закупівель розглядається в окремому файлі Формування Плану закупівель. В даному файлі розглядається порядок створення документів на проведення закупівель і оприбуткування придбаних ТМЦ безпосередньо з Плану закупівель. Так, для створення документів закупівлі План закупівель повинен мати статус Основний.
У вікні План закупівель на закладці Специфікація відмітити номенклатури для формування документа закупівлі і обрати пункт меню Документ/Сформувати документ закупівлі.
Відкривається вікно Формування документу закупівлі.
Червоним кольором у вікні відображена номенклатура, за якою не визначено постачальника. Відповідно документ закупівлі не буде сформовано. Для додавання/редагування постачальника в цьому вікні відмітити необхідну номенклатуру або декілька позицій і по пункту меню Реєстр/Групове коригування постачальника додати постачальника з Довідника контрагентів.
Запис червоного кольору після обрання постачальника перетворюється на синій колір.
Далі у вікні Формування документу закупівлі відмітити номенклатури, за якими потрібно створити документ закупівлі, і в меню Реєстр обрати пункт Сформувати документ.
Отримуємо Протокол роботи з повідомленням про створення документу закупівлі. Натиснути кнопку ОК.
Після створення документів закупівлі номенклатури, за якими був створений документ, зникають у вікні Формування документів закупівлі. Закрити вікно.
Для перегляду створеного документу закупівлі перейти до підсистеми Облік закупок до модулю Замовлення постачальникам. У Журналі замовлень постачальникам бачимо запис про створений документ закупівлі.
На підставі цього замовлення можемо сформувати рахунок, накладну або рахунок-накладну. В Журналі замовлень відкрити потрібне замовлення і у вікні Замовлення на закупівлю зайти в меню Реєстр пункт Сформувати, де обрати один з трьох документів, наприклад Накладну.
За результатами створення прибуткової накладної отримуємо Протокол роботи з відповідним повідомленням. Натиснути кнопку ОК.
Також можна за аналогією створити рахунок на оплату цьому ж постачальнику.
У документі Замовлення на закупівлю на закладі Постачання можна переглянути документи з постачання ТМЦ за кожним замовленням в розрізі номенклатур замовлення. За прикладом це прибуткові накладні та рахунки до сплати постачальнику.
На закладці Документи можна відкрити і переглянути сформовані документи закупівлі.
У вікні Придбання ТМЦ можна одразу сформувати прибутковий ордер на закладці Ордери.
Про що у Замовленні на закупівлю на закладці Документи одразу з’явиться відповідний запис про Прибутковий ордер.
Аналогічно в Рахунку на сплату можна додати документ оплати, який буде відображений у документі Замовлення на закупівлю на закладці Документи.
Інформація з кожного документу щодо закупівлі (замовлення, оприбуткування) буде відображена в Плані закупівель і Заявках на закупівлю.
В Плані закупівель в нижній частині документу Заявки на закупівлю плану закупівель буде зазначена інформація за кожною номенклатурою що потрібно було замовити, що було замовлено і що було оприбутковано.
Аналогічна інформація відображається у Заявки на закупівлю.
Після виконання Плану закупівель закриваємо документ шляхом зміни Статусу документа на Закритий. Після закриття плану ніяких коригувань зробити неможливо.
В Реєстрі планів закупівель кожен документ відображається із зазначенням відповідного статусу. План закупівель зі статусом Основний (знаходиться в процесі закупівель) відображається жирним шрифтом.
Після закриття Плану закупівель в заявках, які були включені до плану, буде відображений Статус Виконана. В частині Суми в полі Факт буде зазначена сума придбаних ТМЦ.
Після закриття Плану закупівель заявки зі статусом Затверджені, але не включені до плану зникають із закладки Заявки, залишаються лише заявки із статусом Виконана.
Зміни до Плану закупівель можна вносити лише при наявності статусу Чернетка, Проект і Основний.
При наявності вже сформованого Плану закупівель зі статусом Чернетка, Проект або Основний в момент створення та затвердження нової Заявки на закупівлю у відповідному модулі, така заявка автоматично попадає до Плану закупівель у відповідності до закупівельної організації. Якщо дата створення заявки виходить за межі дати формування Плану закупівель, то така заявка не буде включена до такого плану закупівель.
Також при формуванні Плану закупівель створення Заявок на закупівлю може проводитись безпосередньо в самому плані по пункту меню Документ/Створити заявку на закупівлю. Процес створення такої заявки ідентичний процесу створення заявок в модулі Заявки на закупівлю, що розглядається в окремому файлі Створення заявок на закупівлю.