Картотека обліку взаєморозрахунків

Модуль Картотека обліку взаєморозрахунків призначений для аналізу поточного стану розрахунків з контрагентами.

Робота з модулем Картотека обліку взаєморозрахунків можлива через тонкий та веб-клієнт.

Реалізація модулю Картотека обліку взаєморозрахунків в web версії Комплексу знаходиться у розробці.

При роботі з модулем через тонкий або веб-клієнт, користувачу доступні функції: створення, перегляду, редагування, пошуку, фільтрування та сортування даних. Принципи роботи з даними реєстрів описані за посиланнями Налаштування виду реєстру.

В модулі Картотека обліку взаєморозрахунків надається інформація: Вхідне сальдо, Обороти за період (Надходження та Витрати), Вихідне сальдо. Кредиторська заборгованість відображається зі знаком мінус.

Мал. 1. Модуль Картотека обліку взаєморозрахунків через веб та тонкий клієнт

Комплекс відображає список контрагентів і поточне сальдо розрахунків з кожним з них. Крім того, проводиться розрахунок загальної дебіторської та кредиторської заборгованості, а також загальне сальдо розрахунків по підприємству. Відбір документів для розрахунку даних проводиться від дати початку розрахунків, зазначеної в картці підприємства. Всі підсумки розраховуються в національній валюті.

В реєстрі даних для змін періоду в полях Період проводиться введення необхідних дат та дані розраховуються відповідно до внесених дат.

У полі Підсумки у валюті зазначається валюта, необхідна для аналізу. Розрахунки по контрагенту відображаються у обраній валюті за обраний період.

Незалежно від того, в якій валюті була введена сума кожного документа, в даному режимі видно її еквівалент в обраній валюті за курсом на день операції. Початкове та поточне сальдо розраховуються на зазначену дату також в перерахунку на обрану валюту.

По пункту меню Реєстр / Список договорів або по комбінації клавіш Ctrl + D виконується відображення списку виконуваних договорів по поточному контрагенту. При встановленні параметру Показувати договори всіх контрагентів проводиться відображення договорів згідно даних , обраних у полях Журнал договорів та Вид діяльності.

По пункту меню Правка / Оновити реквізити або по комбінації клавіш Shift +Ctrl + N проводиться оновлення реквізитів контрагентів. За результатом оновлення видається протокол з зазначенням змін.

За необхідності за пунктом меню Вид / Вибірка або клавіша F6 можна провести зміну періоду аналізу і валюти розрахунків, деталізацію даних по контрагенту/групі контрагентів, спосіб оплати і вихідне сальдо.

Мал. 2. Реєстр Картотека взаєморозрахунків. Вид / Вибірка

У полі Період вікна Умови відбору зазначається необхідний для перегляду діапазон дат. У полі Валюта – валюта і котирування валюти, необхідна для аналізу. В полі Контрагент можна обрати конкретного контрагента для аналізу. В полі Гр. контрагентів можна вибрати групу контрагентів по яких проводити аналіз. В полі Спосіб оплати – необхідний для аналізу спосіб оплати. В полі Вих. сальдо встановлюється необхідний інтервал сум за необхідності. Все сальдо і обороти розраховуються за вказаний період, з перерахунком всіх сум в обрану валюту за курсом на день операції з деталізацією по групі контрагентів, способу оплати і вихідному сальдо.

По меню Сервіс / Налаштування задаються деякі налаштування. Це дає можливість завантажувати дані не тільки по всіх контрагентах, а й по одному або групі контрагентів, зберігати параметри вибірки при виході і відкривати вікно умов вибірки при оновленні даних. За потреби встановлюються параметри Зберігати параметри вибірки при виході та Відкривати вікно умов вибірки при оновленні даних.

Мал. 3. Сервіс / Налаштування
Сервіс / Налаштування

Провести аналіз поточного стану по контрагенту див. Поточний стан розрахунків з контрагентом.