Реєстр зобов'язань
У модулі Реєстр зобов’язань проводиться облік юридичних і фінансових зобов’язань за рахунком, який обирається у полі Рахунок та за період , який обирається у полі Період. Вибір проводиться по клавіші F3 або шляхом натискання на кнопку зі стрілкою ().
Робота з модулем Документи інвентаризації розрахунків можлива через тонкий клієнт.
Документи в модулі Реєстр зобов’язань формуються і відображаються за обраний період і по кожному з рахунків. Дані представлені на кількох вкладках (назви вкладок відповідають видам реєстрів):
- Реєстр зобов'язань – пункт меню Вид / Основний вид або комбінація клавіш Alt + 1 – формується список реєстрів зобов’язань за дату. В середині реєстру вводяться документи юридичних зобов’язань;
- Реєстр зобов'язань (статистика) – пункт меню Вид / Статистика або комбінація клавіш Alt + 2 – відображаються дані збережених документів юридичних зобов’язань;
- Статистика фін. зобов'язань – пункт меню Вид / Статистика фін. зобов’язань або комбінація клавіш Alt + 3 – відображаються дані збережених документів фінансових зобов’язань. На вкладці Статистика фін. зобов’язань рядок відразу записується синім кольором, зміна на чорний колір відбувається після того, як платіжні доручення які створені у фінансових зобов’язаннях будуть проведені у модулі Виписки банку. Якщо Платіжний документ проведено, то в Фін. зобов’язаннях дана платіжка буде відображатися чорним жирним шрифтом, якщо проведено саме фін. зобов’язання, то на вкладці Статистика фін. зобов’язань воно буде виділено чорним жирним шрифтом;
- Платіжні документи – пункт меню Вид / Види реєстру (комбінація клавіш Alt + 0) – доступні різні подання реєстрів Платіжні документи й Платіжні документи (з фін. зобов’яз.).
Окрім того:
- на вкладках Реєстр зобов’язань (статистика) і Статистика фін. зобов’язань за допомогою поля КЕКВ відбираються документи, в рознесенні яких бере участь обраний КЕКВ з довідника Статті РГК;
- на вкладці Реєстру зобов’язань (статистика) по пункту меню Правка / Об’єднати
для юридичних зобов’язань збираються воєдино дані з зобов’язань за одним документом, які
включені в різні реєстри юридичних зобов’язань, для створення надалі фінансового
зобов’язання на загальну суму. Об’єднуються тільки зобов’язання з однаковими номерами
документів. Перед запуском операції необхідно відзначити все зобов’язання, що об’єднуються і
стати курсором на те зобов’язання, з яким доведеться працювати після об’єднання. Після
завершення операції всі дані із зазначених зобов’язань переносяться у об’єднане
зобов’язання, яке відобразиться зеленим кольором, а решта документів, які беруть
участь в об’єднанні, – сірим. Останні залишаться доступними лише для перегляду. Примітка: Надалі операцію об’єднання скасувати не можна!
- на вкладках Статистика фін. зобов’язань та Платіжні документи по пункту меню Реєстр / Доктор сплати за шифрами в П/Д та ФЗ здійснюється перевірка та запит, який вирівняє суми сплати за шифрами у платіжному дорученні та фінансових зобов'язаннях (виключенням є платіжні доручення, які прив’язані до декількох фінансових зобов'язань). По пункту меню Реєстр / Очищення сплати ФЗ по видал. П/Д видаляється оплата з фінансових зобов’язань за видаленими платіжними дорученнями.
У видах Реєстр зобов’язань (Статистика) і Реєстр зобов’язань за рахунком представлено візуальне відображення різних статусів юридичних зобов’язань:
- не повністю сплачене – позначається синім кольором;
- повністю сплачене – чорним (крім зобов’язань, що беруть учать в об’єднанні);
- зобов’язання, на яке перенесені дані при об’єднанні – зеленим;
- зобов’язання, з якого перенесені дані при об’єднанні – сірим.
Заборонено коригування рознесення по статтям РГК в платіжному дорученні, яке прив’язане до фінансового зобов’язання.
Опис процедури створення нового документу описаний у пунктах:
- Створення платіжного документу;
- Створення юридичних зобов'язань;
- Створення фінансових зобов'язань. Для комфортної роботи можна провести користувацькі Налаштування.