Налаштування

У пункті меню Сервіс / Налаштування задаються наступні параметри для роботи в модулі. Обирається дата фінансового зобов’язання, яка буде встановлюватись при створенні в картці фінансового зобов’язання: Поточна дата, Дата юридичного зобов’язання.

Мал. 1. Налаштування роботи модуля Реєстр зобов’язань
Налаштування роботи модуля Реєстр зобов’язань

Якщо увімкнути параметр Автозаповнення поля Примітка (Дата) / Термін дії до + днів (поле для зазначення кількості днів), то при додаванні нового фінансового зобов’язання та введення даних за шифрами, поле Примітка (Дата) автоматично заповнюється датою фінансового зобов’язання + кількість днів, зазначених в налаштуванні. Якщо параметр не включений, то поле не заповнюється. Якщо у фінансового зобов’язання, у зв’язку з перенесенням юридичного зобов’язання, змінюється дата, то автоматично змінюється значення цього поля згідно налаштуваннями (нова поточна дата+кількість днів). Зміна дати фінансового зобов’язання після того, як вже зроблена рознесення по КЕКВ, не впливає на поле Примітка (Дата).

Юридичне зобов’язання / Документ – поле для завдання типу документа, що заповнюється за замовчуванням в картці зобов’язання. Обирається по клавіші F3 або шляхом натискання на кнопку зі стрілкою (???).

Платіжне доручення / Журнал – поле для завдання журналу за замовчуванням, при створенні платіжного доручення за фінансовим зобов’язанням.

Проводиться вибір типу номера документа – Внутрішній номер, Зовнішній номер. Аналогічно для документа фінансового зобов’язання.

При створенні юридичного зобов’язання поки не введений номер документа – не можна почати вводити дані. Коли номер введений – змінити його вже не можна.

Контроль сум: при необхідності можна одночасно підключати контроль рознесення по шифрам КЕКВ і за аналітичними картотеками для юридичного та фінансового зобов’язання, або по одному з цих параметрах.

Включений:

  • шифр КЕКВ – сума документа має дорівнювати загальній сумі рознесення за шифрами КЕКВ;
  • Аналітична картотека – сума документа має дорівнювати загальній сумі рознесення за аналітичними картками.

Відключений:

  • шифр КЕКВ – сума рознесення по шифрам КЕКВ не перевищує суму документа;
  • Аналітична картотека – загальна сума рознесення за аналітичними картками не перевищує суму документа.

В юридичному зобов’язанні – сума по аналітиці не має перевищувати суму за шифрами КЕКВ (перевірка виконується при збереженні). У фінансовому зобов’язанні – сума по окремо взятій аналітиці фінансового зобов’язання дорівнює сумі по цій же аналітиці в юридичному зобов’язанні (контроль проводиться в процесі редагування аналітики в фінансовому зобов’язанні по окремим записам аналітики – аналогічно КЕКВ)+сума по всім аналітичним карткам, яка дорівнює сумі за шифрами КЕКВ цього фінансового зобов’язання (перевіряється при збереженні фінансового зобов’язання).

Якщо в налаштуванні є контроль по аналітиці, то в фінансовому зобов’язанні заборонено створювати й видаляти аналітичні картки.

Правила контролю на рахунку без аналітики:

  • якщо по пункту меню Сервіс / Налаштування в параметрі Контроль сум відмічені і КЕКВ, і Аналітична картотека, то виконується контроль тільки за шифрами;
  • якщо відмічений параметр Аналітична картотека, то працює спрощений контроль за шифрами КЕКВ (рознесення за шифрами не має перевищувати суму документа). Контролю по аналітиці на цьому рахунку немає, хоча на аналітичному рахунку він залишається.

Визначається параметр Створення фінансових зобов’язань з аналітикою:

  • З нульовою аналітикою – у фінансове зобов’язання переносяться всі гілки аналітики, які є в юридичному зобов’язанні, але сума за ними – нульова;
  • На суму залишків – аналітика при створенні фінансових зобов’язань генерується на суму залишків юридичного зобов’язання. За замовчуванням позначка стоїть на даному параметрі.

При включенні параметра Коригувати суми в аналітиці фін. зобов’язань, за кодом КЕКВ обирається один з варіантів :

  • Код аналітичного довідника. При виборі зазначається код довідника;
  • Системний довідник КЕКВ.

Здійснюється автоматичне корегування суми в аналітиці фінансового зобов’язання за кодом системного довідника КЕКВ, відповідно до суми рознесення по шифрам КЕКВ.

При включеному параметрі Контроль розрахункового рахунку контрагента по документу-основи включається механізм передачі та контролю розрахункового рахунку контрагента з документа-підстави в фінансове зобов’язання. При формуванні фінансового зобов’язання по юридичному зобов’язанню, яке створено на підставі документів: акт приймання, рахунок, рахунок-накладна, договір, розрахунковий рахунок заповнюється з документа-підстави. При зміні та збереженні фінансового зобов’язання, в разі розбіжності розрахункових рахунків зобов’язання і документа-підстави, видається попереджувальне повідомлення.

Параметр Зняти обмеження по КВК для Не публікувати (НО).

За потреби відмічаються параметри Створювати фін.зоб. з розноскою по шифрам, на суму залишка, Підставляти суму рознесення фін.зоб. з суми документу підстави, Не обмежувати вибір документів фін. зобов’язань за датою (7 дн.), Не створювати рознесення аналітики з нульовими сумами П/Д, Копіювати призначення платежу з фін.зоб. в П/Д, Контроль сум зобов’язань за кошторисом, Наскрізна нумерація реєстрів зобов’язань в розрізі всіх рахунків, Дозволити створення юр.зоб. з нульовими сумами.

Якщо активований параметр Введення суми передоплати фін. зобов’язання вручну (без контролю), то сума рознесення передоплати фінансового зобов’язання вноситься вручну, без перевірки в рамках суми передоплати юридичного зобов’язання.

Контроль сум для платіжних документів відрізняється від контролю в реєстрі зобов’язань тим, що в платіжних дорученнях допускається відсутність контролю, тобто, обидві параметри не відмічені. Контроль працює наступним чином:

  • якщо позначки біля параметрів КЕКВ / Аналітична картотека нема, то при збереженні платіжного доручення перевіряється, щоб сума рознесення по шифрам / аналітиці була не більша суми платіжного доручення;
  • якщо позначка є в контролі за шифрами / аналітиці, то виконується перевірка, щоб сума рознесення по шифрах / аналітиці дорівнювала сумі платіжного доручення;
  • якщо встановлено контроль за аналітикою, а рахунок не аналітичний, то контроль за аналітикою не спрацьовує.

    За потреби також відмічається параметр Автоматичне заповнення параметра Не публікувати (НО) для КВК.