Початковий баланс

Внесення початкового балансу проводиться в системі Бухгалтерський та податковий облік / Головна книга у модулі Початковий баланс. Оскільки в системі можна вести облік за кількома планами рахунків (бухгалтерський, управлінський, міжнародний, тощо), то в разі використання декількох планів рахунків залишки вводяться по кожному плану рахунків окремо.

Перед початком введення залишків повинен бути затверджений та внесений план рахунків і обраний аналітичний облік для бухгалтерських рахунків.

За детальними рахунками без аналітичного обліку вводяться залишки по дебету та/або кредиту рахунку. В обраному рахунку вносяться дані безпосередньо в комірку. Для рахунків, на яких відкрито аналітичний облік, вступні залишки вводяться по кожній аналітичній картці, тобто по контрагентах, матеріально-відповідальних особах, тощо. У рахунках з аналітичним обліком внесення даних проводиться по клавіші Insert. Відкривається вікно, в який вносяться необхідні дані.

Для внесення даних необхідно виконати наступні дії:

Для рахунків без аналітики курсор встановити на потрібний рахунок в комірку Дт або Кт та ввести суму.

Для рахунків з аналітикою курсор встановити на рахунок та натиснути мишею або клавішею Enter.

В вікні Аналітика по рахунку по клавіші Insert відкрити вікно внесення даних.

Заповнити у вікні Аналітична картка всі реквізити аналітики. У полях аналітики по клавіші F3 викликаються довідники, які використовуються для заповнення поля. Якщо знаєте код, його можна вносити безпосередньо у колонку Код. При відсутності аналітичної картки, її необхідно створити по клавіші Insert. Ввести суму залишку по Дт чи Кт. Натиснути кнопку ОК.

Таким чином ввести всі аналітичні картки.

Увага: При додаванні наступного запису по аналітиці, якщо запис відрізняється тільки декількома або однією аналітикою, курсор спочатку необхідно встановити на ту комірку з аналітикою, яка буде відрізнятися, а тільки потім натиснути клавішу Insert. Це пришвидшить внесення даних за рахунок заповнених комірок.

Для мультивалютних рахунків залишки вводяться по кожній валюті. Встановлюється курсор в таблиці вікна на рядок з необхідною валютою і вводиться сума залишку в валютному вираженні у відповідну колонку.

Для мультивалютних рахунків перерахунок в національну валюту здійснюється автоматично за курсом на дату, що передує даті введення початкового балансу. Наприклад, якщо вступний баланс вводиться на 01/01/2018 р, то використовується курс валют на 31/12/2017 р. Тому, перед початком внесення даних необхідно в довіднику Курси валют системи Загальні довідники ввести відповідну дату та курс валют.