Архівування результатів розрахунку і групова калькуляція

Після виконання калькуляції можлива архівація отриманих результатів. Збереження даних поточної калькуляційної картки здійснюється за пунктом меню Документ / Збереження в архіві. У вікні Створення / Модифікація архіву калькуляції заповнюються такі поля:

  • Код - про довільно символьний код архіву;
  • Найменування - довільне найменування архіву;
  • Дата розрахунку - дата створення архіву, за замовчуванням пропонується поточна дата.

Для збереження даних в наявному архіві, вікно Створення / Модифікація архіву калькуляції закривається.

Примітка: Збереження результатів в старому архіві відбувається за принципом "замінити наявні".

Видалення архіву проводиться з вікна Додавання архіву. Доступ до вмісту архіву калькуляції здійснюється з калькуляційної карти по пункту меню Вид / Архів калькуляцій.

Для збереження в архіві декількох калькуляційних карт одночасно для них попередньо виконується груповий розрахунок. Розрахунок проводиться за пунктом меню Документ / Групова калькуляція. У заголовку вікна Групова калькуляція запиту вводяться параметри розрахунку:

  • Дата розрахунку - дата, на яку проводиться розрахунок. Визначає значення цін на матеріали;
  • Група продукції - вибирається з довідника Номенклатура товарів і послуг;
  • Тип ціни - параметр, що задає тип цін, які використовуються для розрахунку вартості матеріалів при груповий калькуляції. При виборі параметра Планові ціни необхідно також вказати у відповідному полі найменування Прейскуранта;
  • Прейскурант - вибирається з довідника, при установці в поле Тип ціни значення Планові ціни;
  • Шаблон калькуляції - визначає для всіх калькуляційних них карт єдиний варіант розрахунку;
  • ОВ ПК - задає для всіх калькуляційних карт однакову одиницю калькуляції. Параметр являється необов'язковим для заповнення;
  • ОВ кількості - задає для всіх калькуляційних карт однакову одиницю виміру обсягу продукції. Параметр являється необов'язковим для заповнення;
  • Кількість - встановлює для всіх калькуляційних карт однаковий обсяг продукції, для якого проводиться розрахунок прямих витрат. Параметр є необов'язковим для заповнення.

У нижній частині вікна Групова калькуляція знаходиться таблиця зі списком готової продукції, в яку необхідно ввести параметри для кожного виду продукції, що обробляється при груповому розрахунку. У колонці Номер вказується номер специфікації, на підставі якої проводиться розрахунок прямих витрат. За замовчуванням пропонується номер специфікації зі статусом Основна. У колонці ОВ ПК вказується одиниця калькуляції. При використанні однакової одиниці для всіх видів продукції, використовується налаштування аналогічного параметра в заголовку вікна. У колонці Кількість встановлюється обсяг продукції в довільних одиницях виміру, для якого проводиться розрахунок. При необхідності задати однаковий обсяг для всіх видів продукції, використовується налаштування аналогічного параметра в заголовку вікна.

Кількість і одиниця калькуляції можуть бути задані в різних одиницях виміру. При груповий калькуляції обробляються тільки ті види продукції, для яких встановлено нульове кількість. Під час розрахунку на кожну таку продукцію формується окрема калькуляційна карта.

Після введення параметрів калькуляція здійснюється по кнопці Розрахунок, після чого по кнопці Додати в архів дані додаються до архіву. Перегляд результатів групового розрахунку здійснюється з калькуляційної карти по пункту меню Вид / Архів калькуляцій.