Колонки

Для перегляду результатів розрахунку відомості в табличному вигляді необхідно налаштувати колонки відомості калькуляції. При пооб'єктній калькуляції перегляд результатів розрахунку можливий на двох рівнях вкладеності - розгорнутий по об'єктах калькуляції або більш глибокий - розгорнутий за статтями калькуляції для обраного об'єкта (мається на увазі розгортання по рядках). Відповідно, необхідно налаштувати список колонок для відомості по об'єктах і для відомості за статтями. Якщо ж об'єкти калькулювання не вказані, виконується налаштування колонок тільки за статтями калькуляції.

Для налаштування колонок відкривається вкладка Колонки. Заповнюються такі поля:

  • Тема - довільний текст заголовка колонки. Довжина введеного тексту визначає ширину колонки за замовчуванням. Надалі ширину колонки для перегляду налаштовується;
  • Тип - тип даних, що виводяться в колонку, вибирається з наявного списку (рядок, число, дата і час);
  • Місце точки - для числових даних вказується кількість знаків після коми (кількість знаків після коми);
  • Значення - вводиться програма формування значення колонки. Для введення програми викликається Редактор програм.

Для формування значення колонки в програмі використовується функція SET_COLUMN (Значення). Значення колонки може бути довільного типу. Функція SET_COLUMN проводить перетворення параметра Значення до типу даних колонки. Значення визначається за допомогою вбудованих полів відомості калькуляції або спеціальних функцій доступу до даних Комплексу. Для формування колонок зі значеннями поточних статей калькуляції по поточному об'єкту, як параметр Значення необхідно використовувати функцію доступу до даних за статтею: SET_COLUMN (CALC_ST_SUM (ORD_CD, ORD_DATPER, ORD_OBJ_CD, ORD_ST_CD))

Примітка: Для шаблону відомості калькуляції з типом об'єкта - Види продукції: При включеному режимі автозавантаження об'єктів калькуляції, для налаштування колонок зі значеннями поточних статей калькуляції по поточному об'єкту, необхідно використовувати параметр ORD_OBJ_ID замість ORD_OBJ_СD. У цьому випадку програма формування колонок буде виглядати наступним чином: SET_COLUMN (CALC_ST_SUM (ORD_CD, ORD_DATPER, ORD_OBJ_ID, ORD_ST_CD))

Приклад налаштування колонок.

Продовжимо налаштування калькуляції, розпочату в попередньому пункті.

Для перегляду результатів розрахунку по об'єктах (по цехах) налаштуємо колонки, як показано нижче в Табл..

Таблиця – Налаштування калькуляції

Заголовок

Тип

Значення (Програма)

Найменування цеху

CHAR (Симв.)

SET_COLUMN (ORD_OBJ_NM)

Прямі витрати

NUM (Число)

SSS1 = CALC_ST_SUM (ORD_CD, ORD_DATPER, ORD_OBJ_CD, ЗРП )

SSS2 = CALC_ST_SUM (ORD_CD, ORD_DATPER, ORD_OBJ_CD, МАТ )

SSS = SSS1+SSS2

SET_COLUMN (SSS)

Непрямі витрати

NUM (Число)

SSS = CALC_ST_SUM (ORD_CD, ORD_DAT PER, ORD_OBJ_CD, ПРЧ )

SET_COLUMN (SSS)

Всього по цеху

NUM (Число)

SSS = CALC_ST_SUM (ORD_CD, ORD_DATPER, ORD_OBJ_CD, ПІДСУМОК )

SET_COLUMN (SSS)

Примітка: У колонці Прямі витрати ми будемо виводити витрати за статтею Основна зарплата і Основні матеріали. У колонці Непрямі витрати виводяться дані за статтею Інші витрати, і в останній колонці будуть виведені загальні витрати по об'єкту калькуляції поточного рядка.

Для перегляду за статтями для обраного об'єкта налаштуємо наступні колонки:

Таблиця – Налаштування калькуляції

Заголовок

Тип

Значення (Програма)

Найменування статті

CHAR (Симв.)

SET_COLUMN (ORD_ST_NM)

Сума за статтею

NUM (Число)

SSS = CALC_ST_SUM (ORD_CD, ORD_DATPER, ORD_OBJ_CD, ORD_ST_CD

SET_COLUMN (SSS)

Примітка: У вигляді перегляду за статтями для обраного об'єкта рядки відповідають статтям калькуляції. Тому тут ми налаштували всього дві колонки для виведення: найменування статті і сума за статтею для обраного об'єкта калькуляції.