Формування податкових накладних з кодом ставки ПДВ 20%

Більшість операцій з купівлі-продажу товарів, робіт, послуг оподатковуються за ставкою 20%. Розглянемо два варіанти створення податкової накладної (див. файл Загальні правила формування податкових накладних з різними кодами ставок ПДВ):

  • у підсистемі Бухгалтерський та податковий облік / Книга покупок/продаж в модулі Податкові накладні на продаж;
  • безпосередньо з документів операцій в залежності від змісту першої події.

Створення ПН у системі Бухгалтерський та податковий облік / Книга покупок/продаж у модулі Податкові накладні на продаж

У системі Бухгалтерський та податковий облік / Книга покупок/продаж в модулі Податкові накладні на продаж у вікні реєстру податкових накладних по пункту меню Реєстр/Створити для операцій зі ставкою 20% у переліку типів операцій обираємо По стандартному відвантаженню (оплаті) товарів.

У полі Податкова модель обираємо зі списку ПДВ нараховується (назва моделі може відрізнятися- налаштовується при впровадженні).

На закладці Специфікація додаємо номенклатуру товарів (робіт, послуг) ,що продаються. По пункту меню Документ/Створити заповнюємо вікно Модифікація рядка документа, де автоматично у полі Податок на додану вартість буде зазначена ставка ПДВ у відповідності до обраної у податковій накладній податкової моделі. Натискаємо кнопку ОК.

На закладці Специфікація з’являється інформація про найменування товарів (робіт, послуг) та їх кількісні і вартісні показники, а також суму ПДВ. У стовпчику Ставка автоматично зазначається ставка 20% згідно обраної моделі оподаткування.

Для виведення на друк податкової накладної у вікні податкової накладної по пункту меню Документ/Друк отримуємо екранний вигляд друкованої форми, де у Розділі Б стовпчику 8 відображається обрана ставка ПДВ.

Формування податкової накладної на підставі документу (видаткова товарна накладна, акт виконаних робіт, виписка банку)

Згідно ПКУ податкова накладна реєструється по першій події, якою може бути відвантаження продукції, надання робіт (послуг) або одержання передоплати від покупців. В залежності від змісту першої події податкову накладну можна сформувати безпосередньо у документі на відвантаження товарів/надання послуг або документі надходження оплати.

Якщо першою подією було відвантаження товарів (продукції) або надання робіт (послуг) покупцю, то податкову накладну можна сформувати на підставі відповідного документа на відвантаження товарів (робіт, послуг).

Створення видаткової товарної накладної або акту виконаних робіт проводиться у системі Логістика/Облік збуту в модулях Видаткові товарні накладні або Акти виконаних робіт, відповідно. Порядок формування податкових накладних на підставі документів відвантаження ідентичний для товарів та робіт (послуг). Розглянемо цей порядок на прикладі видаткової товарної накладної.

У модулі Видаткові товарні накладні у вікні реєстру видаткових накладних створюємо/обираємо необхідний документ. У документі на закладці Специфікація зазначається податкова модель, яка обирається зі списку. В табличній частині закладки наводиться перелік відвантажених товарів, де зазначається ціна, сума без ПДВ, сума ПДВ і сума до сплати з ПДВ.

Для створення податкової накладної на підставі видаткової товарної накладної у вікні Реалізація ТМЦ по пункту меню Документ/Сформувати зі списку обираємо Податкову накладну.

У вікні Податкові накладні по пункту меню Документ/Створити у списку обрати По стандартному відвантаженню (оплаті) товарів.

Відкривається вікно Податкова накладна, де більшість полів вже заповнено автоматично. Перевіряємо дані операції, зокрема, Податкову модель, а також наявність на закладці Розрахунок документу-підстави.

Перевіряємо дані на закладці Специфікація, яка так само заповнюється автоматично.

Після закриття вікна документа переходимо в систему Бухгалтерський та податковий облік / Книга покупок/продаж в модуль Податкові накладні на продаж і у вікні реєстру податкових накладних перевіряємо наявність створеної на підставі документу податкової накладної.

Якщо першою подією операції продажу було надходження оплати від покупців, то створення податкової накладної можна провести у виписці банку, яка формується у підсистемі Керування фінансовими розрахунками/Облік грошових коштів/Розрахункові й валютні рахунки у модулі Виписки банку.

У реєстрі виписок банку відкриваємо необхідний документ з надходження грошових коштів. У вікні документу Виписка банку: Надходження повинна бути зазначена податкова модель і сума податку, яка розраховується автоматично у відповідності до встановленої моделі. У табличній частині документу обов’язково повинно бути посилання на документ, що є підставою для одержання оплати від покупця. Також можливе налаштування номенклатури по оплаті за замовчанням.

Документ обирається зі списку по пункту меню Операція/Створити.

Увага: При відсутності документу-підстави або налаштованої за замовчанням номенклатури сформувати податкову накладну неможливо.

В кожному з цих документів-підстав під час їх формування створюється специфікація, де обирається ставка ПДВ на товари (роботи, послуги), що реалізуються. Ставка ПДВ обирається у вікні Модифікація рядка документу за кожною номенклатурою, що розглядалось вище у видатковій товарній накладній.

Увага: У виписці банку специфікація відсутня. Специфікація у податковій накладній формується на підставі даних документа-підстави або налаштованої за замовчанням номенклатури.

Налаштування за замовчанням номенклатури проводиться у підсистемі Бухгалтерський та податковий облік / Книга покупок/продажів в модулі Налаштування на закладці Параметри/Податкові накладні на продаж/Значення за замовчуванням. В полі Позиція накладної по оплаті за замовчуванням з переліку номенклатур обирається номенклатура, яка за замовчування буде відображена у специфікації податкової накладної за умови відсутності у виписці банку документу-підстави.

Створення податкової накладної проводиться у документі по пункту меню Операція/Створити податкову накладну.

Більшість полів у податковій накладній заповнюється автоматично. Перевіряємо дані операції, зокрема, Податкову модель, а також на закладці Розрахунок наявність платіжного документу-підстави.

Перевіряємо дані на закладці Специфікація, яка заповнюється на підставі документу, на який робиться посилання у виписці банку: договір, рахунок до одержання тощо.

Після закриття вікна документа переходимо в підсистему Бухгалтерський та податковий облік / Книга покупок/продаж в модуль Податкові накладні на продаж і у вікні реєстру податкових накладних перевіряємо наявність створеної податкової накладної.