Календарний план-графік

Календарний план-графік призначений для формування графіка робіт, необхідних для випуску запланованої продукції в зазначеному обсязі і в зазначені терміни. В якості вихідних даних для розрахунку плану-графіка використовується Зведений план виробництва.

Процес розрахунку плану-графіка відбувається в кілька етапів:

  • визначається перелік необхідних комплектуючих власного виробництва та їх кількість (на підставі специфікації на продукцію);
  • потім формується список операцій, необхідних для випуску виробів і їх складових, і обчислюється нормативний час на кожну операцію;
  • далі проводиться розподіл навантаження по робочим центрам з урахуванням їх нормативної потужності і розміру партій, що запускаються, в результаті чого визначаються планові терміни початку і закінчення кожної операції.

Розрахунок плану-графіка проводиться від дати відвантаження.

План-графік являє собою таблицю, в якій кожен рядок відповідає за запуск у виробництво партії продукції або напівфабрикатів, із зазначенням наступних параметрів:

  • Найменування – найменування продукції, що випускається (або її складових);
  • Кількість – розмір партії;
  • Дата початку і дата закінчення – терміни виконання робіт;
  • Темп – кількість одиниць продукції, що плануються до випуску в день.
  • План випуску і План запуску являють собою ту ж таблицю, рядки в якій відсортовані відповідно по Даті закінчення і Даті початку робіт.

Вибір планового періоду проводиться за допомогою поля зі списком Період в заголовку таблиці.

Для розрахунку план-графіка використовується пункт меню Реєстр / Розрахунок план-графіка.

На підставі план-графіка виробництва автоматично формуються Наряд-завдання за допомогою меню Реєстр / Сформувати наряд-завдання. Наряд-завдання переформовуються після кожного розрахунку план-графіка.

Виробничий графік має вигляд щоденного поопераційного плану робіт за окремим робочим центром або виробничої ділянки.

Вибір підрозділу і ділянки здійснюється у відповідних полях, розташованих у верхній частині екрану.

Екранна форма виробничого графіка розділена на дві панелі. У верхній панелі для кожного дня місяця наводиться така інформація:

  • Статус – робочий день або вихідний;
  • Норма – нормативна потужність виробничої одиниці (виражена в годинах);
  • Потрібно – розрахована необхідна потужність;
  • Відхилення – різниця між наявною і необхідною потужністю.

Внизу підводяться підсумки за весь місяць.

У другій, нижній, панелі відображається перелік виконуваних в даний день операцій із зазначенням найменування продукції, її кількості і витрати часу на дану операцію за день.

З вигляду Виробничий графік при необхідності вносяться зміни в Робочий календар: змінюється статус дня з вихідного на робочий або навпаки, збільшується або зменшується кількість робочих годин і змін.

Розрахунок Календарного плану-графіка проводиться з урахуванням розміру партії запуску у виробництво, яка визначається в використовуваних специфікаціях:

  • Фіксована: при цьому обробка операцій (згідно налаштованої маршрутизації) виконується послідовно для зазначеного в специфікації фіксованого розміру партії;
  • Необхідна: при цьому розмір партії збігається з кількістю продукції, зазначеної в замовленні; перехід до обробки наступної (згідно налаштованої маршрутизації) операції здійснюється тільки після виконання поточної операції для запланованого обсягу випуску або застосовуваної у виробі компоненти.

Розрахунок ведеться в напрямку від дати початку виробничого замовлення або від дати закінчення виробничого замовлення.