Номенклатура

Модуль представляє собою довідник номенклатури, але в цьому довіднику відображаються тільки номенклатури з активною ознакою Речове майно. Номенклатури без цієї ознаки в даному модулі не відображаються. Всі номенклатури модуля представлені у вигляді реєстру довідника номенклатури. Номенклатури можуть групуватися у групи.

Згідно з позицією меню Реєстр / Створити номенклатуру / Матеріальні запаси або клавішею Ins виконується створення картки номенклатури. Принцип заповнення картки номенклатури описаний у розділіСтворення номенклатури.

Згідно з позицією меню Реєстр / Змінити (клавіша F4) здійснюється зміна, коригування даних картки номенклатури.

Для видалення номенклатури з довідника необхідно в таблиці реєстру номенклатури по клавіші Пробіл обрати запис і виконати пункт меню Реєстр / Видалити (клавіша F8).

Типові номенклатури також створюється шляхом їх копіювання в межах групи. Для цього використовується клавіша F5 або пункт меню Реєстр / Копіювати.

При необхідності переміщення обраних по клавіші Пробіл номенклатур в іншу групу операція проводиться по комбінації клавіш Shift + Ins або по пункті меню Реєстр / Перемістити в групу.

Модуль Номенклатура. Створення картки номенклатури

Картки, які вже не потрібні в обліку за пунктом меню Відправити в архів переміщаються в архів. При необхідності за пунктом меню Відкликати з архіву картки повертаються до актуального стану. Відображення архівних карток номенклатури вмикається по пункту меню Вид / Список номенклатур / Архів.

Згідно з позицією меню Вид / Список номенклатур / Активні в реєстрі будуть відображатися лише активні картки номенклатури.

Генерацію штрих-коду можна виконувати для окремих карток номенклатури, а також групами номенклатур, для цього необхідно відмітити картки в реєстрі або групи по клавіші Пробіл і виконати команду Реєстр / Згенерувати штрих-код або по комбінацією клавіш Ctrl + F3.

Меню Сервіс / Настроювання штрих-кодування дозволяє налаштувати автонумерацію: ввести префікс, початкове значення та побачити приклад штрих-коду з заданими префіксами і початковим значенням.

Для виконання операцій з великою кількістю однотипних документів застосовуються пункти меню Правка / Відмітити / Відмітити все / Зняти відмітки. Потім виконується обробка документів по пункту меню Реєстр / Групове введення реквізитів (комбінація клавіш Alt + G).

Згідно з позицією меню Реєстр / Групове введення реквізитів… або по комбінації клавіш Alt + G здійснюється операція по груповому введенню реквізитів номенклатури. Ця функція використовується у разі, якщо необхідно ввести дані по карткам номенклатури однієї групи. Аналогічно групове введення реквізитів використовується для груп номенклатури. У запропонованому списку вибирається потрібна типова операція. Всі зазначені документи будуть автоматично проведені відповідно до алгоритму обраної типової операції.

Для проведення глобального коригування даних в картках номенклатури пишуться спеціальні програми. Для цього по клавіші Пробіл відзначаються записи в реєстрі номенклатури, і викликається вікно глобального коригування командою меню Реєстр / Глобальне коригування або по комбінації клавіш Alt + P. У полі Програма коригування по клавіші F3 викликається вікно Програми розрахунку в якому по клавіші Ins або пункту меню Реєстр / Створити пишеться Текст програми та задається Найменування програми.

Модуль Номенклатура. Групове введення реквізитів номенклатури

Реєстр довідника номенклатури можна відобразити по групам по пункту меню Вид / Відображення груп. Зліва будуть групи до яких відноситься картка номенклатури, а заправа реєстр карток, що відносяться до цієї групи.

Щоб створити групу необхідно встановити курсор в область групи і по пункту меню Реєстр / Створити або клавішею Ins викликається контекстне меню, в якому вибирається пункт Група поточного рівня або Група підлеглого рівня.

По пункту меню Вид / Категорія номенклатур / Вибрати категорії (комбінація клавіш Ctrl + K) обирається відображення номенклатури за категоріями, необхідні категорії відмічаються: Виробничі запаси, Готова продукція, Напівфабрикати власні, Товари, Тара та тарні матеріали.

Модуль Номенклатура. Вибір категорії запасів для відображення номенклатури

Для відображення рядку характеристики номенклатури в реєстрі необхідно увімкнути параметр по пункту меню Вид / Відображати рядок характеристик номенклатури.

Згідно з позицією меню Вид / Сортування або по клавіші F12 виконується сортування карток.

Згідно з позицією меню Вид / Встановити фільтр виконується фільтрація карток. Згідно з позицією меню Вид / Зняти фільтр припиняється дія фільтрації.

Згідно з позицією меню Сервіс / Налаштування автонумерації задаються значення та налаштовується принцип нумерації номенклатури.

Згідно з позицією меню Сервіс / Автонумерація в межах груп буде виконуватись автонумерація в межах створених груп.

Якщо в меню Сервіс довідника номенклатури увімкнено параметр Успадковувати властивості груп, то всі налаштування з групи номенклатури перейдуть до картки номенклатури, яка буде створена в цій групі.

Згідно з позицією меню Сервіс / Успадковувати властивості групи властивості групи будуть розповсюджуватись на записи в цій групі. По пункту меню Сервіс / Успадковувати права доступу для груп – успадковуються права доступу.

Автоматичне заповнення аналітичного коду вмикається по пункту меню Сервіс / Автозаповнення аналіт. коду.

По пункту меню Сервіс / Блокування аналітичного коду вмикається функція блокування аналітичного коду.

Створення картки номенклатури описано у розділі Створення номенклатури, але у картці номенклатури додана закладка Речове майно. На закладці наявний параметр Речове майно. Ця ознака встановлюється автоматично, якщо номенклатура створюється з підсистеми Облік речового забезпечення. Якщо номенклатура створюється в іншому місці, то активація цього параметру здійснюється вручну за потреби.

Параметр Речове майно – зазначається один раз при створенні нової номенклатури. Після збереження встановлення / зняття цього параметра заблоковане.

Параметр Фурнітура аналізується при додаванні номенклатурної позиції в довідник Комплекти фурнітури.

Поле Ціна компенсації/утримання – дане поле містить список з Прайс-листів. В полі Ціна по прайсу відображається діюча ціна з прайс-листа, встановленого в нормі забезпечення.

Якщо в номенклатурі вказана ціна, то вона буде пріоритетною.

Інші закладки заповнюються згідно з описом розділу Створення номенклатури.

Модуль Номенклатура. Картка номенклатури, вкладка Речове майно