Технологія налаштування ведення обліку в системі Облік комунальних послуг

Для ведення обліку в системі Облік комунальних послуг необхідно провести налаштування в системах Загальні довідники, Адміністратор, Логістика та Облік комунальних послуг.

Технологія налаштування потребує наступного ведення робіт:

  1. Якщо не було налаштовано, то провести налаштування в системах: Загальні довідник та Адміністратор (при автоматичному розсиланні рахунків).


Технологія роботи потребує використання налаштованих довідників:

Для роботи обов’язкове одноразове заповнення даних в загальних довідниках.

У системі Загальні довідники:

До обов’язкових включаються: Картка підприємства, План рахунків, Довідник адрес, Довідник контрагентів, Види валют, Контактні особи, Види податків, Довідник посад, Довідник професій, Список працівників, Календар. (див. нотатки: Створення контрагентів у Комплексі, Створення працівника в системі Загальні довідники, Налаштування в системах Загальні довідники та Адміністратор для системи Облік комунальних послуг, Заповнення довідника Календар).

При формуванні Аналітичних довідників і картотеки сформувати необхідні аналітичні довідники: Будинків, Доходів і витрат (створити відповідно до статей доходів і витрат підприємства) та інші.

При формуванні робочого Плану рахунків передбачати деталізацію рахунків та аналітику яка необхідна для накопичення інформації.

Картки номенклатури формуються на кожне найменування запасів, включаючи матеріали, запасні частини, паливо тощо. Крім того картки номенклатури необхідно сформувати на послуги, якщо такі надаються. Картки номенклатури на комунальні послуги рекомендуємо створювати в системі Облік комунальних послуг. (див. нотатки Створення нової номенклатурної позиції).

2. Якщо не було налаштовано, то провести налаштування в системі Логістика.



У системі Логістика / Облік запасів в модулі Налаштування на закладці Довідники / Матеріально-відповідальні особи (МВО) створити МВО з працівників, Довідники / Місця зберігання - передбачити структурні підрозділи із Довідника структурних підрозділів, МВО – матеріально-відповідальні особи структурних підрозділів. На закладці Об’єкти обліку сформувати об'єкти обліку за видами запасів (у розрізі субрахунків з обліку запасів) по складах (центральний, склади по структурних підрозділах тощо), якщо таке передбачено обліковою політикою.

3. Якщо не було налаштовано, то провести налаштування в модулі Налаштування та створити Довідники: Графіків і режимів роботи, Тарифних сіток і Тарифних ставок та Операційно-трудових нормативів у системі Облік персоналу / Облік праці й заробітної плати / Параметри.



У системі Облік персоналу / Облік праці й заробітної плати / Параметри в модулі Налаштування обрати системи оплати праці для працівників.

Примітка: При налаштуванні системи оплати праці для працівників обрати ту систему оплати праці за якою буде працівникам нараховуватись, провести контроль, що саме ця система повинна

4. Налаштування в системі Облік комунальних послуг.



На закладці: Довідники заповнити довідники:

  • Типи ОР (особові рахунки) (див. нотатку Налаштування системи Облік комунальних послуг, Налаштування в системі Облік комунальних послуг. Довідники:Типи особових рахунків (ОР);
  • Пільги – якщо не налаштовано передбачити необхідні пільги, або внести нові при їх виникненні(див. нотатку Налаштування в системі Облік комунальних послуг. Довідники: Пільги);
  • Ставки НБУ – вказати дати і ставки НБУ (див. нотатку Налаштування в системі Облік комунальних послуг. Довідники: Ставки НБУ для обліку комунальних послуг);
  • Сезони і періоди – вказати дати початку та закінчення періоду та термін дії та повтору(див. нотатку Налаштування в системі Облік комунальних послуг. Довідники: Сезони та періоди);
  • Розподіл оплати – якщо передбачено черговість оплати при надходженні суми провести заповнення(див. нотатку Налаштування в системі Облік комунальних послуг. Довідники: Розподіл оплат);
  • Періоди пені – перед формуванням періодів для нарахування пені необхідно встановити позначку на параметрі Вести облік пені на закладці Параметри модуля Налаштування системи Облік комунальних послуг (див. нотатку Налаштування в системі Облік комунальних послуг. Довідники: Періоди пені);
  • Параметри опалення – вказати норми витрат теплової енергії на 1 фізичну особу, врахування коефіцієнтів МЗК від поверховості та типу будівель та інші нормативи, що застосовуються при опаленні (див. нотатку Налаштування в системі Облік комунальних послуг. Довідники:Параметри опалення) та інші довідники.

На закладці Проводки модуля Налаштування налаштувати алгоритми проводок за кожним типом операцій у системі (шляхом табличного або програмного формування).

На закладці Параметри модуля Налаштування налаштувати параметри для проведення нарахувань споживачам за спожиті ними послуги (див. нотатку Налаштування в системі Облік комунальних послуг: Параметри).

5. Налаштування Довідників у системі Облік комунальних послуг



У модулі Номенклатура системи Облік комунальних послуг / Довідники в основному налаштовано основні послуги, що надають ЖЕО/ ОСББ. При необхідності добавити певну групу чи підгрупу послуг або певні номенклатури, що не внесені в систему. Перед формуванням номенклатурних позицій повинні бути сформовані одиниці послуг у модулі Довідник одиниць виміру системи Загальні довідники / Номенклатура й ціни (див. нотатку Налаштування довідника Номенклатури в системі Облік комунальних послуг).

У модулі Операційно-трудові нормативи (ОТН) формується довідник операцій за видами комунальних послуг, що надаються фізичним і юридичним особам. Формування операцій проводиться за групами, підгрупами (див. нотатку Заповнення довідника операційно-трудових нормативів).

У модулі Довідник приладів обліку ведеться облік різних видів лічильників обліку. Довідник використовується для формування Картотеки лічильників (див. нотатку Заповнення Довідника приладів обліку).

У модулі Довідник / Будинки формують картотеку будинків що входять до певного ЖЕО / ОСББ. Перед формуванням Довідника / Будинки сформувати довідники: Номенклатури, Довідник ОТН, Довідник приладів обліку (див. нотатки Заповнення довідника Будинки).

У модулі Довідник / Квартири формують картотеку квартир, що включаються до8 певного будинку. Довідник / Квартири рекомендуємо створювати після створення Довідника / Будинки. Довідник / Квартири можна формувати двома методами (див нотатку Заповнення довідника Квартири).

У модулі Картотека лічильників ведеться облік лічильників, що встановлені в будинках, квартирах і т.д. Картотека лічильників дозволяє здійснювати контроль за використанням лічильників. Перед формуванням картотеки сформувати номенклатурні номери на лічильники (система Загальні довідники / Номенклатура й ціни модуль Довідник номенклатури). Формування картотеки лічильників (див. нотатку Заповнення Картотеки лічильників).

У модулі Прайс-листи формуються прайс-листи на комунальні послуги. Розпочинати формування прайс-листів необхідно із формування асортименту. Прайс-листи для комунальних послуг рекомендуємо формувати в системі Облік комунальних послуг (див. нотатки Налаштування довідника Прайс-лист в системі Облік комунальних послуг).

6. Формування особових рахунків у системі Облік комунальних послуг.



Перед формуванням Особових рахунків фізичних і юридичних осіб у модулі Особові рахунки ЖКГ системи Облік комунальних послуг провести налаштування у системах Загальні довідники та Облік комунальних послуг, сформувати всі довідники, (див. нотатки Створення особових рахунків, Групове створення особових рахунків для фізичних осіб по будинку).