Заміни

Документи, що регламентують допустимі заміни номенклатури, реалізовані в двох видах: одинарної заміни (одна номенклатура замінюється іншою номенклатурою) і групової заміни (група номенклатури замінюється групою інших номенклатур).

Заміни матеріалів визначаються для всієї специфікації. Як замінник застосовується матеріал або напівфабрикат.

Дані про зміни номенклатури вносяться на вкладці Зміни вікна Специфікація на продукцію. Дані вкладки використовуються в усіх модулях системи Облік виробництва, в яких використовуються заміни.

Додавання нового запису на вкладці виконується по пункту меню Документ / Створити (клавіша Ins або за допомогою іконки на панелі інструментів – ), обирається тип зміни: Одинарна заміна або Групова заміна.

Мал. 1. Додавання нового запису на вкладці Зміни
Додавання нового запису на вкладці Зміни

Дані замін вибираються з Довідника замін (вид реєстру Одинарні заміни або Групові заміни). Інформація про сам довідник та його призначення описана у п. Довідник замін.

При додаванні на вкладці Зміни одинарного документа з кількома замінами проставляється автонумерація цих замін по документу.

Додані дані із Довідника замін перевіряються Комплексом на предмет дотримання у редагованій Специфікації на продукцію наступних умов:
  • один із компонентів має бути вказаний:
    • у заміні в якості замінної номенклатури;
    • або як замінник у взаємозамінній заміні;
  • або компоненти специфікації вказані одночасно в якості замінної, і в якості замісної номенклатури у взаємозамінній заміні.

Якщо в документі всі налаштовані одинарні заміни не задовольняють зазначеним умовам, то такий документ відображається в реєстрі сірим кольором.

В одинарних замінах використовується правило: для замісної і замінної номенклатури розраховується обов'язковий реквізит Кількість в одиничної заміни:

  • для замінної номенклатури: Кількість в одиничної заміни = (кількість замінної номенклатури) / (Кількість замінника)
  • для замісної номенклатури: Кількість в одиничної заміни = 1

Для групових замін використовується правило: для кожного елемента замісної і замінної групи розраховується обов'язковий реквізит Кількість в одиничної заміни:

  • для замінної номенклатури: Кількість в одиничної заміни i-го елемента групи замінних = (Кількість i-го елемента групи замінних) / (загальну суму Кількості всіх елементів групи замінників)
  • для замісної номенклатури: Кількість в одиничної заміни i-го елемента групи замінників = (Кількість i-го елемента групи замінників) / (загальну суму Кількості всіх елементів групи замінників).