Виробничі замовлення

Модуль Виробничі замовлення вирішує проблему обліку та калькуляції одиничного (позамовного) виробництва. У модулі виконується ведення обліку і калькулювання продукції на основі врахування витрат по кожному індивідуальному виробу (окремої партії виробів), де об'єктом обліку є окреме замовлення на виготовлення одного виробу (партії виробів).

Робота з модулем Виробничі замовлення можлива через тонкий та веб-клієнт.

Мал. 1. Модуль Виробничі замовлення через веб та тонкий клієнт
Модуль Виробничі замовлення через веб та тонкий клієнт
Примітка: Реалізація модулю Виробничі замовлення у web версії Комплексу знаходиться у розробці.

Виробниче замовлення відкривається на підставі замовлення клієнта або договору. Кожному виробничому замовленню привласнюється свій код (номер), який вказується у всіх документах, пов'язаних з виконанням робіт і використанням ресурсів.

Виробниче замовлення в Комплексі формується:

  • на підставі документа-замовлення (система Логістика / Облік збуту / Журнал замовлень на відпуск, у замовленні на відпуск продукції використовується пункт меню Документ / Відкрити виробниче замовлення);
  • безпосередньо в реєстрі модуля Виробничі замовлення, цей процес описаний у п. Створення виробничого замовлення.

Виробничі замовлення у модулі мають такі статуси:

  • Чернетка – використовується для виробничих замовлень на стадії їх підготовки, планування та оформлення завдання виробництву;
  • Виконується – застосовується для виробничих замовлень, для яких затверджене виробниче завдання та передане (виконується) у виробничі підрозділи;
  • Закрито – привласнюється виробничим замовленням, виробниче завдання за якими виконано, продукція – виготовлена.

У разі потреби, користувач може виконати групову зміну статусу документів у модулі Виробничі замовлення, для цього обираються в реєстрі необхідні записи (проставляються відмітки ) та, по пункту меню Реєстр / Змінити статус (комбінація клавіш Alt + S), викликається вікно Статус замовлення, в якому обирається новий статус. При цьому, варто дотримуватись таких правил:

  • статус Чернетка змінюється тільки на Виконується;
  • Виконується може змінюватись на всі інші статуси;
  • переведення документу в статус Закритоможливе тільки зі статусу Виконується.
Примітка: При зміні статусу Виробничого замовлення з Виконується на Чернетка і назад, не виходячи з документа, дати початку робіт і дати запуску по кожній позиції не змінюються. Якщо було змінено статус документа, і був проведений вихід з документа з подальшим входом в документ, то при зміні статусу Чернетка на статус Виконується дати початку робіт і дати запуску по кожній позиції змінюються на дату документа.
Примітка: При груповому зміні статусу Виробничого замовлення на Виконується або Закрито прописуються відповідні Дата запуску або Дата закриття для позицій оброблюваних виробничих замовлень.

У модулі Виробничі замовлення над записами реєстру виконуються наступні дії:

  • створення – по пункту меню Реєстр / Створити (клавіша Ins або за допомогою іконки на панелі інструментів – );
  • редагування – по пункту меню Реєстр / Змінити (клавіша F4 або за допомогою іконки на панелі інструментів – );
  • перегляд – по пункту меню Реєстр / Відкрити (клавіша Enter або за допомогою іконки на панелі інструментів – );
  • копіювання – по пункту меню Реєстр / Копіювати (клавіша F5 або за допомогою іконки на панелі інструментів – );
  • оновлення – по пункту меню Реєстр / Оновити (комбінація клавіш Ctrl + F2 або за допомогою іконки на панелі інструментів – );
  • видалення – по пункту меню Реєстр / Видалити (клавіша F8 або за допомогою іконки на панелі інструментів – ).

Згідно з позицією меню Реєстр / Сформувати заявку на постачання (комбінація клавіш Ctrl + G) виконується формування заявки на постачання.

По пункту меню Реєстр / Перемістити в журнал (комбінація клавіш Shift + Ins) виконується перенесення документу в інший журнал.

Комплекс підтримує контекстний пошук, в залежності від поточного порядку сортування. Для швидкого пошуку на клавіатурі набираються початкові літери найменування номенклатури/артикулу, і Комплекс встановлює курсор на першу позицію, що задовольняє даній умові. На обраної позиції, що з'явилася в картці введення кількості вказується необхідна кількість. Обрані позиції автоматично відзначаються і переносяться в документ.

Основні принципи роботи з реєстрами та документами в Комплексі, пошук, сортування та фільтрування даних в реєстрі описані в п. Пошук, сортування, фільтр в Комплексі.

У реєстрі виробничих замовлень можна переглянути повний ланцюжок документообігу по пункту меню Правка / Документообіг (комбінації клавіш Alt+Z або за допомогою іконки на панелі інструментів – ).

Для друку реєстру виробничих замовлень обираються необхідні документи (проставляються відмітки ) та, по пункту меню Реєстр / Друк (клавіша F9 або за допомогою іконки на панелі інструментів – ) відправляються на друк.