Модуль Номенклатура

В резервній копії первинного налаштування налаштовані основні послуги, які надаються ЖЕКом / ОСББ. При необхідності можна доповнити довідник Номенклатури переліком послуг, що надаються ЖЕКом/ОСББ, які не внесені до підготованого списку.

Внесення нових позицій (по клавіші Ins) або зміна відповідних позицій (по клавіші F4) проводиться в модулі Номенклатура. Для додавання нової номенклатури також можна використовувати копіювання відповідних по клавіші F5.

При додаванні нового запису обов'язково вибирається пункт Роботи,Послуги, при копіюванні категорія Роботи, Послуги вже присвоєно.

Примітка: Необхідно заводити Групи номенклатури у чіткому, зрозумілому порядку для коректного відображення в Оборотній відомості.

Заповнюються поля Найменування послуги, Заголовок і Одиниця обліку та після необхідно вибрати групу обліку в полі Група.

На вкладці Параметри при необхідності заповнюються код УКТ ЗЕД, статистичний код, якісні характеристики і вказуються податки і збори.

На вкладці Налаштування заповнюються дані:

  • в полі Метод розрахунку послуги вибирається відповідний метод розрахунку послуги Квартплата, Холодна вода, Гаряча вода, Водовідвід ХВ, Водовідвід ГВ, Газ,Опалення,Електроенергія, Полив або Адмін послуга.. Якщо послуга не відноситься до жодної з перерахованих вище груп, то поле необхідно залишити порожнім;
  • в полі Підлеглий метод розрахунку послуги автоматично відображається значення основний. При необхідності можна обрати інші з можливих – МЗК (місця загального користування), ВП (власні потреби).

Для послуг з методом Адмін послуга алгоритм розрахунку пільги розраховується в залежності від вказаної в номенклатурі норми на пільгу.

Для методу Опалення при необхідності вказується метод оплати (коли проводиться нарахування) та дати початку та кінця опалювального періоду.

Якщо за послугою є норми споживання, то такі норми необхідно ввести в таблиці Нормативи по клавіші Ins. Норми вказуються з дати застосування.

Якщо норми для послуг змінюються, то по клавіші Ins додається новий запис із зазначенням дати, з якої використовуються нові норми.

На вкладці Вкладення при необхідності прикріплюються будь-які електронні документи.